Penész ​doktor kísértete (Bat Pat 7.) 19 csillagozás

Roberto Pavanello: Penész doktor kísértete

Kedves borzongást kedvelő barátaim!
Itt vagyok, ragyogok! Bat Pat vagyok!
Egy igazán ijesztő történetem van számotokra… Készen álltok?

Penész doktor kísértete
Éjszakánként tolvaj dúl a castlerocki könyvtárban, és eltünteti a polcokról a legrégebbi és legértékesebb köteteket… A Silver testvéreknek és nekem mindenáron fülön kell csípnünk! Csak egy gond van: az illető egy kissé illékony, és… átmegy a falakon! Para, sőt gigapara!

Eredeti cím: Il fantasma del dottor Muffa

Eredeti megjelenés éve: 2009

Alexandra, Pécs, 2014
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633573396 · Fordította: Elekes Rita · Illusztrálta: Blasco Pisapia

Allanon>!
Roberto Pavanello: Penész doktor kísértete

Sajnos csak 4-5 részletben tudtam felolvasni kisfiamnak időhiány miatt. Az illusztrációk nagyon jók. Nekem a történet is nagyon tetszett. Ha egyszerre több időt tudunk szakítani rá, a többit is elolvassuk.

patakizs>!
Roberto Pavanello: Penész doktor kísértete

Nagyon cuki ez a sorozat, szerintem kiemelkedik a gyerekeknek írt „krimik” közül. Szerencsére a 6 évesemet is leköti.

Regike9>!
Roberto Pavanello: Penész doktor kísértete

Ezt a könyvet az apukámtól kaptam. Amikor megkaptam nagyon örültem neki! Ez volt az első saját Bat Pat könyvem! Tetszett a történet jó kitalált karakterek voltak! Nagyon tetszett! Meg az a vicces név „Penész Dr."

Perly>!
Roberto Pavanello: Penész doktor kísértete

Pontosan ezért féltem úgy folytatni a sorozatot, hogy nem sorba haladok, hanem ami éppen a kezembe akad, mert volt egy olyan érzésem, lesznek benne visszautalások az előző kötetekre. A csatorna szörnyénél szerencsére nem történt ilyesmi, ezért már bátrabban kezdtem neki ennek a kötetnek, erre nem bekövetkezett, amitől féltem… Őszintén nem emlékszem (mivel jó rég olvastam), hogy az első három kötet valamelyikében említést tett volna Bat Pat a könyvtár padlásáról mint lakhelyéről. Mindenesetre nem volt annyira zavaró, mint hittem, ettől függetlenül borzasztó kíváncsi vagyok, melyik részben is történt mindez.
Ami magát a kötetet illeti, nem volt benne olyan sok idegesítő szleng, mint az 5. résznél, viszont magában a történetben érzékeltem hézagokat. Például: Mitől lett beteg Rebecca? spoiler A Játékokat is hiányoltam a végéről. Szóval ezek miatt adtam csak négy csillagot.

Bat Pat sorozat · Összehasonlítás