Ambler ​figyelmeztetés 10 csillagozás

Robert Ludlum: Ambler figyelmeztetés

Az emberiség belépett a huszonegyedik századba. A huszadik század Amerika százada volt. A mérhetetlen ipari és gazdasági fejlődés nagyhatalommá tette, megfellebbezhetetlen a szava a világ alakításában. De vajon így lesz ez a huszonegyedik században is? A szocializmus összeomlott, Európában és másutt is hódít a globalizmus, a határok átjárhatóvá válnak. De Kína, az alvó óriástigris ébredezik. Elképesztő ütemű fejlődésnek indult, benyomul a világpiacra, és vélhetően át akarja venni a vezető szerepet. A nagy kérdés: kié lesz a huszonegyedik század? Kínáé? És mit tesz Amerika? Ölbe tett kézzel vár? Vagy lépést vált? És merre?

Eredeti megjelenés éve: 2005

I.P.C., Budapest, 2006
496 oldal · ISBN: 9636353077 · Fordította: Sinka Erika

bokrichard>!
Robert Ludlum: Ambler figyelmeztetés

Ludlum-mal eddig a Bourne sztorik, és az Apokalipszis kapcsán találkoztam. Na ez a könyv valahol a kettő között van. Hal Ambler karaktere sokban hasonlít Bourne-ra: egy ember az elején még név és memória nélkül, menekülnie kell az üldözői elől, és válaszokat kell közben szereznie. Mellette áll egy nővér, aki segít neki spoiler Ahogy a könyv halad, egyre több név, és cselekmény, de a végére ez nem válik katyvasszá, és ez RL-tól meglepő. Sodró lendület némi kémkedéssel, politikával, és rengeteg izgalommal. De a Bourne még mindig viszi a hibáival együtt is a pálmát.

R_S_Gina>!
Robert Ludlum: Ambler figyelmeztetés

A sokadik Ludlum könyvem, és a Bourne könyv utáni második kedvencem lett. Csak a hetvenedik Ariadné fonala említést hagyná ki :D
A kevesebb nagy szónoki, politikai fejtegetés kifejezetten jót tett neki ( a többi regényével összehasonlítva) Valahogy személyesebb, emberközelibb. Szeretem a Ludlum regényeket úgy olvasni, hogy a leírt helyszíneknek utánanézek, most is ezt tettem, és a földrajz, töri, és turisztikai információk klasszak és érdekesek.