Meghitt ​pillanatok 24 csillagozás

Karácsonyi antológia
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Te szembenéznél a legrosszabb emlékeddel, hogy segíts a legjobb barátodnak?

Mernél szerelmet vallani egy titkos találkozón?

Engednéd, hogy egy titok közéd és a szerelmed közé férkőzzön?

Hiszel abban, hogy a testvéreddel mindig megtaláljátok a közös hangot?

Érezted már, hogy valaki éppen akkor lépett be az életedbe, amikor minden remény elhagyott?

Húsz novella, húsz pillanat, amikor megállunk kicsit és egyszerűen csak élvezzük az életet.

A Meghitt Pillanat antológiába a Könyvmolyképző Kiadó íróiskolai hallgatónak munkáiból válogattunk történeteket.

A kötetet színesíti Benina, Eszes Rita, Greff Magdi, Róbert Katalin és Rácz-Stefán Tibor írók egy-egy novellája.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A művek szerzői: Benina, Eszes Rita, Fráter Zsuzsanna, Greff Magdi, Chiara, L. K. Patrícia, Misz Anna, Nagy Roxána, Novák Vica, Őszi Alíz, Rácz-Stefán Tibor, Róbert Katalin, Sárközi Erika, Sereg Gitta, Szabó Krisztina, Sztrinkó Réka, Tiszlavicz Mária, Tóth Eszter, Vasváry Csilla, Zugligeti Enna

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018

Virág_Blogger P
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Az eredeti terv szerint minden nap beiktattam volna egy-egy novellát a reggeli kávém, vagy akár a suli büféjében vett forró teám mellé… de ahogy a mondás tartja, Virág tervez, de minek… így végül bekuckóztam az ágyamba egy délután, betáraztam az éjjeliszekrényemre a kötet végéig elegendő táplálékot, és totál nem szakszerű módon egyben ledaráltam az egészet. Igen, féltem a sokkhatástól, amit 20 romantikus ünnepi novella gyors egymásutánja okozhat; aggódtam, nehogy besokalljak az eltúlzott csokimikulás meg fenyődísz és selyem csomagolószalag hegyektől… amik amúgy nem igazán voltak végül, megjegyezném, kifejezetten igényesen sikerült megragadni az ünnepek hangulatvilágát.
[…]
Sokszor, sőt, rengetegszer hajlottunk a 400 oldal alatt az irrealitás felé, de azt hiszem ez egyszer nem mar miatta keserűség, hiszen éppen erről szólna kicsit az időszak. Hogy várjuk a karácsonyi csodát, hogy reménykedjünk és meglássuk a szépséget abban ami van, mi több, kinyújtsuk felé a karunkat, még ha butaságnak is tűnik. Ünnepi hangulat. Heh. Megbolondítja az embert, mi?

Kedvenc novelláim:
– Tiszlavicz Mária – Adventi vásár
– Greff Magdi – Osztálykarácsony
– Chiara – Bakancslista
– Őszi Alíz – Tudsz úgy hallgatni, mint a csillagok?

Teljes értékelésemet a kötetről a blogomon olvashatjátok: http://neverletmegobyviranna.blogspot.com/2018/12/rober…

wzsuzsanna P
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Mindig megfogadom, hogy több novellát fogok olvasni. Egyrészt szeretem ezt a műfajt, mert ellentétben egy regénnyel, itt a szerző nem engedheti meg magának, hogy üres és unalmas részekkel töltse meg a lapokat, hanem a mondanivalója esszenciáját kell néhány oldalba sűrítenie. Másrészt sokszor nagyon praktikus ezeket a rövid történeteket olvasni, főleg, ha az embernek egyszerre kevés ideje van, például utazás közben. Nagyon örültem tehát, amikor lehetőségem volt elolvasni a Könyvmolyképző Kiadó új novelláskötetét, ami ráadásul adott tematika, a karácsony és az ünnepi ráhangolódás vezérfonala köré szerveződött.
Pont a műfaj sajátosságai miatt egy kicsit féltem is attól, hogyan tudok majd általánosságban fogalmazni a kötetről, anélkül, hogy egyenként ki kellene térnem az összes novellára. De az az igazság, hogy – a minőséget tekintve- olyannyira homogénre sikeredett ez a könyv, amennyire csak lehetséges ilyen esetben. Én magam is meglepődtem rajta, mennyire a hatásuk alá vonnak a különböző történetek, öröm volt esténként újra és újra elmerülni bennük a meleg takaró alatt, és átadni magam az ünnepi hangulatnak.
A kötetben összesen húsz novella található, húsz különböző magyar szerző tollából, közülük sokan vannak, akiket már ismerhetünk a regényeik által (pl. Benina, Eszes Rita, Róbert Katalin vagy Rácz-Stefán Tibor). Ami viszont talán ennél is izgalmasabb, hogy megismerhetünk új szerzőket is, akik a Könyvmolyképző Kiadó íróiskolájának hallgatóiként ebben a kötetben mutatkoznak be nekünk. Személy szerint fontosnak tartom, hogy a magyar írók művei minél több emberhez jussanak el, különösen akkor, ha munkásságuk kezdetén járnak, és ha olyan tehetségesek, mint az itt felvonultatott alkotók. (…)
Összességében úgy érzem, ez a gyűjtemény kiváló választás lehet, ha valaki az érzelmek széles spektrumát szeretné megélni egyetlen kötetben. Néha nevetünk, néha sírunk, és a könyv abban is segít, hogy picit magunkba nézzünk az ünnepek előtt és közelebb kerüljünk saját magunkhoz és szeretteinkhez. Minden novellában kiemelt szerepet játszanak az emberi kapcsolatok, legyen szó testvérekről, barátokról vagy éppen szerelmespárokról. A könyv üzenete pedig egyszerű, egyetemes, mégis nagyon fontos: figyeljünk egymásra, akarjuk megérteni egymást és legyünk bátrak, ha az érzéseink kimutatásáról van szó- ne csak karácsonykor, hanem az év összes napján. Bár a kötet elsődleges célközönségének a kamasz lányokat éreztem (ha lenne egy ilyenem, tuti meglepném karácsonyra ezzel a könyvvel:)), szerintem kortól és nemtől függetlenül élvezhetők a benne szereplő történetek, biztos vagyok benne, hogy mindenki talál benne olyan üzenetet vagy útravalót, amit magával vihet belőle. Én nagyon örülök, hogy rám talált, és biztos vagyok benne, hogy nem ez volt az utolsó december, amikor átadtam magam a meghitt pillanatoknak.
Bővebben:

Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Újabb magyar novelláskötet és én ezt is imádtam. Amikor meghallottam, hogy karácsonyi antológia készül, nem volt kérdés, hogy megveszem. Nem mindig volt olyan karácsonyi, mint számítottam rá és voltak történetek, amik nem tetszettek annyira, de a nagy része nagyon tetszett. Nézzük őket külön-külön:

1.Róbert Katalin: Nyakamon maradsz
Cuki, macskás történet, ez a legrövidebb szerintem. Tetszett.
„Először vállalj tényleg felelősséget valamiért. Akármiért. Egy cserép muskátliért. Egy macskáért, mit tudom én. És ha képes vagy felelősséget vállalni bárki másért, ha komolyan tudsz venni valamit, akkor próbálkozz az emberi kapcsolatokkal”

2.Sztrinkó Réka: A Titkos Mikulás
Ez az egyik kedvencem, nagyon cuuuki. És teljesen bele tudtam élni magam, árasztotta a karácsony előtti sulis időszak érzését. Már az elején tudtam a csattanót, de nem bántam. A szereplőket is igazán megszerettem, főleg Barnabencét a fura neve és a dohányzása ellenére is. A legjobb barátnőt is nagyon bírtam.
"– Egy hete nem lehet veled értelmesen beszélni, kezdek féltékeny lenni Mária Teréziára. – Minka levetette magát mellém a hosszú padra, és elém tett egy szalvétába tekert, rózsaszín minyont. – Ő az új legjobb barátnőd? Vele szoktad megbeszélni Barnabencét is?
Elkezdtem lehámozni a cukormázba ragadt papírt, és nem néztem Minkára.
– Mária Teréziának vannak a legszaftosabb pletykái. Mindig jön ezekkel a bécsi testőrírókkal, pedig mondtam neki, hogy háremet mégse tarthat."

3.Benina: Hálás tévedés
Kicsit szomorkásabb, de reményteli képet fest a jövőre nézve és nagyon aranyos♥. Bírtam a kissrácot és szerettem a romantikus szálat. Külön pont az írónőnek, amiért a múltat pár mondatban, olyan jól le tudta írni, úgy éreztem tisztában vagyok vele mi történt velük. Bár ijesztő történetnek tűnik az elejétől, de én szívesen elolvasnám, ha ez lenne könyvben. Kicsit olyan Ezüsthidas. Komoly, kicsit szomorkás, de nagyon reményteli és aranyos. :)) Tetszett.
"Bray magához húzott, a szemében azt a szerelmet láttam tükröződni, amit én is éreztem. Végigsimított hüvelykujjával az alsó ajkamon, megremegtem az érintésre.
– Karácsonykor csókolózni kell. A Mikulás megharagszik, ha megszegjük az ünnep szabályait…
– Azt nem engedhetjük"

4.Sárközi Erika Nilla: Egy lámpa fénye
Cuki. Erről kb. ennyit tudok mondani. Tetszett.
„Félve pislantok Ádám felé. Huh! Helyes, mint mindig. Világosbarna, rövid haját szokás szerint beállította – néha, amikor mögöttem ült, még a wax illatát is éreztem –, a terepmintás, kapucnis pulcsija és a deszkás cipője van rajta. Neki nem kell bakancs, BMX-szel jár suliba. Mosolyog, miközben beszélget. Elfordulok, nehogy rajtakapjon, hogy nézem. ”

5.Sereg Gitta: Mindent a barátságért
Hmm… ez se nem karácsnyi se nem romantikus. Egy macska utáló lány keresi a majdnem barátnője macskáját és közben elmegy oda, ahol szakítottak vele? Hát nem tudom, néha kicsit vicces volt, de nem volt különösen érdekes. Semleges.

6.L.K.Patrícia: Az idő minden sebet…
Ez a legszomorúbb, eléggé megviselt. :(( Ezért nem tetszett, de szépen volt megírva.

7.Zugligeti Enna: Miért gyűrődik a Duna?
Ez se volt épp a legvidámabb, de nagyon érdekesnek találtam. Főleg a szimbólumokat, a magyarázatokat, hogy mit miért lát úgy, ahogy. Tetszett, hogy nem volt egyértelmű mi valóságos és mi nem. Szerintem a témái a testvéri szeretet, a család és hát megjelenik benne egy erős apakomplexus. Összegezve nagyon tetszett, mert különös volt és érdekes.
„Szimbólumokká halványítjuk a valóságot, így kevésbé rémisztő.”

8.Tóth Eszter: Szívvel, lélekkel
Amilyen deprimálóan kezdődött olyan jó lett a vége♥ De tényleg. Az elején szomorú voltam, meg dühös a lányra, erre a közepén így elkezdett fejlődni és a végén kaptunk egy szívmelengető történetet. Tetszett.
"– Ez micsoda? – kérdeztem.
– Szerintem fagyöngy.
– Nem hiszem, hogy itt hasznát vehetném – jegyeztem meg keserűen. Amúgy is, ki akarna megcsókolni? Anya elmosolyodott.
– Sose tudhatod, mikor jön el a herceg fehér lovon.
– Egy kórházban max hordágyon."

9.Szabó Krisztina: A csodák ideje
Ez se kezdődött a legfényesebben de aztán nagyon cuki volt. :) Tetszett.
„Utálom a karácsonyt.”

10.Rácz-Stefán Tibor: Mindent elsöprő
♥♥♥Meglepő, de aranyos volt. Kis szerelem első látásra. Tetszett.
„– Ahogy a vízcseppek elmossák előtted a valóságot. Ahogy kiürül az utca, a fákról lecsorog a víz – folytatja Marek, és közelebb csúszik hozzám. A karja az enyémhez ér, amitől ezernyi ponton kelek életre. ”

11.Tiszlavicz Mária: Az adventi vásár
<33 Újabb szomorú múlt, újabb aranyos történet. Tetszett.
„Mira elmosolyodott, és Márk újra érezte azt a bizsergető melegséget, amikor a lány Európa hatalmait szemléltette neki. A falhoz tolta őt, két tenyere a fiú válla mellett nyugodott. Márk játszotta Németország és szövetségesei szerepét, Mira egyik tenyere Oroszországot, másik tenyere Franciaországot és Nagy-Brittaniát szimbolizálta.”

12.Greff Magdi: Osztálykarácsony
Oh, ez meglepett de szuper! <3 *_* Tetszett.
"Tomi mindig is büszkén vallotta, hogy rá nem jellemzőek a csajos érzelmi viharok, és őt semmivel sem lehet kibillenteni a lelki egyensúlyából. Ez a meggyőződése pont addig a pillanatig tartott, amíg meg nem látta az új osztálytársukat.
Orsi szerelem volt első látásra. Testi-lelki kihívást jelentett, amikor a lány először leült elé. "

13.Eszes Rita: Elrendezett házasság
Ez a sok név! Igazán tetszett, csak kicsit zavart voltam az elején mert nem tudtam ki milyen nemű, milyen kapcsolatban áll egymással és, hogy milyen évben járunk, ne kérdezzétek miért feltételeztem, hogy a múltban, valószínüleg azért mert annyira hagyományosak. Érdekes volt és cuki, az első mondata elég jól összefoglalja. Tetszett.
„– TE BELESZERETTÉL A SAJÁT FÉRJEDBE?”

14.Őszi Alíz: Tudsz úgy hallgatni, mint a csillagok
Még cukibb♥♥És nagyon érdekes volt, hogy mi mindig csak egy napot láttunk, de közben tudtuk, hogy a szereplők többször találkoznak. Reménytelen romantikus vagyok tudom, de én kíváncsi lennék mi lett velük. Barátok maradtak? Összejöttek?
„– Az "egy perc, sok cseresznye” nem is létezik. Most találtam ki, mert láttam, hogy szomorú vagy."

15.Fráter Zsuzsanna: Havas utakon
Most mit mondjak? Hogy ez is aranyos? Mert tényleg az volt! Így nem tudok mást mondani. Én nem mertem volna. Tetszett.
"– Ne izgulj, ha biztonságban hazajuttatlak, én is kérek valamit.
– Mit?
– Majd elárulom, ha megérkeztünk. Áll az alku?"
16.Chiara: Bakancslista
<333 *_* awww hjajj♥♥
"A szíve úgy kalimpál, mint egy megkergült metronóm, a gyomrában pedig mintha szétpukkannának a buborékok, és remegős szárnycsapásokkal pillangók
szöknének ki belőlük. Még a lába is elgyengül. A könyvek nem hazudtak."
„A szerelemnek nem kell feltétlenül bonyolultnak lennie.”

17.Misz Anna: Remény receptre
Ehh, sajnálom de ez igen erősen deprimáló számomra. Nem tetszett.
"– Mit fogsz csinálni ötven év múlva?
– Kiszekálom az unokáimból a lelket is – vágja rá gondolkodás nélkül. – És elcsábítok mindenkit az otthonban, ahova bedugnak.
Ezt nem esik nehezemre elhinni. Olyan lánynak hangzik, aki folyton mások társaságát keresi.
– És talán bungee-jumpingolni is fogok – teszi hozzá.
– Az nem veszélyes?
– Ugyan! Ha jól csinálod, semmi sem veszélyes.
Akkor ezek szerint én nem csinálom jól az életet, de ezt inkább nem mondom ki."

18.Novák Vica: Távol, mint a csillagok
Testvéri szeretet, család. Tetszett.
"– Abban a sorozatban az összes pasasnak ijesztő, fura feje van.
– Egyik sem olyan szörnyű, mint a te Kancsal Timmyd! – ellenkezem, mire a nővérem újra felkacag.
– Őt nem ér bántani! A dolgok jelenlegi állása szerint, ő életem szerelme.
– Rágót ragasztott a hajadba!
– Csak figyelemhiányos volt! És azóta biztos megkomolyodott.
– Amikor egymás mellett álltunk, azt se tudtuk, melyikünkre néz! Lehet, hogy igazából én tetszettem neki!
Annyira röhögünk, hogy Gracie-nek le kell másznia a létráról. Egymásba kapaszkodva vihogunk, miközben az égősor nyeglén csüng az ajtó felett. "

19.Vasváry Csilla: Adventi SMS-naptár
cuuuuki*_ *_* Tetszett.
"December elsején érkezik az első hó és egy SMS.
Ez egy adventi naptár Dórának."

20.Nagy Roxána: Bőrömön a hó
♥Konfliktust az elejétől tudtam. A hangulat szuper, síélésért pluszpont és csak úgy szikrázott a levegő köztük <3 Tetszett.
"Szilárd pillantása elkapta az enyémet, szürkébe és kékbe olvadt az ég és a föld.
Fecsegni kezdtem az időjárásról, a szobatársakról, az érettségiről. Megpróbált félbeszakítani, de nem hagytam, dőlt belőlem a szó, egyre gyorsabban, egyre hangosabban hadartam, mintha a hangokkal
falat húzhatnék kettőnk közé.
A szája lecsapott az enyémre. Jeges ajkak forráztak, dércsípte ujjak futottak a nyakamon, beleborzongott mindenem.
Súlytalanná váltam. Emelkedtünk."

Összegezve imádtam. Csak kettő nem tetszett az Idő minden sebet…. és a Remény receptre, mert ezek nekem túl szomorúak voltak. Egy semleges a Mindent a barátságért. A többi tetszett. Kedvenceim: Titkos Mikulás, Hálás tévedés, Osztálykarácsony, Mindent elsöprő, A csodák ideje, Az adventi vásár, Elrendezett házasság, Tudsz úgy hallgatni, mint a csillagok, Bakancslista, Adventi SMS-naptár, Bőrömön a hó. De a többi és tényleg tetszett :)) És mindegyiknek gyönyörű volt a stílusa, az írásmódja. Igazán igényes. És könnyen olvasható. Szívmelengető.
A kötet tanulsága, hogy annyi aranyos fiút láttam már itt, hogy muszáj lesz az életben is összefutnom eggyel :D.
Ajánlom bátran és szerintem ez is kedvenc lett. :))
Ui.: Hiányoztak belőle a gyönyörű rajzok. Az előző részben imádtam, hogy minden történethez volt egy.

TiszlaviczMarcsi IP
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Ez egy nagyon jó válogatás lett. Mindegyik novellája van valami, ami elszorítja az ember torkát, könnyeket csak a szemébe (szomorú vagy vidám okból). Minden fő karakter, legyenek akár testvérek, akár szeretők vagy családtagok, élőek, sebezhetőek, erősek és szeretni valóak a hibákkal, döntéseikkel együtt is. Minden szereplőről szívesen olvas ék még, hogyan boldogulnak a továbbiakban, a megtalált boldogság hogyan formálja a lelküket tovább.
Amelyek a legjobban tetszettek: L.K.Patrícia: Az idő minden sebet…, Tóth Eszter: Szívvel, lélekkel, Fráter Zsuzsanna: Havas utakon, Misz Anna: Remény receptre. Ezek mondanivalója nagyon megérintett, közel éreztem az egyedi, mégis mindennapos történeteket. Minden adott volt, hogy kedvencekké váljanak, napokig szívesen gondoltam vissza a novellákra.
Amelyekben találtam egy-egy pluszt, amitől nagyot dobbant a szívem, és ami miatt egész nap velem maradt a történet: Zugligeti Emma: Miért gyűrődik a Duna? spoiler, Szabó Krisztina: A csodák ideje, Greff Magdi: Osztálykarácsony spoiler, Chiara: Bakancslista.
Azt hiszem, minden karácsonykor újraolvasós lesz.
És ami a legnagyobb büszkeséggel tölt el, hogy benne van az én novellám is ebben a gyűjteményben :)

beatrix_0823 P
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

A novellaírás nem könnyű feladat, hiszen ebben az esetben nagyon röviden kell megírni egy történetet, mindezt úgy, hogy tartalmas, kerek legyen, hogy az író minden fontos mondanivalója benne legyen. Jómagam nem is vagyok novellapárti, a hosszabb könyveket, a regényeket szeretem, de olykor-olykor ha valami mégis felkelti a figyelmemet, akkor kezembe veszek novellás kötetet is. Jelen esetben természetesen a téma miatt fogtam bele az olvasásba, hiszen ünnepi, meghitt pillanatokat ígért a fülszöveg.
Sok mindenről olvashattunk ezekben a novellákban, szerelemről, szakításról, családról, magányról, elengedésről, betegségről, barátságról vagy éppen új találkozásokról. Minden történet más és más volt, de külön-külön is elérték, hogy megmelengessék a szívemet, valamelyiken jókat mosolyogtam, míg másikakat megkönnyeztem.
Ez a könyv véleményem szerint karácsony előtt tökéletes olvasmány, és nem csak azért mert több történet is ez idő alatt játszódik. Én úgy gondolom, hogy ez az az időszak, amikor legjobban törekszünk arra, hogy megéljük a pillanatot az ünnepre való készülődés közepette. Ez azonban nem biztos, hogy sikerül, mert sokszor átmegy nyűgös, fárasztó ide-oda rohangálódásba, a teljes kifáradásba. A Meghitt pillanatok azonban megajándékoz minket 20 olyan történettel, ami ráébreszt minket arra, hogy igenis érdemes odafigyelni az apró gesztusokra, a pillanat szépségére, mert sajnos ha nem tesszük ezt, akkor észrevétlenül elillan. Az ünnepek előtt és alatt pedig ez egy tökéletes tanulság.
Részletes értékelés: https://tejszinhabzsolo.blogspot.com/2018/12/robert-kat…

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Az első – de azt hiszem nem az utolsó – novelláskötet, amit olvastam. Sajnos eddig kimaradt az életemből, ezzel az olvasmánnyal azonban kedvet kaptam hozzá :-) Több szerzőtől olvastam már korábban, s kíváncsian vártam a többiek írását. Tetszett, hogy viszonylag rövid terjedelemben kellett a történetet, eseményt végigvinni, s hogy így is lehet ezt csinálni (sokszor találkozni úúúúgy elnyújtott írásokkal). Voltak számomra nagyon szívhez szóló, megkönnyezős, tanulságos, szemfelnyitós írások, de volt olyan is, amit kicsit befejezetlennek éreztem vagy legalábbis olvastam volna még, mi történt a szereplőkkel, a végkifejlet hiányosnak tűnt. Mindenesetre több író is felkeltette a figyelmem (akiktől még nem olvastam), úgyhogy keresni fogom egyéb írásaikat is. A kedvenc novellák számomra: Az osztálykarácsony és a Havas utakon :-)

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
Kedves_Könyvek I

Róbert Katalin – Nyakamon maradsz
Egy aranyos, korrekt novella cuki macskáról és a gazdájáról, akinek meg kell tanulnia felelősséget vállalnia valamiért.

Sztrinkó Réka – A Titkos Mikulás
Nem is tudom. Nem annyira fogott meg maga a történet, viszont az, ahogyan meg volt írva, az rettentően tetszett. Ennél a novellánál éreztem azt, hogy hiába van augusztus, karácsonyi hangulatom lett, és magamon éreztem minden apró rezdülést, a hideget, a buszon rám melegedett ruhát, szóval elképesztően hiteles lett :D

Benina – Hálás tévedés
A Mindig és soha nekem nem jött be, talán ezért is éreztem úgy, hogy a novella nem nekem való. De aki szerette, annak bátran tudom ajánlani ;)

Sárközi Erika Nilla – Egy lámpa fénye
Huh nagyon tetszett. Az az utolsó mondat akkorát ütött, hogy napokig gondolkodtam utána a történet mondanivalóján. Zseniálisan megírt történet, megmelengette a szívemet.

Sereg Gitta – Mindent a barátságért
Hát hát. Nem lett a kedvencem, bár tény, hogy ennyi novellából valószínűleg nem is igazán tudnék kedvencet választani.

L.K. Patrícia – Az idő minden sebet…
Eszméletlenül megható történet. Iszonyúan bőgetős, de jó értelemben. Ha jellemeznem kellene a „meghitt pillanatot”, ezzel a novellával jellemezném. Köszönöm az élményt!

Zugligeti Enna – Miért gyűrődik a Duna?
Érdekes volt, bár inkább elgondolkodtatott, mint megdobogtatta a szívemet. Szerintem ez a zsáner és a szépirodalom határán mozog, és van egy posztmodern beütése is a számomra.

Tóth Eszter – Szívvel, lélekkel
Nagyon tetszett a hordágyas beszólás, és örültem, hogy a végén visszatértünk egy kicsit a fiú-témára. Eszternek imádom a humorát, amolyan igazi cuki YA, amivel engem meg tud venni. Az egyetlen, amit nem értettem, hogy miért gondolta meg magát a főszereplő olyan hirtelen a másik családdal kapcsolatban? És az a bizonyos beszólás is erős volt nekem, amit a lányra tett.

Szabó Krisztina – A csodák ideje
Tetszett. Jó volt. Igazából ennyit tudok róla elmondani :D A lány alkatával kapcsolatos belső konfliktust mondjuk kicsit erősebben el tudtam volna képzelni, de aláírom, hogy itt nem ez volt a fő szál a novellában, szóval nem indokolt, csak engem spec. az is érdekelt volna :)

Rácz-Stefán Tibor – Mindent elsöprő
Oh hát én imádtam ezt a novellát. Annyira romantikus, és annyira szívmelengető, hogy eláll a szavam <3

Tiszlavicz Mária – Az adventi vásár
Nagyon szépen fogalmaz az író, de ez nála nem újdonság ;)
A történet mondjuk nem lett a szívem csücske, de kellemes volt, igazi karácsonyi történet.

Greff Magdi – Osztálykarácsony
Igen, igen és igen! Ennél a novellánál éreztem úgy, hogy tátott szájjal ültem a végén, és csak néztem magam elé. Anya bejött a szobába, és kérdezte, mi sokkolt le ennyire. Mondtam neki, hogy ez a novella. Azt kérdezte, annyira rossz volt-e. Nem, mondtam. ANNYIRA JÓ! A Viktor fordulat a végén meg főleg. És az, hogy a nyomok infóadagolással végig előttem voltak, de csak a végén állt össze igazán a történet, és akkor ütött :D

Eszes Rita – Elrendezett házasság
Mindig szeretem, ha egzotikus tájak jelennek meg egy műben. A Rókatündér után nem mondok újat azzal, hogy itt is keletre vándorolunk :D Akit érdekel a Japán kultúra, annak tudom ajánlani ezt a novellát.
És az az első mondat baromi jó lett :3

Őszi Alíz – Tudsz úgy hallgatni, mint a csillagok?
Erről a novelláról nem szabad hallgatni, mert zseniális. A hullámzó érzelmek, a szimbólumok, a minden… csodálatos. Külön köszönet a Harry Potter utalásokért :D

Fráter Zsuzsanna – Havas utakon
Ez a novella is gyönyörűen volt megírva, bár a sztori nekem nem nagyon jött be.

Chiara – Bakancslista
Nagyon hamar a végére értem, pedig nem rövid novella. Olvastatta magát, könyörgött, hogy újabb és újabb oldalak történéseit ismerjem meg. Sokat vártam ettől a novellától, mert a Molyon rengetegen dicsérték. Nem csalódtam, sőt. Én is beállok dicsérni.

Misz Anna – Remény receptre
Ezt a novellát szívem szerint kötelező olvasmánnyá tenném. Az érzelmek, a fejlődés és az élni akarás lehengerlő elegye ez a történet. Bárkinek, sőt… MINDENKINEK ajánlom.

Novák Vica – Távol, mint a csillagok
Egy újabb novella a testvéri szeretet erejéről. Tetszett, hogy itt is megjelentek az egzotikus tájak.

Vasváry Csilla – Adventi SMS-naptár
Nem igazán győzött meg :/
Az SMS-felépítés ötlete tetszett, de nem hiszem, hogy sokszor el fogom még olvasni.

Nagy Roxána – Bőrömön a hó
Ez volt az a novella, ahol főként nem is a történet fogott meg (bár az is jó volt), hanem az, ahogyan meg volt írva. Az valami gyönyörű.

eper29
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Húsz szerethető törtenetet gyűjtöttek a kötetbe. Kifejezetten élveztem, hogy mai magyar szerzők műveit olvahatom. Bár azt sajnáltam, hogy nem minden történet hazai tájakon játszódott. Megható, hogy minden novellában fontos szerepet játszott a szeretet, mégha nem is mind kifejezetten karácsonyi történet. Ennek ellenére kifejezetten erre a téli időszakra ajánlott olvasmányok a rövid művek, akár úgy, hogy egyesével olvassa valaki az adventi időszakban. A kedvenceim a Titkos Mikulás és az Osztálykarácsony. Remélem valóban ekkora élmény és izgalom lehet a diákoknak, hogy kit húznak az ajándékozáskor. A Titkos Mikulásban a kedvencem az érzékeny rosszfiú, aki végre belátja, hogy a tetteinek következménye van. Az Osztálykarácsony Tomija pedig teljesen levett a lábamról, a maga bizonytalan, esetlen, szerelmes bájával. A Bakancslistát is nagyon élveztem. Különösen a parázs szócsaták nyűgöztek le.

Letti88
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Bajban vagyok ezzel a könyvvel. mert tetszett is meg nem is.
Húsz novella közül kb 5-re tudnám azt mondani, hogy tényleg megérintett…
Nem értem, hogy ami nyáron játszódik, az miért karácsonyi antológia?
Illetve azt sem, hogy azért mert meghitt a címe, miért kell iszonyatos szomorú dolgokról írni?
Sajnálom, nem egészen így képzeltem el, ezeket a meghitt pillanatokat…

SzLiliA
Róbert Katalin (szerk.): Meghitt pillanatok

Bár már elmúlt karácsony, ezektől a novelláktól jobban karácsonyi hangulatba kerültem, mint decemberben. Néhány történet kicsit elrugaszkodik a valóságtól míg mások tökéletesen azt írják le. Én most keztem a gimit, teljes mértékben megvan az osztálykarácsonyok meg a húzás élménye, és ezek a sztorik tökéletesen tükrözték a valóságot-már ami erről szólt. Tehetséges és tehetségesnek ígérkező írók rendkívül élvezhető munkái. Mindig jobb kedvre derültem tőlük.

Könyvmolyképző KU

– Ez micsoda? – kérdeztem.
– Szerintem fagyöngy.
– Sose tudhatod, mikor jön el a herceg fehér lovon.
– Egy kórházban max hordágyon.

Tóth Eszter novellája

Könyvmolyképző KU

Misi nem tudta eldönteni, hogy meghatódjon-e, amiért Károly előbújt, vagy dühöngjön a rendetlenség miatt. Aztán rádöbbent, hogy a macskának üvegcserép kerülhet a szájába, és ettől azonnal szívrohamot kapott.
– Izé… Ezt nem kellene. – Károly felnézett rá. Sötétkék szeme gyanakvóan szűkült össze. – Helló. Én pakolom tányérba a kajádat és zacskóba a szarodat tíz napja. A nevem Misi.
Károly kuporgott és figyelte.
– Örülök, hogy végre megismerkedünk.

Róbert Katalin novellája

Könyvmolyképző KU

– Miért nem kérdezi meg, hogy mit szeretnék?
– Fogalmam sincs. Az emberek néha úgy érzik, szégyen, ha nem a megfelelő ajándékot adják. Túlspilázzák ezt az egészet. – Cseppet sem nőiesen horkantottam, mert őszintén felháborított, hogy a
karácsony a vásárlásról szól. – A karácsony egy kis idő a szeretetre. Hogy kimutasd mindazt, amire egész évben nincs alkalmad.

Benina novellája

Könyvmolyképző KU

Orsi első nap rövid ujjú pólót viselt, és Tomit megcsapta bőrének jellegzetes, édeskés illata, amit nem tudott elnyomni a mosószer és a mindenféle cuccok illata sem, amiket a lányok nyilván magukra kennek. A haját aznap feltűzte, és Tomi hosszú perceken át tanulmányozta szabályos nyakvonalát és a vállát. Legszívesebben nekiállt volna azonnal lerajzolni. Akkor is, ha nem tudott rajzolni.

Greff Magdi novellája

Beatrice8

– Ne izgulj, ha biztonságban hazajuttatlak, én is kérek valamit.
– Mit?
– Majd elárulom, ha megérkeztünk. Áll az alku?

Fráter Zsuzsanna: Havas utakon 273.o

Könyvmolyképző KU

– Necces ügy, mi? – kérdi Marek, és kissé hátradől a padon, a tekintetét pedig a járda mellett növő, göcsörtös fákon és az alattuk megbúvó virágokon járatja végig. – Hogy elvárják, tizennyolc évesen dönts a jövődről, te meg azt sem tudod, hogy mit egyél ebédre.
– Így is mondhatjuk – felelem végül, mert rájövök, valamennyire az elevenemre tapintott. – Még tényleg nem tudom, mi legyen velem. Túlságosan szűkösek lettek a lehetőségeim.
Marek megemeli a szemöldökét, szóra nyitja a száját, de elhallgat. Nem akar többet kihúzni belőlem annál, mint amit el akarok mondani, ez pedig meglepő és tetszik.

Rácz-Stefán Tibor novellája

Virág_Blogger P

A szerelemnek nem kell feltétlenül bonyolultnak lennie.

299. oldal, Chiara: Bakancslista

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Könyvmolyképző KU

– Mit fogsz csinálni ötven év múlva?
– És talán bungee-jumpingolni is fogok – teszi hozzá.
– Az nem veszélyes?
– Ugyan! Ha jól csinálod, semmi sem veszélyes.
Akkor ezek szerint én nem csinálom jól az életet, de ezt inkább nem mondom ki.

Misz Anna novellája

Könyvmolyképző KU

– Izgulsz? – kérdi Andris, mintha csak a gondolataiban olvasna.
Flóra torka összeszorul, ezért inkább csak bólint. Andris lassan megérinti az arcát, félresimít egy kósza tincset a homlokából, és a füle mögé igazítja.
– Csukd be a szemed! – súgja rekedtes hangon.
Flóra pihegve levegőt vesz és szót fogad. A szíve úgy kalimpál, mint egy megkergült metronóm, a gyomrában pedig mintha szétpukkannának a buborékok, és remegős szárnycsapásokkal pillangók
szöknének ki belőlük. Még a lába is elgyengül. A könyvek nem hazudtak.

Chiara novellája

Tiszlavicz Mária: Az adventi vásár 196.oldal