Tutanhamon ​nagymamája (Bat Pat 3.) 29 csillagozás

Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Kedves borzongást kedvelő barátaim!
Itt vagyok, ragyogok! Bat Pat vagyok!
Egy igazán ijesztő történetem van számotokra… Készen álltok?
A Fogville-i Múzeumban kiállították egy ókori egyiptomi királynő múmiáját, én pedig azonnal elvonszoltam Martint, Leót és Rebeccát, hogy megnézzük. De sosem gondoltam volna, hogy a múmia kinyitja a szemét, és elkezd bennünket üldözni… Para, sőt gigapara!

Eredeti cím: La nonna di Tutankhamon

Eredeti megjelenés éve: 2007

Alexandra, Pécs, 2013
126 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633571149 · Fordította: Elekes Rita · Illusztrálta: Blasco Pisapia

AniTiger P>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Nagyon tetszett! Alapjáraton is imádom a múmiákkal – és Egyiptommal – kapcsolatos dolgokat, ráadásul ez a történet szuper jó volt. Bírtam múmia nagyit, Teje királynőt, aki III. Amenhotep neje és Tutanhamon nagyija volt.
Külön tetszett, hogy Leo végre előtérbe került.

Paulina_Sándorné P>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Aranyos mese volt, nagyon cuki Bat, a denevér. A gyerekek, Rebecca, Martin és Leo aranyosak voltak. A professzort eleinte szimpatikusnak találtam, spoiler Cuki volt, ahogy Rebecca rajongott érte. Azért ijesztő lehetett, hogy a múmia ott szaladgált.

gybarbii>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Eddig ez a rész tetszett a legjobban. Érdekes volt, vicces, jól felépített, a kisgyerekek még egy kis történelmet is tanulhatnak belőle. :)
Tetszett, hogy Leo végre nagyobb szerepet kapott, igazán megkedveltem a srácot. És Tutanhamon nagymamáját is! Több ezer éves korához képest Egyiptom fényessége nagyon modern nagyinak bizonyult. :)

Kicsibogár>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

A kis denevér és barátai most is érdekes és izgalmas kalandba keveredtek, ahol feltűnik egy fáraó-nagyi és a szenet játékot is megtanulják. A könyv végén pedig elmaradhatatlanul rejtvények vannak.

zamil>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Ezt a denverét a fiúk nem tudják megunni. Jó kalandozás az egyiptomi kultúrába. Nagyon tetszett, hogy a Szenet (egyiptomi ősi táblajáték) a történet egyik fő mozgatója.
(Már másodszor kerül a szemem elé ez a játék, most már tényleg kéne egyet játszani.)

Perly>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Imádtam! A három rész közül ez tetszett eddig a legjobban. Igaz, ez nem volt annyira hátborzongató, mint az előző kettő, viszont sokkal több volt benne a humor. Nem gondoltam volna, hogy egy múmia, ennyire modern gondolkodásmódú tud lenni, ha feltámad a 21. században. Egy élmény volt! :-)

Vizidínó>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Bat Pat egy denevér, aki író, ő meséli el a történetet. Érdekes helyen, egy múzeumban, az egyiptomi kiállításon életre kel egy múmia, aki üldözi őt és barátait. Kicsit vicces, nagyon izgalmas könyv. Tetszett, el fogom olvasni a sorozat többi részét is.

Nicole_Kinney I>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

A “belső gyermek” énem egyik kedvenc sorozata Bat Pat. Jópofa, szerethető karakterek, szép illusztrációk, muris történetek – ez a kötet sem volt kivétel. Az ókori Egyiptom egyébként is szívem csücske, az Idődetektívek után most a Silver testvérekkel vizsgáltam meg. (Utóbbiak szórakoztatóbbak). Öt csillag, kezdő olvasóknak és gyereklelkű felnőtteknek is remek olvasmány!

NyZita>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Szóval van ez a Bat Pat nevű denevér, aki barátaival, a három Silver gyerekkel, mindenféle ijesztő kalandokba keveredik. Általában valamilyen tipikus, rémtörténetből ismert figura áll az adott történet középpontjában, volt már boszorkány, temetőben tanyázó kísértet, sárkány, ezúttal pedig egy feltámadt múmia.

Vicces szöveg, szép rajzok, minden egyes oldalon különböző színű díszítősáv, szóval tényleg tetszetős kis könyv. Eleve szeretem ezt a sorozatot, ez a múzeumos-egyiptomos rész pedig különösen tetszett.

xeral>!
Roberto Pavanello: Tutanhamon nagymamája

Nagyon jó sorozat, egyrészt a rajzok, másrészt a történet. Ugyan a denevér nem túl szimpatikus állatfaj, de sikerült szerethető karakter csinálni. Ebben a részben a gyerekek érdeklődését felkelti egy hatalmas felfedezés, Tutanhamon nagymamája sírjának. El is mennek a múzeumba, ahol aztán kiderül, hogy a nagymami még „él”. Hőseinkre vár a feladat, hogy megoldják a rejtélyt és úgymond lezárják a történetet, meg a nagymami sírját:)

gybarbii>!

– Kövessetek!
– Nekem vécére kéne mennem – nyivákolt Leo. – Menjetek csak előre, mindjárt jövök én is.
– Nyomás, te puhány! – tolta le Rebecca. – Jusson eszedbe, hogy fáraó vagy!
– De a fáraóknak is kell pisilniük!

Szűcs_Viktória_>!

Aki keres , s elég eszes, az új utat lel oda, hol már járt.

Szűcs_Viktória_>!

Amikor a játszma keménnyé válik, te légy puhány. Így nem esik bajod.

Szűcs_Viktória_>!

…az is bizonyulhat veszélyesnek, aki első látásra elbüvölőnek tűnik.

Bat Pat sorozat · Összehasonlítás