A ​cég 3 csillagozás

A CIA regénye
Robert Littell: A cég

Robert ​Littellnek már akkor is tökéletes érzéke volt a kémjátszmákban rejlő feszültség és abszurditás érzékeltetéséhez, amikor első regényét, az A. J. Lewinter szökése című könyvet megalkotta. A New York Times egyik legismertebb kritikusa akkor azt írta Littell bemutatkozó regényéről: „Tökéletes műremek, évek óta az egyik legjobb hidegháborús történet, amit olvastam.”
A dicséretek nem maradtak el Littell további könyvei esetén sem: „A kémtörténetírás csúcsa” (Washington Post), „Littell az amerikai Le Carré” (The New York Times). Regényei lapjain mindig a világot végveszéllyel fenyegető események zajlanak a háttérben, a színpadot pedig kémek népesítik be, akik állandóan a szemünk előtt vannak, ám sosem látjuk őket.
A most teljes terjedelmében magyarul is megjelenő, tizenharmadik regényében Robert Littell a CIA – avagy a hogy a bennfentesek mondják: „a cég” – többgenerációs családregényét építi föl. Zseniális, titokzatos, kitalált és valós főhősei sok minden felfednek a… (tovább)

Hamu és Gyémánt, Budapest, 2005
622 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632177088 · Fordította: Szentgyörgyi József

egyetlenéva>!

Torriti elgondolkodva vakargatta a fenekét. Legszebb éveit fecsérelte erre a Rosszijára… Pontosabban az ellene folytatott küzdelemre. És most itt van: egy moszkvai tetőteraszon issza a whiskyjét, és azért drukkol, hogy Rosszija megmaradjon.
Nem rossz.

Robert Littell: A cég A CIA regénye