A ​klán törvénye (A Jáde Főnix legendája 1.) (BattleTech 13.) 7 csillagozás

Robert Thurston: A klán törvénye

HIGH-TECH BARBÁROK

A 31. században a csatamech a tökéletes harci gép. Harminc méter magas, nagyjából emberszabású, félelmetes kinézetű gépezet, a pusztítás megállíthatatlan eszköze.

A 31. században a klánok tagjai a tökéletes harcosok. Számtalan generáción át tartó tudatos tenyésztésnek köszönhetően a klánok katonáit senki sem múlhatja fölül a csatamechek pilótafülkéjében.

A 31. században Aidan a Jádesólyom klán harcosa szeretne lenni. Hogy csatába indulhasson a törzsével, először számos próbatételt kell sikeresen teljesítenie, amelyek vagy a galaxis legjobb harcosainak egyikét kovácsolják belőle, vagy összezúzzák.

A 31. században Aidan rájön, hogy a legkeményebb csatát nem a harcmezőn kell megvívnia, hanem a saját fejében – és ha vereséget szenved, elveszítheti a legfontosabbat – ember mivoltát.

>!
Beholder, Budapest, 1998
260 oldal · ISBN: 9639047147 · Fordította: Würth Attila · Illusztrálta: Jeff Laubenstein

Kedvencelte 1

Várólistára tette 4


Kiemelt értékelések

Razor P>!
Robert Thurston: A klán törvénye

A klán törvénye duplán első kötet a BattleTech sorozatban: egyrészt ez volt az első regény, ami tisztán a klánok – egész pontosan a Jádesólyom klán – szemszögéből íródott, másrészt ez volt az első regény, amit már nem a FASA, hanem a Roc Books adott ki – innentől a regények terjedelme erősen visszaesett, a 400 oldal feletti részeket el lehet felejteni.
A fülszöveg kissé semmitmondónak tűnik, de egyébként elég jól összefoglalja a lényeget: főszereplőnk, Aidan Pryde a Jádesólymok egyik aktuális „fiókája”, aki a regény elején tes(t)közével off megérkezik a kiképzési helyére, majd az ő és társai kiképzését mutatja be a kötet, milyen út vezet a mechharcossá válásáig.
A rövid terjedelem ellenére a könyv eleje kissé nehezen csúszott, sok volt a belső filozofálgatás és visszaemlékezés miatti szövegfal, de miután ezek kikoptak, már igencsak olvastatta magát.
Bónusz, a könyvben van pár illusztráció (mondjuk nem a legszebbek), ill. mechismertetők a kötet végén, így be lehet azonosítani a cselekmény folyamán felbukkanó gépezeteket a sarna.net böngészése nélkül. off

>!
Beholder, Budapest, 1998
260 oldal · ISBN: 9639047147 · Fordította: Würth Attila · Illusztrálta: Jeff Laubenstein

Népszerű idézetek

Razor P>!

– Szabadabb? Ez meg mit akar jelenteni? Egész nap dolgozol, szolgai életet élsz, behatárol a megszokott napi ruti, és számos törvény korlátozza a lehetőségeidet. Mindenben kénytelen vagy követni a kaszt szokásait – hol itt a szabadság?
– Nem kell mások parancsára látványos acélkukákba ugranunk, és kockáztatnunk az életünket.
– De hát az dicsőség, megbecsülést hoz, hősi…
– Pontosan annyit ér, mint amit a ló hagy maga után az úton.

181. oldal

Cheril>!

A fölösleges töprengés csak időpocsékolás. Ha túl sok időt veszítünk, a csata is elveszhet. Kicsit eltorzítva egy régi terrai mondást: egy gondolat miatt a csata is elveszett.

32. oldal


A sorozat következő kötete

A Jáde Főnix legendája sorozat · Összehasonlítás
BattleTech sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Michael A. Stackpole: Szellemháború
Alan Dean Foster: A bolygó neve: Halál
Michael A. Stackpole: Őrjöngés I-II.
Steve Perry: Idegenek a Földön
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány – Birodalom – Robot univerzuma I.
Martha Wells: Trójai protokoll / Kilépési stratégia
John Scalzi: Vének háborúja
Joseph Staten: Kapcsolatfelvétel
Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?
T. J. Klune: A bábuk élete