Pompeji ​/ Csodák éve / Brandenburg 1 csillagozás

Robert Harris – Geraldine Brooks – Henry Porter: Pompeji / Csodák éve / Brandenburg

ROBERT ​HARRIS
A világhírű brit szerző a BBC riportereként kezdte pályáját, később a Sunday Times publicistája lett. Írt három kalandregényt, illetve öt tényregényt. Amikor olvasott egy cikket a Vezúv i. sz. 79-es kitöréséről, meglátta benne egy regény lehetőségét. – A kitörés után tizennyolc órán át senki sem halt meg, csak utána sújtott le a perzselő gázfelhő. Ha belegondolunk, hogy a Vezúv kitörésének százezerszer akkora ereje volt, mint a hirosimai atombombának, tiszteletet érezhetünk a természet erői iránt.

GERALDINE BROOKS
Az írónőt akkor kezdte el foglalkoztatni Eyam falu története, amikor még külföldi tudósítóként dolgozott Londonban. – Két közel-keleti kiküldetés között a férjemmel éppen bejártuk Bakewell környékét, amikor érdekes útjelző táblát vettem észre Pestis falu felirattal. Mindenképpen el akartam látogatni a faluba. A templomban megnéztünk egy kiállítást, amelyből megtudtam, hogy a járvány terjedésének megakadályozása érdekében a falu lakói… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest Sikerkönyvek Reader's Digest

Reader's Digest, Budapest, 2008
432 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639707764 · Fordította: M. Nagy Miklós, Csaba Emese, Komáromy Rudolf