72. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Szívügyek (The Walking Dead: Élőhalottak 4.) 111 csillagozás

Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

"Naponta hány olyan óra van, amit nem a tévé előtt töltünk?
Mikor tettünk utoljára valódi erőfeszítéseket azért, hogy elérjük, amit akarunk?
És tényleg szükségünk is van mindarra, amire vágyunk?
Most minden megváltozott. Az anyagias, léha fogyasztói lét helyébe a túlélés és a felelősség lépett. Rettenetes járvány söpört végig a bolygón.
Visszatértek a holtak, és az élőkre vadásznak. Hónapok alatt összeomlott az emberi civilizáció.
A társadalomnak vége. Kihaltak a boltok. Nem hoz levelet a postás, üresen sistereg a tévé.
Meg kell próbálnunk végre tényleg élni – egy halottak által uralt világban."

Eredeti megjelenés éve: 2005

Books & Stuff, Székesfehérvár, 2017
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158040754 · Fordította: Juhász Viktor · Illusztrálta: Charlie Adlard
132 oldal · ISBN: 9789638936523 · Fordította: Juhász Viktor · Illusztrálta: Charlie Adlard

Carl Grimes · Rick Grimes · Michonne · Dale · Glenn Rhee · Maggie Greene · Otis · Sophia · Tyreese Williams

Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Ez a része is annyira, de annyira jó volt. :D Az egész sztori az elejétől a végégig fel van pörögve, már az első oldaltól kezdve, és én nagyon élveztem ennek a résznek az olvasását is, ahogy az előtte levő háromét is. :D Nagyon bírom a karaktereket, főleg Rick-et, Tyreese-t és Glenn-t meg Maggie-t, spoiler Jól megkavart már az elején mindent, a sorozatot nézve nem pont erre számítottam, hogy az ő karaktere ilyen lesz… de alig várom a következő részt is. :D Már csak Daryl hiányzik nekem. :/ Végig lekötötte a figyelmemet, egyszerűen letehetetlen az illusztrációk pedig annyira jók még mindig. :) spoiler De ettől eltekintve az egész sztori nagyon jó, és alig várom, hogy a többi rész is meg legyen végre. :D Az író stílusa nekem nagyon bejön, szórakoztató és végig nagyon izgalmas, feszültséggel teli, és cseppet sem unalmas, mindig történik valami, ami felkavarja a karakterek életét, így vagy úgy. :D

link

Deziréé>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Ismét fantasztikus történet, bár ez kissé huncut rész volt.
Mindig meglepődök mennyivel másabb a képregény, ettől függetlenül nagy kedvencem.

Zsuzsanna_Makai>!

áááááááá
Ha valaki azt mondja nekem, hogy negyven éves koromban elér majd a Walking Dead-láz, kiröhögöm!
Megtörtént.
Imádtam ezt a részt is!
Bár nem derült ki, mi lett a generátorral. Rick egyre szarabbul néz ki, amikor azon poénkodott, h gyakorlatilag zombi, igazat kellett adnom neki.

Alexa18>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

A sorozatban nem volt spoiler ennyire elviselhetetlen. Maggie és spoiler aranyosak együtt. Tyresse nem normális. Amit tett Rickkel az inkább azt mutatja, hogy ő spoiler
A végén Rick beszéde jó volt és teljesen igaza volt (mintha a sorozatban is egyszer lett volna egy hasonló beszéde). spoiler

Lanore P>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Nagyon szerettem ezt a részt is, egyszerűen nem tudom megunni a Walking Dead világát! Kicsit furcsa néha a képregény és a sorozat közti különbség (főleg Daryl Dixon hiányzik), de így is abszolút élvezhető. Carolt viszont itt kezdem roppantul megutálni, pedig a képernyőn nagyon jó a karaktere, és az egyik kedvencem. Kíváncsian várom, lesz-e pozitív változás a következő részben.

luthienlovemagic IP>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Eddig ez a kötet tetszett a legjobban. Kellően borongós volt, az érzelmek még jobban összekuszálódtak. Kíváncsi voltam, mikor borul ki Rick, és várható volt, ami történt. Le kellett vezetniük a gőzt. Jó kötet volt!

Black_Angel>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Daryl hiányzik a történetből, de nagyon jó így is :) máár kezd bonyolódni a helyzet :D

Err>!

Az első 4 részt olvastam el egyben, ezekről az összegzés:
A sorozatot nagyon imádom!
Az elején nem tudtam, hogy képregény alapján készült. De miután felhomályosítottak és megtudtam, hogy van a környezetemben olyan, akiknek meg is van, mondom akkor megnézem, hogy miből is indult ki a sorozat.
Kivételesen nem zavar, hogy azért itt is jó pár eltérés van. Mondjuk lehet azért, mert előbb láttam, mint olvastam. :D
Én inkább nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi alapján válogatják ki és döntik el hogy mi az amit benne hagynak és mi az, amit megváltoztatnak. Mitől függött, hogy van, aki a sorozatban már rég meghalt, itt még él, és fordítva, vagy olyan, aki ott sokkal később jelenik meg, ráadásul nem is ilyen „felállásban”. Na és a szerelmi szálak.. azokon is igencsak meglepődtem! Olyan jó lenne ezeket tudni!
Lori-t pedig itt még jobban utálom, mint a filmben! :D
Na de a legfontosabb! Nem tudom ki volt az , aki kitalálta Daryl karakterét és beleírta a sorozatba de imába kéne foglalni a nevét! :D Nagyon-nagy köszönet neki érte!!

Én pedig köszönöm @Lisie87-nek, vagyis a párjának, hogy kölcsönadták nekem a képregényeket! Még sosem olvastam amúgy képregényt ezelőtt. :)

tees06>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

Tetszett a képregény, bár számomra néhol felületes volt, ami a szereplőket illeti. Nem tudom nem hasonlítani a sorozathoz, amelyben sokkal kidolgozottabbak a karakterek, és valahogyan egyedibbek. Itt sok emberrel kapcsolatban negatív érzéseim voltak, bár nem tagadom, hogy vannak olyan új szereplők is, akik tetszettek. Az alaptörténet pedig jó, és nagy előnye az, hogy pörög az egész. Nincsenek felesleges részletek benne, bár itt nekem sok volt a dráma.

Batus>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 4. – Szívügyek

még mindig picsajó… ez már a negyedik kötet és még egy részt sem lehetett unni eddig. alig várom a következőt. Rick meg egy álompasi, még ha egy elborult állat is. kedves férfiak, tőle tessék hűséget tanulni!

Smurfettereads P>!

– Hát ez megnyugtató. Nem változott sütőtökké.

Kapcsolódó szócikkek: Rick Grimes
Róka P>!

[Carl] – Te… félsz még tőlük?
[Sophia] – Régebben féltem. A hangjuk még mindig megijeszt. De ők már nem. Inkább csak sajnálom őket.
– Sajnálod őket? Miért?
– Mert olyan szomorúak.

Kapcsolódó szócikkek: Carl Grimes · Sophia
Smurfettereads P>!

– Van, akivel már közelebb kerültünk egymáshoz, de ez nem népszerűségi verseny. A túlélés a tét… Nem érdekel, hogy kedvelnek- vagy sem. És ha az a kérdés, vajon itt túl lehet-e élni, akkor a válasz határozottan igen.

Kapcsolódó szócikkek: Michonne
Smurfettereads P>!

Gyerünk már! MOZGÁS! Takarodj!
– Hm…
Graaa!

Kapcsolódó szócikkek: Michonne · Otis
julicsenge IP>!

[Dale] – Ez még nem a világ vége.
[Rick] – Tényleg nem? Mit szólnának ehhez az élőhalottak odakint?
[Dale] – Rosszul fogalmaztam.

Kapcsolódó szócikkek: Dale · Rick Grimes

The Walking Dead: Élőhalottak sorozat · Összehasonlítás