A ​temető kincse (Bat Pat 1.) 53 csillagozás

Roberto Pavanello: A temető kincse

"Kedves ​borzongást kedvelő barátaim!
Itt vagyok, ragyogok!
Bat Pat vagyok! Igazán ijesztő történetem van számotokra… Készen álltok?

Elgondolkodtatok valaha azon, mi lehet a legnyugodtabb hely a világon? Most biztosan egy erdőre gondoltok valamelyik hegycsúcson vagy az afrikai sivatagra, esetleg a házatok padlására. Hát, biztosíthatlak benneteket, hogy nincs nyugodalmasabb egy jó kis… temetőnél! Tán nem értetek egyet? Pedig ahogy a nagyapám, Salétrom mondta mindig: „Magányos kriptában boldog az élet!” Hát ezért laktam világéletemben egy elhagyatott temető egyik kriptájában: tökéletes hely arra, hogy az ember, illetve a denevér háborítatlanul írhasson. Mindig is így gondoltam a temetőkre. Egészen addig, amíg pár éjszakával ezelőtt meg nem történt velem az, amit most nektek is elmesélek…"

Így kezdődik a bolondos, szeretnivaló denevér, Bat Pat első kalandja. Azok a gyerekek, akik szeretik Geronimo Stilton vagy Tea Stilton könyveit, minden bizonnyal… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Alexandra, Pécs, 2012
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632977942 · Fordította: Elekes Rita · Illusztrálta: Blasco Pisapia

Bat Pat

zuna19>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Megyek uncsim kisfiára vigyázni, ahhoz keresgélek most mesekönyveket. Ezzel most a korosztály miatt melléfogtam. Jó, hogy elolvastam előtte legalább. Aranyos és humoros történet, igazán látványos illusztrációval. Nekem tetszett. Plusz pont a végén a kis játék miatt.
Lepasszolom munkatársam kislányának aki 3. osztályos és imádja a könyveket.

AniTiger P>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Cuki, humoros és aranyosan elmesélt sztori. A gonosz nagyon Voldemortra hajazott szerintem – fekete, csuklyás köpeny, halott-fehér arcbőr, alig orr, kopasznak tűnő fej, temető körítésnek…. –, emiatt különösen szórakoztatott. X)
A „Para, sőt gigapara!” viszont rendesen irritált és sajnos olyan szófordulatnak tűnik, amire könnyedén rákapnak a kölkök.

Kicsibogár>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Új kedvencet avattam Bat Pat, a cidris denevér és barátai körével.Ebben a kis mesében minden benne van a jó szórakozáshoz: kaland, rejtély, humor és szeretet. A mese végén pedig fejtörők színesítik a könyvet,keresztrejtvénnyel és labirintussal.

zamil>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Új kedvenc érkezett a gyerekekhez. Nagy a hasonlóság a Geronimohoz és társaihoz, de valahogy mégis, más, talán a Silver gyerekek tehetnek róla. Pat egy jól kitalált denevér figura, könnyen meg lehet szeretni. Kíváncsian várom a többi részt.

gybarbii>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Aranyos kis történet Bat Patről, a parázós, beszélő denevérről, aki a Silver gyerekek segítségével felgöngyölít egy bűnügyet. Nem is akármilyent! :) A kis denevér temetőjében megjelenik egy hajlott hátú, csuklyás alak, tetőtől talpig fekete köpenybe burkolózva egy holló társaságában. Közben valaki megszökött a Black Gate börtönből… és az éjszakai betörések is rendszeressé válnak Fogville lakásaiba…
Kedves volt, vicces, az illusztrációk is jópofák, kiváló kis esti mese gyerekeknek.

landi72 P>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Aranyos is történet egy temetőben élő kis denevérről. Pont annyi borzongatás, ami egy gyerekeknek szóló könyvnél még pont megfelelő. Tetszett a történet, a szereplőket is bírtam. Gyerekként is tetszett volna, ebben biztos vagyok.

Roberto Pavanello: A temető kincse

Sosem az elsőtől kezdtem ezt a sorozatot. Összevissza olvastam. Most végre megtudhattam hogy is találkozott ez a három ember és egy denevér. Igazán izgalmas, borzongatós storykat rejtenek ezek a könyvek. Mindegyiknek megvan a külön külön hangulata. Ezek a hangulatok nagyon jók. Szép munka, jó könyvek. Csak ajánlani tudom az összeset.

Nyctea P>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Nem bírom a horrort, de mikor a félelmetes a cukival van párosítva, az abszolút le tud venni a lábamról. A denevéreket pedig egyébként is imádom, szóval ez a könyv nálam sikerre volt ítélve. :)
Főhősünk Bat Pat, a parázós denevér, aki szabadidejében rémtörténeteket ír, valamint három gyerek: a gyakorlatias Rebecca, a vicces Leo és az eszes Martin. Ők együtt erednek egy félelmetes rejtély nyomába.

A történet kisiskolásoknak való, számukra kellően izgalmas lehet, és a borzongató elemek (temető, koponyák, szellemek, stb) is pont emészthető mennyiségben vannak jelen. Én felnőtt fejjel is nagyon élveztem a gyerekek kalandjait, a kis denevért egyből a szívembe zártam, Leo beszólásain pedig jókat kuncogtam.

Külön meg kell említenem a könyv képi világát. Nagyon tetszett ez a képregényes stílusú illusztráció, különösen az éjszakai jelenetek lila-kék színvilága, és maga a kis denevér figurája.

Sort fogok keríteni a sorozat többi részére is! :)

Allanon>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Mivel Ma kellett visszavinnem anyukájának a kisfiút, soványmalac vágtában, reggeli közben meséltem le a könyv végét. Amit a kisfiam, nemhogy nem bánt, de még örült is neki. A könyvről, pedig annyit, hogy a kisfiú élvezettel hallgatta, bár lehet, hogy azért, mert érdekesen olvasok neki, de a lényeg, hogy lekötötte a figyelmét. És ezt egy hiperaktív figyelemzavaros gyereknél egy kicsit nehéz. A történet aranyos, még nekem is tetszett. Összességében véve ez egy jó kis mesekönyv. Köszönjük szépen @RoseMarry-nek. Tőle kapta kisfiam. Ráadásul már ez a negyedik, hogy elkezdtük olvasni, csak Armit nem érdekelte. Eddig.

dianna76 P>!
Roberto Pavanello: A temető kincse

Istenemre, ez tetszett! Első találkozásom volt Bat Pattal. Egy kihívás kapcsán – mely ennek a parázós denevérnek a kalandjaihoz született meg – leltem rá. Örülök, hogy így esett, mert jó kis kikapcsolódást jelentett. Könnyű vele haladni, akár egyestés olvasás is lehet kivéve, ha nem szeretnénk rosszat álmodni. Lazán volt izgalmas, ha úgy tetszik parázós a történet, és ez nagyon tetszett, mert a gyerekeknek ennyi épp elég. Van a valóságban éppen elég borzalom, amiről akarva-akaratlanul, de tudnak. Nem hiányzott a humor sem belőle, és szerintem ez a kis denevér nagyon aranyos jószág. Arra is jó ez a könyv, hogy eloszlassuk a félelmet, ami a denevérek körül él.
Mivel kritikus szemmel nézem a gyermekkönyveket, meg kell említenem a méretbeli hibát. Ugyanis a kicsi denevért nehéz elképzelni embernek készült szemüvegben és sapkában. De ez nem lényeges, már csak azért sem, mert ez egy mese, s mint olyanban, minden előfordulhat. Az illusztrációk jól kiegészítik a szöveget, és hűek a történethez. A könyv végén rejtvények vannak, ami jó ötlet. Ez ad egy pluszt a könyvhöz. Egyet sajnálok, hogy mint a felnőtt krimik, ez sem lesz újraolvasós. Mert ugye akkor hol marad az izgalom, a rejtély.

Alexandra, Pécs, 2012

csakegyluca>!

-A hősök is éreznek félelmet, csak tudnak uralkodni rajta. Ezért lesznek belőlük a hősök.

Ahogyan Adelaide nénikém mondta mindig:
„Aki alszik…az nyilván álmos"

dianna76 P>!

– A hősök is éreznek félelmet, csak tudnak uralkodni rajta. Ezért lesznek belőlük hősök.

nodael>!

– Még senki sem látott csákányozó kísértetet, amennyire én tudom.

cassiesdream>!

– Hallottátok a hírt? – kérdezte az apjuk, s kávécsészével az újságra bökött. – Valaki megszökött tegnap este a Black Gate börtönből.

Nicole_Kinney I>!

Megtörölgette a lencséit, és lekapta az éjjeliszekrényről a kedvenc könyvét, a Rémtörténeteket Edgar Allan Pókhálótól.

Szűcs_Viktória_>!

Nincs olyan kemény fal, amely megállíthatna egy igazi kemény legényt!

Kapcsolódó szócikkek: Bat Pat
nodael>!

– Szerintem viszont Hófeketécske az, aki virágot hord a gonosz boszorka sírjára – nyögte be Leo, aki az ágyán hevert.

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány

Bat Pat sorozat · Összehasonlítás