Az ​Aquitánia hadművelet 15 csillagozás

Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet

„Ludlum olyan nemzetközi szövevényt alkot, amelyben összefonódik a mai terrorizmus és a múlt történelme, a második világháború, Vietnam és a közel-keleti válság: Converse nem legendás kémhős, hanem csupa ideg, robbanásra kész hús-vér alak. Nemcsak azt nem tudjuk, mi vár rá, de azt sem, hogy ő maga hogyan reagál… A szerző többre törekedett, mint puszta szórakoztatásra. Regénye nagyon népszerű lesz.”
„Nonstop cselekmény, és minden fejezet befejezése továbbolvasásra sarkall… Ludlum csúcsformában… holtbiztos sikerkönyv.”

Eredeti mű: Robert Ludlum: The Aquitaine Progression

Eredeti megjelenés éve: 1984

I.P.C., Kaposvár, 2003
680 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636352526 · Fordította: Bojtár Péter · Illusztrálta: Cséve Gábor, Miller Zoltán
I.P.C., Budapest, 1997
806 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636350973 · Fordította: Bojtár Péter
I.P.C., Budapest, 1994
806 oldal · puhatáblás · ISBN: 963793085X · Fordította: Bojtár Péter

Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet

Az egyszemélyes hadsereg küzdelme. Kiprovokálni a megkülönböztetett figyelmet, majd menekülni országhatárokon át, ha kell, törvénytelen eszközökhöz is folyamodni. De persze a másik oldal sokkal kegyetlenebb harcot űz, célja a szigorú rendőrállam/katonai diktatúra az emberiség „stabilitása", a közbiztonság fokozása érdekében.
Converse polgári jogászként persze nem erről álmodik, amikor Press Hollday-yel egy cégegyesítés kapcsán összefut a Le Chat Botté teraszán egy kis reggeli üzleti kávézásra. Az események szálait nem ő dolgozta ki, de helytáll, a vietnami veteránt hajtja a túlélési ösztön, legyen akár Párizsban, Bonnban avagy Osnabrückben.
Izgalmas akcióregényt alkotott Ludlum, úgy gondolom a legjobb könyvei között tarthatjuk számon. Továbbra is őt tartom e műfaj koronázatlan királyának, hiszen ha mikónoszi titkos bankszámláról, eltérített amerikai fegyverszállítmányokról és titkos katonai szövetségekről van szó, nála nem lehet unatkozni. Joel Converse hányattatásaival, kudarcaival és végül szerényen viselt győzelmével csak jól járhat a mezei magyar olvasó.

Gomoku
Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet

Le vagyok döbbenve,hogy ehez a könyvhöz még senki nem szolt hozzá.
Azt hittem,hogy tengernyi hozzászólás lesz mikor benézek ide.
Pedig ez a könyv NO1,
Azaz:LETEHETETLEN'

Robert Ludlum: Az Aquitánia hadművelet

Bevallom csak második nekifutásra sikerült elolvasni ezt a könyvet, de megérte végül rászánni magam.
Nyaralásra vittem magammal, de a maga 640 oldalával és az apró betűivel, kicsit megrettentett a délutáni pihenők alatt.
De aztán itthon belevetettem magam a történetbe és tényleg úgy van, hogy nagyon olvastatja magát a történet.
Mindig történik valami és minden egyes új lappal várom az újabb történéseket.
Amik szerintem eléggé ijesztőek, „ismeretlen” háttérben tevékenykedő nagy hatalmú emberek pénzelnek terrorszervezeteket, keltik a feszültséget stb.
Eléggé hasonlít a mostani világhelyzetre szerintem.

A könyv vége, ahhoz képest, hogy a többi része milyen részletesen volt megírva, egy kicsit talán nekem „gyorsan” lerendezettnek tűnik, de így is benne volt majdnem minden.
Egyedül azt sajnálom, hogy az izraeli és az angol gazember további sorsa nem derült ki.

Béta, Budapest, 1991
640 oldal · ISBN: 9630935120 · Fordította: Bojtár Péter

darkfenriz

Az igazság hazugságokkal alátámasztott fantazmagória csupán, és csak a hazugságok segítenek a túlélésben? De hisz ez maga az őrület.

darkfenriz

A reggel a jó szándékú energiák napszaka Genfben. Még a kávéház teraszának asztalai fölött olvasott újságokat is precízen hajtogatták össze, anélkül, hogy az olvashatóság kedvéért összegyűrték volna. Az autósok és a gyalogosok sem vívták örök háborújukat, ezt a harcot jól nevelt pillantások, biccentések, félreállások és udvarias mozdulatok váltották fel. Amint Joel belépett a kávéház nyitott rézkapuján, egy pillanatra eszébe jutott, nem exportálhatna-e ezekből a genfi reggelekből New Yorkba valamennyit. A Városi Tanács úgyis leszavazná az importot – gondolta –, a New York-iak ki nem állhatják az udvariasságot.

Andrée P

Az igazság hazugságokkal alátámasztott fantazmagória csupán. Csak a menekülés és a rejtőzködés jelentheti a túlélést. Őrület!

Andrée P

Használni tudja a törvényt, mert a törvény nem azonos az emberekkel, a törvény önmaga.