A ​boldogság választható 4 csillagozás

A depresszió tünetei, okai és kezelése
Robert Hemfelt – Frank Minirth – Paul Meier: A boldogság választható

Vajon mi az oka annak, hogy a legaktívabb hívők között is oly sok a depressziós ember? Miként lehetséges, hogy a hit, amely segíthetné a felépülést, bizonyos esetekben még tovább fokozza a terheltséget? S mi a magyarázat arra, hogy ezek az emberek többnyire szemrehányásokkal illetik magukat betegségük miatt, mintha annak oka csupán hitük hiányossága volna? Az amerikai pszichiáterszerzők legújabb könyve lehetőséget kínál a depresszióval küzdőknek, hogy önmagukat jobban megértsék, s szerepet vállaljanak saját gyógyulásukban. Ugyanakkor segítséget nyújt az egészséges embereknek is, hogy több megértéssel közelítsenek depressziós társaikhoz, akik gyakran úgy érzik, hogy az egészségesek világában félreértik, vagy tévesen ítélik meg őket. A szerzők keresztény meggyőződésükből következően a depresszió okait, tüneteit és kezelését mindenekelőtt bibliai alapokon tárgyalják.

Eredeti cím: Happiness is a choice – The symptoms, causes, and cures of depression

Eredeti megjelenés éve: 1978

Harmat, Budapest, 2010
250 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632880518 · Fordította: Mirnics Zsuzsanna

Robert Hemfelt – Frank Minirth – Paul Meier: A boldogság választható

A szerzőktől már olvastam A szeretet választható c. könyvet, így nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok, de úgy érzem, még annál is jobbat kaptam. Nemcsak a depresszió okaival és tüneteivel foglalkozik, mint a legtöbb hasonló könyv, hanem nagyon konkrét megoldási javaslatokat is ad. Tájékoztat az orvosi kezelésekről (konkrét terápiákat, gyógyszereket és azok mechanizmusát is ismertetve) és a helyes lelki-szellemi hozzáállásról és kiútról is (emberi kapcsolatok, munkához való hozzáállás, alvási- étkezési szokások, megbocsátás, bűnrendezés, helyes istenismeret, önismeret, imádkozás stb.). Többször hangsúlyozzák, hogy a depresszióból való gyógyulás szinte mindig döntés kérdése, még akkor is, ha genetikai hajlam vagy biokémiai elváltozás az oka, a betegen múlik a leginkább, akar-e meggyógyulni, elfogadja-e a tanácsokat, segítséget, akar-e ő maga is tenni azért, hogy minél hamarabb helyreálljon az élete. Nagyon hasznos könyv nemcsak azoknak, akik személyesen érintettek a depresszióban, hanem akik segítő foglalkozásúak vagy csak egyszerűen szeretnének többet tudni korunk egyre gyakoribb betegségéről. Azt gondolom, a világgazdaság és világpolitika jelen állása szerint egyre többen kerülnek majd depresszióközeli állapotba. Azonban a depresszió megelőzhető és kezelhető! Ez a könyv nagy segítség lehet!

Negative_Singularity>!
Robert Hemfelt – Frank Minirth – Paul Meier: A boldogság választható

Anno bementem a könyvtárba, hogy elüssek egy órát, és találomra mászkáltam a sorok között; ez a cím egyből megfogott, mert én is azon az állásponton vagyok, hogy bizony a boldogság elhatározás kérdése, és örültem, hogy erről a választásról egy könyv is született. Most fejeztem be az olvasását, és bátran ajánlom mindenkinek, aki egy kis lelkifröccsre vágyik :) Egyszerű, könnyed, lényegre törő és nagyon sok példát hoz az életből.
Számomra a legfontosabb üzenete, hogy bármikor ki lehet lábalni a legrosszabból is, és ehhez nem drága kezelések meg antidepresszánsok kellenek, hanem vegytiszta akarat.

Dominicana>!

Az elhivatott keresztények körében az elcsüggedés egyik legfőbb oka, hogy sokan saját erejükből akarnak Krisztusért élni és munkálkodni. A keresztény élet azonban természetfölötti élet, és kizárólag a Szentlélek erejével megvalósítható. Pál apostol állítása szerint: „…mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem.” (Filippi 4,13) Ezzel ellentétben a Római levél 7,24 versében arról a gyötrelemről ír, amit akkor tapasztalt, amikor saját erejéből próbált meg Istenért élni.
Az elcsüggedésnek minden bizonnyal az az egyik legfőbb oka, hogy nagyobb felelősséget veszünk magunkra, mint amekkorát Isten vár tőlünk (és ez így van a keresztény szolgálatban is).

107. oldal - Saját erőfeszítés (Második fejezet: A depresszió okai)

sassenach>!

A depresszió olyan pusztító betegség, amely a teljes embert sújtja a maga fizikai, érzelmi és spirituális valóságában. A depresszió okozta érzelmi fájdalom valójában súlyosabb, mint az a fizikai szenvedés, amelyet egy törött láb okoz.

Negative_Singularity>!

A legtöbb depresszió hátterében az önmagunk iránti elfojtott, tudattalan düh (bűntudat) vagy mások felé irányuló harag (sérelmek őrizgetése) áll.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

A keresztények számára az élet alapvető célja nem a földi boldogság, hanem Isten és felebarátaink egyre hatékonyabb szolgálata a szeretet útján, valamint a szeretet továbbadásában és elfogadásában való növekedés.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

Célunk abban segíteni, hogy minden ember megtalálhassa a valódi boldogságot és élete értelmét, még az olyan élethelyzetekben is, amely elkerülhetetlenül fájdalommal és káosszal járnak.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

A nevetés szinte minden másnál jobban képes kikapcsolni az embert.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

Az asszertivitás nem más, mint szeretettel és tapintattal kifejezni érzéseinket.

Emőke_Bozóné_Csernus >!

A barát olyasvalaki, aki kedves, figyelmes, gondoskodó és őszintén megosztja velünk saját problémáit, illetve azt, hogy miképpen oldotta meg azokat. A barát érzékeny, szeretetteljes és elfogadó. Hajlandó adni önmagából, áldozatot hozni másokért.