A ​híres hatodik Ghork (Szörnyen Titkos Részleg 2.) 20 csillagozás

Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

A Szörnyen Titkos Részleg újabb akcióra kényszerül, mert egy másik városban titkos cselszövésbe kezdenek a ghorkok. Sőt, egyes ételek még az embereket is képesek fura lényekké változtatni Ajjaj!

Eredeti cím: Gobbled by Ghorks

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kolibri, Budapest, 2015
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155541681 · Fordította: Pék Zoltán

Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Szeretnék egy Wolf-Rémizzót karácsonyra, szívesen küldenék éneklő táviratot bárkinek (Viszonozni NEM kell!) és szívem szerint már indulnék is Simmersville-i Kulináris Fesztiválra!

Weston világa a szörnyekkel, a ghorkokkal, a találmányokkal, a mindenféle kajával – fantasztikus! Életemben nem hallottam még vészszarvasról és máris odáig vagyok egyért, sőt azt is tudom, mitől vakmerő egy vészszarvas! Megtudtam, mi a világ legszomorúbb száma és miért. Megtudtam, hogy kicsoda / micsoda az 1ISz. Az új dolgokon túl a régi bolondságok is újra előjöttek – ismét esszenciákat válogattak a fiatalok és a kajakritikusok sem adták fel, hogy erre a pályára állítsák egy szem fiúkat.

Abszolút kedvencek: Gügor szerelme, Leslie és Elliot barátsága, Kozmo Konstans, Reggie T. Poczak ezredes tengernagy!

Remélem, hogy folytatja még az író, mert kíváncsi vagyok Jean-Remy történetére, továbbá összesen 11522 féle szörny van és én mindegyikükre kíváncsi vagyok!

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/11/SZTR2.html

Szimirza>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Jó volt ez a rész is, de az első valahogy jobban tetszett. Maga a kivitelezés is jobb, érdekes volt, de azért ez is elnyerte a tetszésemet :)

Boritek70>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Élvezetes, fordulatos, pörgős kis könyv volt, a gyerekek minden esti olvasás végénél követelték a folytatást. Azt az egyet viszont nem értem, miért érzik azt bizonyos ifjúsági szerzők, hogy egy gyerekkönyv a különféle testnedvektől, és a nem feltétlenül nyilvánosság elé szánt testi folyamatok felvonultatásától lesz vonzó egy gyerek számára (mint a ruhatervezők, akik szerint halálfejek, koponyák nélkül nincs 6 évesnél idősebbeknek szánt fiúpóló…) Néha kissé cenzúrázva olvastam… :) Ezek nélkül is élvezetes a kötet, lehet izgulni, hogy sikerüljön Simmersville-t ghorktalanítani… :), és hogy Gügor bevallhassa érzelmeit az 1ISz-nek. :) Ide nekem egy Csiklandumdumot! Várjuk a folytatást!

zakkant>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Nem adhatok mást a történetnek, mint 5/5-öt. Még több lény, még több kaland, még több különleges szereplő, ráadás szörny versek és az a bizonyos szörnyű előadás a fesztiválon feltette a pontot arra a bizonyos i-re. Óh, de még mennyire! Ebben a kötetben még több SZTR-es dolog van, hiszen a csapat bővül egy-két új szereplővel, ráadásul olyanokkal is, akiket nem lényként születettek. Nem szeretnék spoilerezni, de bőven volt meglepetés a kötetben, ami szerintem jót tett neki, de ezzel lehet, hogy nem mindenki ért egyet majd.

A könyv végén jó néhány megható és nagyon aranyos pillanat is helyet kapott, úgyhogy repesett a szívem, hogy újra a kezembe vehettem a világító mesés-szörnyes kalandregényt. A kedvenc jeleneteim még mindig az esszencia termek körül forogtak, ahol a feltaláláshoz szükséges érzésekből válogatva olyan különleges tárgyak kelnek életre, mint Csiklandumdum.

A híres hatodik Ghork szerintem megint egy olyan mese lett, amiben újra szóba kerül a barátság, az összetartás, és a család ereje, ráadásul az is kiderül, hogy mindenkiben van egy kis szörny, de ez nem baj, mert itt nem kell semmi félelmetesre gondolni. Robert Paul Weston megint elérte, hogy teljesen kikapcsoljon olvasás közben, és újra elmerüljek a lények néha kesze-kusza, de mindenképpen mókás világába és egy kicsit újra gyerek legyek. Olyan, mint Leslie és Elliot :)

Ez a könyv pedig tényleg méltán beleillene a Denki-3000 találmányai közé, és még esszencia sem kell hozzá, hogy instant jó kedvet generáljon! Köszönöm Kolibri Kiadó újfent az élményt! Ha olvastátok az első részt, a második is kötelező lesz! Hajrá hozzá, nem fogjátok megbánni!

Bővebben a blogon: http://zakkantolvas.blogspot.hu/2016/01/robert-paul-wes…

abstractelf>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Ünneprontónak érzem magam, amiért ez a rész annyira nem tetszett. Az első részt nagyon szerettem, így izgatott voltam a folytatás miatt is.
Viszont ez nekem kissé lapos volt, és egy-két felvillanáson túl, semmi újdonsággal nem szolgált.
A legnagyobb gondot az jelentette, hogy egyszerűen nem szippantott be, és végig annyira kívülállónak éreztem magam, ami miatt még nehezebben haladt az olvasás.
Ennek ellenére a karaktereket még mindig nagyon kedvelem, a találmányok pedig imádnivalók (egy olyan rémizzót pl. elfogadnék).

RoseMarry>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Ez a rész is nagyon tetszett:)) A lények egy szórakozásban gazdag kikapcsolódást nyújtanak:)) A végét nagyon eltalálta az író, volt benne minden: izgalom, érzelmek és jó humor is. Nagyon remélem, hogy lesz következő rész és nem sokára olvashatom tovább a kalandjaikat:)

Marée_Noire>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Ugyanaz a bolondos, kissé kifacsart világ, mint az első részben. :) Néhol jókat vigyorogtam a gusztustalankodáson, ám a fő erőssége mégis az elfogadás, az, hogy bárki-bármi vagy, az nem akadályozhatja meg azt, hogy szeressenek önmagadért. ;)

Allanon>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

4 csillagot kapott volna, de tetszett a vége. Sajnos nem az én világom ez az összevissza lények kiolvashatatlan, kimondhatatlan nevű találmányaival, de valakinek ez jön be. Ráadásul én felnőttként máshogy olvasok egy gyerekeknek szóló könyvet. A gyerekek pedig valószínűleg pont ezeket a dolgokat élveznék benne. Amúgy nem volt rossz, ha jelenik még meg része, biztos megveszem.

Kicsibogár>!
Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork

Nagyon remelem nem ez volt a szörnyek kaladnjnak utolso resze, mert ez a törtenet is szeretnivalo. Meg mindig kedvenc reszem az esszenciak összevalogatas, egyszerűen zsenialis dolgok vannak közöttük, a masik pedig a könyv vege, ami miatt melyen szívembe zartam ezt a kötetet is.

AniTiger P>!

– Tudjátok, mit? – súgta Leslie Elliotnak. – Ha mozdulatlanul állunk, tényleg olyan, mintha láthatatlanok lennénk.
– Talán a láthatatlanság nem az, hogy az emberek nem látnak, hanem hogy nem vesznek észre – vélte a fiú.
– Akkorh a világ tele van láthatatlan emberhekkel – jegyezte meg szomorkásan Jean-Remy.

118. oldal, 19. fejezet - Amelyben Leslie szürke köddé válik, Jean-Remy a láthatatlanság titkán mereng, és Elliot nem egészen önmaga

AniTiger P>!

– Okosak? Maga, uram, intellektuálisan annyira cizellált, akár a saját takonylövedékei.

22. oldal, 2. fejezet - Amelyben Reggie pocakja potenciális parittya

AniTiger P>!

– Mi, lények viszont évek óta tudunk a Számítógépesített Valószínűségi Mezőről. Ez dióhéjban azt jelenti, hogy a számítógép annyit ér, amennyit elhisz. Például ott a hibaüzenet: „Érvénytelen parancs.” Ez olyankor jelenik meg, amikor olyasmit kértek a számítógéptől, amit nem tart lehetségesnek. Vagyis szakmai kifejezéssel élve: „megsértitek a valószínűségi mezejét.” Kértek tőle valamit, de még ha az elméletileg lehetséges is, a számítógép azt gondolja: „Minek nézel engem? Karórának vagy számológépnek?” Hibaüzenetet láttok, de higgyétek el, hogy ezt gondolja.

41. oldal, 5. fejezet - Amelyben leslie álruhát javasol (ami nem is álruha), Hümmögi elmagyarázza a számítógép szkepticizmusát, és Reggie megcsapatja magát

altagi P>!

– […] A legtöbb persze művész, író és zenész. De Párizsban van saját nevük.
– Munkanélküliek – mondta Hümmögi.
– Nem, bohémek.

AniTiger P>!

– Nézzék, nincsen joguk ilyen förtelmesen bánni velünk jelentette ki Reggie, ahogy a lánc megcsörrent aranyozott, ékköves díszkardján. – Van fogalmuk róla, ki vagyok én?
– Ja – mondta Bildorf, aki Pibbel a bombasztodon bal váll-lapján ült –, egyszer békát vitt az Atlantiszra.
– Úgy érted, békét az Antarktiszra – pontosított Pib.

101. oldal, 17. fejezet - Amelyben Marok szorgalmasan számol, és Reggie különbséget tesz a "szentségtörés" és az "aljasság" között

AniTiger P>!

Elliot vacsoráját hatalmas száj alakba rendezték el a tányéron. A zöldségajkak gonosz vigyorra torzultak. Nyers marhahúsból vágott puha rózsaszín íny villant ki alóluk, A kenyér- és sajtháromszögeket gondosan úgy rakták egymás mellé, hogy agyart formáljanak, Vajnyájtól csillogó lángvörös lazacnyelv nyúlt végig a tányéron.
Bon appétit! – mondta a pincér, majd eltűnt a konyhában.
Elliot csak bámulta ezt az ételnek nevezett rémséget. És nem is csak rémes volt, de förtelmesen élethű is.
– Ha ez megmozdul, én meg nem eszem – mormolta maga elé.

56-57. oldal, 8. fejezet - Amelyben Elliot a "napi ajánlat"-ot kéri, Leslie sajtos szendvicset, a szüleik pedig panaszt emelnek