Kucsum, ​a mocsok 10 csillagozás

Robert Knight: Kucsum, a mocsok

Kucsum, az ork orgyilkos bosszút esküszik, amikor hazatérvén falujába csak sírokat, üszkös romokat, s néhány megnyomorodott túlélőt talál. Céljától még az sem tántoríthatja el, hogy kiszemelt célpontja egy feltörekvő ördögfejedelem, Myorakh kegyeltje, s olyan hatalmakat birtokol, melyek szinte legyőzhetetlenné teszik.
Miközben Laxius, Myorakh bajnoka ismeretlen céljai felé halad, Kucsum állandóan ott van a nyomában, s keresi az alkalmas pillanatot, hogy lecsaphasson…
Útja során azonban nem várt nehézségei adódnak, s bár akadna szövetséges is, Kucsum eddig mindig egyedül dolgozott. Laxius azonban túl erősnek tűnik, így elkerülhetetlen, hogy újabb szereplőket vonjon be a végső összecsapásba.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2007

Razor P>!
Robert Knight: Kucsum, a mocsok

Az előzményeknek sosincs egyszerű helyzetük, hiszen úgy kell valami érdekeset alkotniuk (esetleg függő kérdéseket megválaszolniuk), hogy a befejezés már ismert. Nincs ez másképp Kucsum esetén is, hiszen A Káosz Szívéből már tudjuk, spoiler, szóval nála még a motivációja sem volt kérdéses. Bevallom, én a fülszöveg alapján azt gondoltam, hogy a regény a falu lemászárlásával kezdődik, így kicsit meglepődtem, mikor egyből a már javában vadászó Kucsumot kaptam. No mindegy, érdekes volt belenézni az orgyilkos „mindennapjaiba”. Túl nagy fordulatokat ezúttal nem vártam, így helyén kezelve egy szórakoztató Káoszos regényt kaptam.

Cherubion, Debrecen, 2007
KreinekerHerbert>!
Robert Knight: Kucsum, a mocsok

Egy olyan kis kedvenc amit, az ember nem tud letenni kötelező beszerezni !

Morgen>!
Robert Knight: Kucsum, a mocsok

Nem is tudtam mi ez, csak beleolvastam, aztán azon kaptam magam, hogy a végére értem. Egészen biztosan nem én vagyok a célközönség, talán a 12 éves kisfiúk olvastak ilyesmit 20 évvel ezelőtt, ennek ellenére tetszett. Olvastatja magát, jól megírt történet. Az or(k)gyilkost sikerült megkedvelnem, a világ is jó. A történetben van ugyan néhány zsákutca, köszönhetően annak, hogy a mindig óvatos ork elkövet pár amatőr hibát, ez zavaró kicsit.
Egynek elmegy.

hajo>!
Robert Knight: Kucsum, a mocsok

De rég olvastam már Káosz-könyvet, jó, jó, jó!!!

péter86>!
Robert Knight: Kucsum, a mocsok

Nem mondom, hogy életem meghatározó könyv élménye volt, de egynek elment. A karakter érdekes, a sztori érdekes, a kivitelezés felemás.
Nagyon tetszett a könyv eleje, rögtön pörgés, akcióban az ork (!) bérgyilkos, csihi-puhi, aztán a könyv második harmada kissé ellaposodik. Pedig egy olyan könyvtől aminek a főszereplője egy orgyilkos, joggal várnánk hogy végig fent tartsa a feszültséget, lehet az a bajom, hogy Salvatore Entreri-jén szocializálódtam és az ő útja sosem olyan lapos mint Kucsumé. De szerencsére az utolsó harmadban visszatér a könyv eleji lendület és felpörögnek az események. Aztán hirtelen vége a könyvnek, és kiált, hogy most azonnal vegyem meg a „folytatást”….