Vízözön 2 csillagozás

Robert Penn Warren: Vízözön Robert Penn Warren: Vízözön

Drámai pillanatban ismerjük meg Fiddlersburgöt, az amerikai Dél jellegzetes városkáját – az épülő erőmű víztárolója lesz a helyén, s a már amúgy is halódó kisváros víz általi pusztulásra ítéltetett. Fiddlersburg végnapjairól készít filmet egy híres rendező; s ahogy a „helyszín”-nel ismerkedik, kitárul előtte ennek az isten háta mögötti kis fészeknek és lakóinak jelene, múltja, számtalan apróbb-nagyobb tragédiája.
Robert Peen Warren, az amerikai Dél „nagy öreg”-je, ebben a regényében azt firtatja: századunk második harmadában hol tévesztett utat és mivé lett a szép reményekkel, nagy eszmékkel induló amerikai haladó értelmiség. Jó negyedszázadot átívelő nagy regényének kiindulása és végső pontja egyben: a szimbólummá növekvő Fiddlersburg, amelyet beárnyékol a börtön sötét épülettömbje, és elborít a vízözön.

Európa, Budapest, 1975
484 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630702002 · Fordította: Bartos Tibor

zozlinca>!

Brad fölült. Észrevette, hogy a pinceműterem elülső redőnyei fenn vannak. Szemmagasságban látott két elgyalogló lábat a MacDougal Streeten. Fölfigyelt, hogy munkaasztalán az írógépbe papír van fűzve. Megjegyezte, hogy a tejes üveg félig van, hogy a csempe hamutál a csikkekkel átkerült a pamlag végébe a székre. Megpillantotta az előkelő zöld selyemköpenyt a széken és az arany topánkákat csámpásan a padlón.
Mindjárt tudta, hogy Lettice elment.
Az asztalon kusza üzenetet talált:

Pajtikám,
dolgozni mentem hirtelen ötlet fél ötkor
találkozunk
éjjel szerettelek
éjjel szeretni foglak
SZERETLEK
L
ui. írjál nekem GYÖNYÖRŰT

szangi>!

– Jó szaga van.
– Macska – mondta rá az asszony. – A dél'tán fottuk.
– Csak főznéd gyorsabban – méltatlankodott Békaszem.
– Mingyá mevvan – mondta az asszony.
– Gyere egyé macskahalat – biztatta Békaszem.