A ​buddhizmus élő igazsága 2 csillagozás

Milyen lehetőségeket rejt e filozófia a modern kor emberének?
Robert Wright: A buddhizmus élő igazsága

Mit tehetünk a modern világ negatív hatásai ellen? A mai kor embere hajlamos az aggodalomra, a depresszióra, a haragra és a kapzsiságra. Robert Wright a buddhizmusban leli meg a választ, amely már évezredekkel korábban ráébredt olyan dolgokra, amelyeket a tudósok még csak most kezdenek boncolgatni. A nagy feladatra vállalkozó, ugyanakkor szellemes olvasmány a pszichológia és a legmodernebb idegtudomány módszereit összeegyeztetve lép fel a buddhista filozófiai tanok védelmében. A sokszor meglepő, élvezetes és kihívást jelentő könyv racionális szemlélettel közelíti meg a meditációt, és ezzel akár életmentő is lehet mindenki számára – a tapasztalt meditálóktól a kételkedő olvasókig egyaránt.

Eredeti mű: Robert Wright: Why Buddhism is True

Eredeti megjelenés éve: 2017

Partvonal, 2019

Bori_L P

Ha ön buddhista filozófus, igazolva érezheti magát. Ugyanakkor össze is zavarodhat. Vajon miért tervezett a természetes kiválasztódás olyan agyat az embereknek, hogy becsapják vele önmagukat?

103. oldal, A főnököd szabadságra ment (Az önámítás darwini haszna)

Robert Wright: A buddhizmus élő igazsága Milyen lehetőségeket rejt e filozófia a modern kor emberének?

Bori_L P

Az emberi állapot túldramatizálásánam kockázat mellett felteszem a kérdést: Látták már a Mátrix című filmet?

Bori_L P

Minél mélyebbre merültem a buddhizmusban, annál radikálisabbnak tűnt számomra, ám minél inkább a modern pszichológia fényében vizsgáltam, annál kézenfekvőbbnek találtam.

Bori_L P

Az elme moduláris elképzelése – habár még „fiatal” és nem igazán „robbant be” –, nagyon ígéretes. Mindenekelőtt értelmet ad az evolúciónak: az elme apránként, elemről elemre épült, s amint fajunk újabb és újabb kihívásokkal találta szembe magát, újabb és újabb részek épültek hozzá.

109. oldal, A főnököd szabadságra ment (Sok elme közt)