Irány ​az óvoda! (Dini és barátai 1.) 27 csillagozás

Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

A történet szereplői olyan állatok, akik tipikus gyermekkori problémákkal küzdenek: így a kis olvasók könnyedén azonosulhatnak velük.
Silvia Vegetti Finzi ismert gyermekpszichológus és írónő minden történet végén ötleteket ad arra, hogyan kezeljük a növekedéssel járó különleges helyzeteket.
Szia! A nevem Dini, és Zöldvölgyben élek anyukámmal, apukámmal, és a kishúgommal, Beával. Kedves, ám néha kicsit félős sárkánykölyök vagyok, és van egy csomó barátom! Az első nap az óvodában nagyon fontos, de Bea aggódik miatta…
A barátaimmal, Teóval, Brúnóval és Lizával meggyőzzük őt, hogy az ovi nagyon is szórakoztató!

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730430 · Fordította: Lénárd Csilla · Illusztrálta: Christian Aliprandi, Maurizia Rubino

Cs_N_Kinga P>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Az óvodába induló legkisebb testvér félelmei az új környezet ellen. 2-3 éves korosztálynak nagyon jó. Az illusztrációk nagyon szépek, tetszetősek.

kinga133>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Igényes, nagyon szépek a színek és a történet is szerethető.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Szeretjük ezt a kis dinós (sárkányos) sorozatot. Tetszik, hogy az elején bemutatja a családot és Dini barátait, megismerkedhetünk a város térképével, amit nagyon élt a fiam. Fiúknak és lányoknak is egyaránt érdekes lehet.
A történet aranyos, esti mesének tökéletes, mert nem hosszú mese.
Az illusztrációk szépek és csupa szín az egész.
A könyv végén van egy két oldalas összefoglaló a szülőknek, majd az utolsó oldalon egy nagyon szuper kis ajánló ,hogy van több része is a sorozatnak, ahol más szituációkba kerülnek a szereplőink.
Mi nem rég kezdtünk el olvasni tanulni, így ezek a nyomtatott betűk most a segítségünkre vannak.

Iustitia>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

A könyv eleje egy egyszerű mese az óvodakezdés félelmeiről, vagyis inkább talán az újdonságtól és a megszokott környezetből való kiszakadástól. Vegyes állatbrigád és egy dinoszauruszcsalád a szereplők, aranyosak, fogyaszthatóak lányoknak és fiúknak egyaránt, szépen illusztráltak. A könyv további részével kapcsolatban már voltak fenntartásaim: a két következő fejezet egyikében nagyon hosszan olvashatjuk, hogy miért jó ez a mese, mi a célja (amit gyakorlatilag néhány szóval elmondhatunk), a másikban pedig egy részletes elemzést/elmesélést kapunk, olyanokkal, mint hogy ez egy modern család, ahol munkamegosztás van, mert apuka süti a reggelit. (??) Egy ilyen jellegű leírás valóban indokolt lenne egy kicsiknek szóló gyermekkönyv végén? A szülő le tudja vonni e nélkül is a következtetéseit, a gyereknek ezt a részt pedig nyilván egyébként sem olvassa fel. Azt sem értem, hogy miért kellett csupa nyomtatott betűvel írni a mese szövegét, talán olvasáskönnyítés kisiskolásoknak, de akkor meg miért óvodába vonulásról szól a kötet? Valami valahol nem találkozik nekem ebben, de a mese része talán elég meggyőző lehet például egy szituációs játékhoz a kicsiknek. A legizgalmasabb mindenképp a mese előtti két oldalon elterülő rajzolt városrészlet térkép, gyerekként imádtam ilyeneket nézegetni például a Geronimo Stiltonokban is.

Malontai_Csilla>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Az egyik kedvenc sorozata a lányomnak (2éves). Jó pár mondatot azért átszerkeztek, mert vagy nekem is furàn hangzik vagy fogalmazhattak
volna kicsit gyerekesebb nyelven, illetve vannak benne zavaró hibák is, mint pl. az anya-Uma, a kissárkánylány-Bea, le van írva, hogy Beácska játszik a plüssel, a következő mondatban pedig, hogy Bea mama még beszélgetnaz óvónénivel…De mive kedvenc könyv, a rajzok aranyosak, és a téma jó, szívesen vesszük elő majdnem minden nap :)

Katrinanya>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

3 éves kislányom most kezdte az ovit, neki tetszik. Vidám, színes. Esti mesének pont megfelelő hosszúságú, az oviba beszokáshoz jelenthet pici segítséget. Itt-ott lehetett volna jobban fogalmazni.

Bencuska>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Kicsiknek egyszerű sablontörténet a „Nemakarokovibamenni!Deottmilyenjólleszmeglátod.”-ig.
És bebizonyosodik.

Breena>!
Roberto Pavanello: Irány az óvoda!

Azt hittem, a kis dinófiú lesz a főszereplő, ezért rosszul esett, hogy nem ő az új ovis.
Másrészt, az, hogy így a nagyfiú volt a hős, aki mindenkit ismer és mindent tud, meglepően jól jött ki.
Nem mutatott be egy napot az oviban, inkább a főbb kérdésekre adott választ.
Aranyos mese.

Dini és barátai sorozat · Összehasonlítás