Kijutás ​a mókuskerékből 6 csillagozás

Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből

„Alig kilenc éves koromban úgy kezdtem el tanulni a meggazdagodás módját, hogy Monopolyt játszottam. Ha csak előadásokat hallgattam volna a pénzkezelésről, a pénzügyi felelősségről és a befektetésről, aligha figyeltem volna oda, és nemigen értem volna el ilyen hamar az anyagi függetlenséget. Akkor bizonnyal a mókuskerékben rekedtem volna, megszakadtam volna a munkában, súlyos adósságokat halmoztam volna fel, és aggódtam volna az állásomért, vagy azért, hogy lesz-e elég pénzem a nyugdíjas éveimre. Mivel azonban örömmel tanultam gyerekkoromban, többet akartam tanulni. Elindultam a pénzügyi intelligencia ösvényén.”
Ezzel a képregénnyel ti is odajuthattok. Senki sem túl fiatal hozzá!
A Kijutás a mókuskerékből megtanítja:
– hogyan kövezi ki a pénzteremtéshez vezető utat a „munka a tanulásért, nem a pénzkeresetért” módszer;
– a pénzteremtés és az eszközalkotás alapjait;
– hogyan érhetitek el, hogy a pénz dolgozzon nektek, és ne kelljen olyan sokat dolgoznotok a pénzért.

Bagolyvár, Budapest, 2009

Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből

A grafikai része egyáltalán nem tetszett, de a szöveges résszel nincs gond. Olyan alapigazságokat tartalmaz, amik tényleg hasznosak, és jó, ha egy gyerek megtanulja azokat. Sajnos, nálunk a felnőttek sem bánnak tudatosan a pénzzel, nem forgatják, nem fektetik be, nincsen pénzügyi intelligenciájuk, csak esztelenül hiteleket vesznek fel, felesleges költekezésekbe bonyolódnak, lottóznak stb.

PTJulia P>!
Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből

Mindenképpen hasznos gondolatindító, beszélgetés indító 10-12 éveseknek a pénzügyi tudatosságról. Önmagában ez a képregény édeskevés, sokat kell hozzátenni a szülők részéről, ehhez pedig olvassanak a szülők is Gazdag papát. De a legjobb, ha együtt Cashflow-társasoznak.

Annamarie P>!
Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből

Hogyan lehet beszélni a gyerekeknek a pénzről, munkáról? Ezzel a kérdéssel foglalkozik a könyv, képregény formájában. Még egyetlen képregényt sem olvastam (azt hiszem) tehát a stílusát annyira nem tudom értékelni, meg nem is igazán az én műfajom. Ettől függetlenül, szerintem minden gyereknek el kellene olvasni. Kb. 11-12 éves kortól ajánlanám. Még nekem is rávilágított érdekes összefüggésekre. Csak hát, kicsit amerikás a gondolkodása….

takacsot>!
Robert T. Kiyosaki: Kijutás a mókuskerékből

Kiválló. De az ajánlással ellentétben nem csak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is, hiszen tudjuk, hogy milyen kevesen olvasnak könyvet mostanság, persze nem itt a moly-on :)

Carmilla >!

– Használjátok az eszeteket, és hamarosan olyan dolgokat fogtok észrevenni, amiket mások sosem vesznek észre – lehetőségeket, amelyek az orruk előtt hevernek.

30. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: lehetőség
Carmilla >!

A pénzügyi intelligencia segítségével megtudhatod, hogyan is működik a pénz, és hogyan dolgoztathatod a magad hasznára – ahelyett, hogy te dolgoznál érte.

9. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: pénz
Carmilla >!

– Azt jelenti a tanítás, hogy beszélek veled, vagy előadást tartok neked?
– Nos… igen.
– Így tanítanak az iskolában. De az élet nem így tanít, és szerintem az élet a legjobb tanítómester.

23. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: tanítás
Carmilla >!

– A tanárok nem nagyon törődnek a meggazdagodással, mi csak tanítani szeretünk.

15. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: tanár
Carmilla >!

[…] Kilencévesen ízelítőt kaptatok abból, milyen érzés pénzért dolgozni. Szorozd meg az utóbbi egy hónapot ötven évvel, és látni fogod, mivel tölti a legtöbb ember az életét.

25. oldal (Bagolyvár, 2010)

Carmilla >!

– Ha megtanuljátok, amit kell, nagy szabadságban és biztonságban élhettek. Ha nem tanuljátok meg, úgy fogtok járni, mint Mrs. Martin és legtöbben, akik itt fociznak a parkban.
    Kevés pénzért dolgoznak nagyon sokat, tíz körömmel ragaszkodnak a munkahelyi biztonság illúziójához, várják a két vagy három hét szabadságukat és a szűkös nyugdíjukat, ami negyvenöt évi munka után illeti meg őket.

27. oldal (Bagolyvár, 2010)

Carmilla >!

– A legtöbb embernek van ára.
Amikor megkapják az első fizetésüket, elkezdenek gondolkozni rajta, mi mindent vehetnek a pénzen.
Csakhamar beállnak a sorba, és az egész életüket végigdolgozzák, miközben nem tudják pontosan, miért is dolgoznak.

29. oldal (Bagolyvár, 2010)

Carmilla >!

– […] Nem élet az olyan, ami a fizetésünktől függ. Ha azt hiszitek, egy állás biztonságot nyújt, becsapjátok magatokat.

30. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: állás
Carmilla >!

– Eszközök lehetnek a betétszámláid, a vállalkozásaid, vagy akár egy épület vagy ingatlan, ami a tiéd, mint ahogy az enyémek a biciklik, amiket bérbe adok a barátaimnak. Ami pénzt hoz anélkül, hogy dolgoznál, az eszköz.

39. oldal (Bagolyvár, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: eszköz
Carmilla >!

– …De az állásod nem tesz gazdaggá. Gazdag attól leszel, amit egyébként csinálsz, hogy eszközöket vásárolsz, és nem halmozod a hitelkártya-adósságaidat.

44. oldal (Bagolyvár, 2010)