Vírus 19 csillagozás

Robert Tine: Vírus

Az ​évszázad biológiai krízise!

A virus, ez az évtizedes időzített bomba, csendesen szunnyadt valahol az afrikai dzsungel mélyén. Ártalmatlan mindaddig, amíg valami meg nem bolygatja magányát…
Ha ez megtörténik, működésbe lépnek a már-már ásványi szervezet DNS-láncaiban kódolt információk, a vírus reagál a külvilágra és osztódni kezd…
Nem pusztítani akar, csak szaporodni. Arról nem tehet, hogy e villámgyors burjánzásban megállíthatatlanul feléli a táptalajt – az emberi testet…
Egy eladásra becsempészett colombusmajom hozza az amerikai kontinensre a Motabát, minden idők leggyilkosabb, leggyorsabban terjedő vírusát, amely pár óra alatt ledönti lábáról Cedar Creek városkát:
minden halottra tíz fertőzött esik és minden fertőzött két napon belül meghal. A területet lezárják, szükségállapotot hirdetnek ki. Dr Sam Daniels, az amerikai hadsereg kutató orvos alezredese azonnal a városba érkezik, de nem pusztán az rettenti el, amit a helyszínen tapasztal.… (tovább)

InterCom, Budapest, 1995
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638370092 · Fordította: Tóth Tamás

Dinuuus>!
Robert Tine: Vírus

Nagyon érdekes és izgalmas történet! Olvasni és nézni is egyaránt szórakoztató volt egy percig sem unatkoztam, se olvasás, se filmnézés közben!

Éli>!
Robert Tine: Vírus

A borító alapján és a filmből készült regény alapján nem gondoltam sokra a könyvet. Örülök, hogy adtam esélyt neki, hiszen egy nagyon pörgős és nem összecsapott írás született. Az író nem gondolta túl és egyszerűen fogalmazva azt írta le amit látott. A filmet ugyan félig megnéztem és feléig hiteles.
Szerintem megéri adni neki egy esélyt. Könnyed és sablonos amerikai vírus katasztrófa történet.

Hidden_fremen>!
Robert Tine: Vírus

Inkább nézd meg a filmet, mert ez ugyanis a film alapján készült és nem ez alapján készült a film. Végtelenül egyszerű írás, amely Robby megfertőzése után már tele van a valsóságtól teljesen elrugaszkodott történettel.

knitta02>!

– Nem kellene penicillint adnod nekem? Nem akarom, hogy a barátnőm kapjon valamit tőlem.
– Nem? Pedig biztosan örülne néha egy szál virágnak.

Kapcsolódó szócikkek: penicillin
Hidden_fremen>!

– Salt… Nem hazudik elég megnyugtatóan. Gyakorolja!

knitta02>!

– Eszemben sincs aludni – felelte Sam ingerülten. Ivott még egy kortyot a kávéból és megint elfintorodott. – Aludj te, ha akarsz.
– Én már aludtam júliusban.

199. oldal Casey és Sam

knitta02>!

– Menjünk Oaklandbe – rendelkezett. – A legjobb lesz, ha követi a part vonalát… A köd legalább eltakar minket.
Salt nyelt egyet.
– A köd?
Sam fel sem pillantott.
– San Franciscotól északra, a Point Reyes környékén mindig köd van.
– Ez tény – felelte Salt savanyú arccal.
Daniels a pilótájára nézett.
– A nyolcvanöt óra alatt biztosan repült ködben is.
– Igen… mármint olvastam róla. – Salt kicsit fészkelődött az ülésen, és szorosan megmarkolta a botkormányt. – Menni fog. Biztosan menni fog.
– Hát persze, hogy menni fog… mert azt a fejezetet negyon figyelmesen olvasta el, nem igaz?
– Tökéletesen igaz, uram.

231. oldal Salt és Sam

knitta02>!

– Van egy barátom a Partiőrségnél. Felhívhatom, ha akarják.
– Milyen közeli barátja? – kérdezte Sam.
– A felesége szerint túl közeli. – hangzott a sokatmondó felelet.

239. oldal Sam

knitta02>!

– Arra céloz, hogy repüljek ki ötven mérföldnyire a háborgó tenger fölé, és dobjam le önt egy tenyérnyi teherhajóra? Már megbocsásson, uram, de ez őrültség.
Sam elvigyorodott.
– Salt, mi pillanatnyilag szökésben lévő bűnözők vagyunk. Kizárólag őrült dolgokkal mehetünk valamire. És azt se felejtse el, hogy ha kiszabadult, remek sztorikat mesélhet majd az unokáinak.
– Igazán vigasztaló – felelte Salt.

241. oldal Sam és Salt

knitta02>!

– Van, hogy a szerencsét sem szabad kihagyni a számításból.

299. oldal Robby

knitta02>!

Néha el kell pusztítani a várost, hogy meg tudjuk menteni.

knitta02>!

– Louis – szólt szigorúan. – Lefelé.
A kutyák azonnal lemásztak a kanapéról. Robby diadalmas pillantást vetett férjére.
– Látod?
– Azért van, mert olyan sokáig nálad voltak – vonta meg a vállát Sam. – Agymosást kaptak szegények.

304. oldal Robby és Sam

CarmenV>!

-Menj oda és gyere vissza gyorsan – szólt Ford. – Bár nincs ínyemre, amikor itt vagy és pokollá teszed az életemet, de azt sem szeretném, ha valami ocsmány élősdi miatt elveszítenélek.
-Egyetlen kérdés, uram. Mivel teszem pokollá az életét?
Ford felnevetett.
-Felkeltél ma reggel, nem?