58. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Holtidő (The Walking Dead: Élőhalottak 1.) 209 csillagozás

Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Naponta hány olyan óra van, amit nem a tévé előtt töltünk?
Mikor tettünk utoljára valódi erőfeszítéseket azért, hogy elérjük, amit akarunk?
És tényleg szükségünk is van mindarra, amire vágyunk?
Most minden megváltozott. Az anyagias, léha fogyasztói lét helyébe a túlélés és a felelősség lépett. Rettenetes járvány söpört végig a bolygón.
Visszatértek a holtak, és az élőkre vadásznak. Hónapok alatt összeomlott az emberi civilizáció.
A társadalomnak vége. Kihaltak a boltok. Nem hoz levelet a postás, üresen sistereg a tévé.
Meg kell próbálnunk végre tényleg élni – egy halottak által uralt világban.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Books & Stuff, Székesfehérvár, 2016
142 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158040723 · Fordította: Juhász Viktor · Illusztrálta: Tony Moore
Képregény Nagyker, Budapest, 2011
142 oldal · ISBN: 9789630810364 · Fordította: Juhász Viktor · Illusztrálta: Tony Moore

Rick Grimes · Andrea Harrison · Dale Horvath · Donna · Glenn Rhee · Jim · Lori Grimes · Morgan Jones · Shane Walsh

Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Most először olvastam ilyen képregényt, a sorozatot viszont láttam, így nem volt újdonság a sztori, de az elején kicsit fura volt, mert még szokatlan volt nekem, de hamar belerázódtam. Nagyon gyorsan haladtam vele, egyszerűen beszippantott az egész cselekmény. :D Már a sorozatban is nagyon bírtam Ricket, és Shane-t is, Carl-t, Glenn-t, ők voltak most is a legszimpatikusabbak, és Dale is. Lori és Andrea sajnos nem, és Donna sem. :/ A sorozatban egyébként se bírtam elviselni Lorit, nem tetszett benne, hogy két kapura játszott, de szerencsére itt a képregényben nem így volt. :D

További értékelésem:
link

Deziréé>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

ÁÁÁ de jóóó volt. Imádom. Ugye nézem a sorozatot és teljesen más benne egy csomó minden. Carl már most igaz tökös kis srác.
Annyira izgalmas, én nagy rajongója lettem ennek a történetnek, bele sem merek gondolni, hogy mi lesz a vége, mert tuti olyan ütés lesz, hogy kifekszek tőle.
Nagyon jó a képregény is, hiába, hogy a sorozat más, ennek is meg van a maga varázsa. Alig várom a következő részt.

Navi P>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Abszolút komfortzónán kívül. Képregény, zombik. Egyikkel sem voltam eddig közelebbi kapcsolatban :) Ez viszont jó volt. Érdekes, jó rajzokkal. Csak nem mindig tudtam megkülönböztetni az arcokat. Ha a közelembe kerül a következő rész vagy részek, nagy valószínűség szerint el fogom olvasni :)

Bajnoczianna>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Imádom ezt a sorozatot. Nem viccelek! A film sorozatot képes vagyok néha újra megnézni az elejétől kezdve, főleg az a kedvenc részem mikor a börtönben lakik a túlélők csapata. A képregény is ugyanolyan jó mint a tv sorozat, bár itt is vannak eltérések.
Borzongató, véres és durva jelenetek sorakoznak benne, de attól még izgalmas akciós dús is egyben a képregény.

Garbai_Ildikó P>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Érdekes volt. Szoknom kell még a képregényt ez eddig kimaradt az életemből. Szórakoztató volt annyira, hogy kíváncsi legyek a folytatásra is.

Lanore P>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Oké, ezennel végérvényesen zombi- és Walking Dead rajongó lettem! Imádtam az egészet, apró kis háttérinformációkat tudhattam meg a szereplőkről, bár vannak eltérések a sorozathoz képest, de így is nagyon jó volt. A rajzok gyönyörűek, és alig várom, hogy elkezdjem a második részt. Új szerelem ez a részemről, érzem :)

Zsuzsanna_Makai>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Ó, hogy ez mennyire jó volt. Eddig nem vágtam bele, mert zombis. A sorozatba se, mert az is, de hát hogy ez mennyire jó volt! Totál berántottak a képregények, eeez, egyszerűen remek volt!

KönyvMoly_1989>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Nem szeretem a képregényeket, de mint nagy Walking Dead fan, ez azért tetszett!!! Szerintem folytatom tovább, kíváncsi vagyok, milyen pontokban tér el a tévésorozattól.

Andrée P>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

A képregényekkel eddig nem volt túlzott szerencsém. Ez a széria végre megszakadt!
Szívesen olvastam, érdekfeszítő volt, annak ellenére, hogy a filmsorozatot már láttam.
Kellő mértékben eltér a sorozattól, hogy érdekes legyen és újat mutasson. Ami nem is baj szerintem, a képregényes változat nekem jobban tetszik.
A világ és a helyzet amit bemutat az teljesen nekem való. „Faltam” az oldalakat a szó igazi értelmében! Az már csak hab a tortán, hogy tényleg igényesen és szépen van megcsinálva az egész.
Most kénytelen leszek utánamenni a következő résznek! :)

Rune>!
Robert Kirkman: The Walking Dead: Élőhalottak 1. – Holtidő

Azt tudtam eddig is, hogy a képregény változat más, mint a sorozat. Pl. legnagyobb bánatomra Daryl egyáltalán nem szerepel benne. De azért szolgált így is a TWD-hez méltó meglepetésekkel a sztori. spoiler Tetszett, úgyhogy biztosan folytatni fogom. :)

Smurfettereads P>!

– Na ne! Nincs az az isten!
– Nincs más megoldás. Figyelj… Nem olyan durva. Én mindig így mászkálok. Az utcán rögtön belefutnánk a dögökbe. A ház csapda. Az összes épület nyüzsög a zombiktól. Hidd el nekem.
– Az isten verje meg!

lazywishes>!

Tudod… Jobban belegondolva a szép időkön elmélkedni csak ront a dolgokon.

Smurfettereads P>!

– Elnézést. Ha igazad van a szaggal kapcsolatban, akkor most sokkal védettebb vagyok.
– Viszket az orrom.

Smurfettereads P>!

– Ugyan fiúk.. Csak célzok és lövök. Nem agysebészet.

Kapcsolódó szócikkek: Andrea Harrison

– Mi történik velünk?
[…]
– Olyan reménytelen minden. Soha többé nem lesz normális életünk. Nézz csak ránk!

Smurfettereads P>!

– Mi az ördög?! Mindenki egyszerre ment el ebédelni?

Kapcsolódó szócikkek: Rick Grimes
Smurfettereads P>!

– Zuhany? Hogyne! Már egészen lemondtam erről a luxusról.
– Ne sokat vacakolj. Ma még vadászni megyünk.

Kapcsolódó szócikkek: Rick Grimes · Shane Walsh

– Bassza meg!
– Mi az?
[…] Ahol megtaláltalak odáig sosem jutottam el. Ez nem fog menni.
– Nekem viszont van egy ötletem. Gyere csak…
– A város a másik irányban van! Hová megyünk?
– Hidd el… …Nem akarod tudni. Segíts elhúzni innen!
– Ööö… Mit is csinálunk?
– Ezek az izék nem tűnnek túl okosnak. Mégsem támadják meg egymást. Pedig láttam olyat, ami messziről teljesen élőnek tűnt. Szóval honnan ismerik fel egymást? Volt rá ötletem, de közelről is meg akartam nézni egyet. Most már biztos. A szag a lényeg.

Smurfettereads P>!

[…] Ezért is kedveltem annyira. Ha aggódtunk, ha idegeskedtünk, vagy ha éppen féltünk… Mindig mondott valamit, ami… Megnevettetett. Feldobta a hangulatot. Bárcsak még velünk lehetne.
– Lehet, hogy voltak nézeteltéréseink… de szerettem. Mindannyiótokat szeretlek. Egymás támaszai vagyunk… Szükségünk van egymásra. […] Mindannyian tanulhatnánk tőle.
– Csinos lány volt… És okos. Egyetemre kellett volna mennie. Élni az életét… Fiatalon, boldogan. Ennek nem lett volna szabad megtörténnie. Nem ezt érdemelte. Nincs ember, aki ezt érdemelné.

Kapcsolódó szócikkek: Donna · Jim · Shane Walsh

The Walking Dead: Élőhalottak sorozat · Összehasonlítás