Küzdelem ​az Éj Kövéért (Éj lapozgatós 1.) 13 csillagozás

Robert Knight – Jeffrey Stone: Küzdelem az Éj Kövéért

Csak kinyitod ezt a könyvet, és egy csodálatos világ tárul fel előtted: Cherubion az, ahol furcsa teremtmények mászkálnak, ahol sárkányok csapnak össze helikopterekkel és gonosz mágusok térítik el a géppuskák golyóit. Cherubionban a legképtelenebb dolgok is megtörténhetnek. S e világ három rettenetes félistene ádáz csatát vív a hatalomért, de legfőképpen a hatalmat jelentő mágikus varázsszerért, az Éj Kövéért! Jöjj, lépj be a képzeletharcosok sorába, s cselekedj belátásod szerint. Döntsd el te, kinek kedvezel ebben az ádáz küzdelemben: a féleszű Sangnak, a feketemágus Cholernek vagy Melannak, a technokratának. Esetleg megpróbálod magadnak megkaparintani a nevezetes varázsszert? Ha sikerrel végig akarod játszani ezt a rejtélyekkel teli, kalandos történetet, fortélyosnak kell lenned, megfontolni döntéseidet, s észben tartani, hogy bár a szerencse segíthet a kockadobásoknál, nem biztos, hogy mindig te vagy az erősebb…

Eredeti cím: Fighting for the Nightsword

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Harcos Képzelet Játékkönyvek

LAP-ICS, Debrecen, 1992
256 oldal · ISBN: 9637841040 · Fordította: Bihor Tibor, Király Edit · Illusztrálta: Szendrei Tibor

Scalard>!
Robert Knight – Jeffrey Stone: Küzdelem az Éj Kövéért

Azért négy csillag mert nem saját ötlet. De amúgy….
Hol is kezdjem? Nagyon személyes könyvem ez nekem, mert szerintem benne van az öt dologban ami miatt író akartam lenni (lettem) ha valakit érdekel a többi a Rémület útvesztője, a Fantasztikus Labirintus és a maradék kettőt elfelejtettem :D

A KJK sorozatot épp akkor találtam meg – illetve talált rám –, amikor az már haldoklott, szóval kellett valami alternatív. Szóltam anyámnak, hogy ugyan vegyen már valamit ha lát a városban kérdezze az eladótól, hogy játékkönyv van e. Szó se róla, hozott is valamit, ez volt a szörnyűséges Dimenziók bajnoka (talán a legfosabb HK amit írtak), aztán a Káosz létsíkja egy fokkal jobb volt, de valahogy… nem az igazi.

Azonban mankónak ezekben a könyvekben fel volt tüntetve, hogy mik jelentek meg eleddig. Így egyik osztálytársamtól meg tudtam venni EZT a könyvet (bár lehet csak kölcsönadta, mert akkoriban se akartak már megszabadulni ezektől a jónépek, és csak később szereztem meg örökbe, akár tőle, akár mástól). Utána pedig elolvastam kb. ötvenszer. Mindél többet olvastam annál jobban tetszett.

No nem a túlbonyolított harcrendszer miatt, mert pl. mi a franc az a xinaf? Nem tudom, de megöl, ha mentális pajzsot bocsátok rá. Mi a fene az a mentális? És miért lenne karakterem nevetséges, ha öt botot hordozna egyszerre? Hát normálisak ezek, ez a jó az egészben, a harácsolás! Egyébként xinafokból mint utólag kiderült, mindössze három létezett, és vannak a könyvben megnyerhetetlen meccsek, amik szinte példanélküliek a teljes KJK univezumban.

Aztán annyira amegtetszett az egész, hogy gondoltam… ebből könyvet kéne írni apám! Micsoda nagy ötlet, mivel a könyvet vissza kellett adnom, gondoltam, felmondom kazettára az egyes pontokat, aztán meg legépelem magamnak. El is szórakoztam vele úgy a feléig, hiszen gyanúsan hosszú fejezetpontok is voltak, két három oldalasak is, gondoltam mi sem egyszerűbb mint ezeket összeollózni, és máris készen áll a regény.

No és ekkor szólt egyik barátom, hogy hát… ezt eleve egy regényből írták :D Úgyhogy megspórolták nekem, hogy ismét visszírjam regénynek. Onnantól fogva, éjt nappallá téve küzdöttem az Éj trilógiájáért, hogy megkaphassam. De ezt majd amott.

Szóval első játékkönyvnek ez még amennyire ígéretesnek is látszott, igyekeztek eltérni a KJK rendszerétől, ami biztos innovatív volt, de nekem aztán nem jött be. A legidegesítőbb az egészben, hogy ha nem úgy haladunk ahogy a regényben van, vagy nagyjából van, akkor mindenképpen jön a gyors halál, a félisteneket nem lehet kinyírni – ha megpróbáljuk nevetségesen sok életerőpontjuk van –, Melan páncélkocsiját nem lehet vezetni, és miért is hívnak engem Leon Silvernek? Eddig sose volt nevem!

A borító kifejezetten pofás, Indriq megkockáztatom van olyan feelinges figura mint Bobba Fett (kb. annyit is szerepel), és igen, ekkor még úgy tűnt ez egy egészen tűrhető irány. Úgyhogy ez az egyik legjobb HK kalandkönyv.

Acheris>!
Robert Knight – Jeffrey Stone: Küzdelem az Éj Kövéért

A Harc az éj kövéért lapozgatós változata. Ha olvastuk az eredeti regényt, kb harc nélkül a végére is lehet jutni. Vannak benne logikai bakik, valami történést kihagy az ember, és később feltételezi, hogy az megtörtént. Érdekesség, vannak benne harcok amiket nagyjából lehetetlen megnyerni, a kíváncsi emberke mégis tovább tud lapozni, „ha valamilyen csoda folytán megnyerted ezt a csatát”. Ha a sztori miatt akarja valaki elolvasni, inkább a regényt érdemes elővenni, egy remekmű az eredetije, ez a lapozgatós valahogy nem hozza vissza annak a hangulatát.

elegos7>!
Robert Knight – Jeffrey Stone: Küzdelem az Éj Kövéért

A játékkönyv egészen a regény végéig követi annak cselekményét, számtalan alternatívát felkínálva.
A belső grafikák is nagyon jól sikerültek. Én ezeket a rajzokat az első Éj-regény autentikus illusztrációinak tekintem, nagyon hűek a regényben leírtakhoz. Szendrei Tibor a folytatásoknál sajnos már nem működött közre.

Zakkant_Tudós>!
Robert Knight – Jeffrey Stone: Küzdelem az Éj Kövéért

A Harc az Éj Kövéért c. regény játékkönyv-változata. Valahogy nekem nem jött be annyira, mint az eredeti könyv. Talán a képek benne a legérdekesebbek, a félistenekről, xinafokról, Chloviáról, Balamudról…

Éj lapozgatós sorozat · Összehasonlítás