A ​kiválóság hatalma 9 csillagozás

Mindenkiben ott a lehetőség
Robert Greene: A kiválóság hatalma

A ​kiválóság nem a született zsenik kiváltsága, nem is a szerencsén múlik – egyszerűen tudatosan törekednünk kell a szakterületünkön a tökélyig fejleszteni magunkat. Robert Green közel ötven, a maga nemében páratlan történelmi alak és kortárs kiválóság élettörténetének példáját állítja elénk. Ezekből láthatjuk, hogy nem létezik rövidebb út a sikerhez, viszont minden kiválóságra jellemző néhány jól körülírható tulajdonság és egy bizonyos szemléletmód.
A kiválóság elérésének lehetősége csak az emberre jellemző adottság. Nem a született zsenik kiváltsága, nem is a szerencsén múlik – egyszerűen tudatosan törekednünk kell a szakterületünkön a tökélyig fejleszteni magunkat. Robert Green közel ötven, a maga nemében páratlan történelmi alak és kortárs kiválóság élettörténetének példáját állítja elénk. Ezekből láthatjuk, hogy nem létezik rövidebb út a sikerhez, viszont minden kiválóságra jellemző néhány jól körülírható tulajdonság és egy bizonyos szemléletmód.
Ebben az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

HVG Könyvek, Budapest, 2016
392 oldal · ISBN: 9789633043967 · Fordította: Pétersz Tamás
HVG Könyvek, Budapest, 2016
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633043448 · Fordította: Pétersz Tamás

Mariann_Czenema P>!

Robert Greene: A kiválóság hatalma Mindenkiben ott a lehetőség

Fájó szívvel adok rá négy csillagot, mert nagyon jó könyv, de borzasztóan önismétlő: háromszor mond el minden egyes példakép életrajzot :/ igen, másik szemszögből, de akkor is untatja az olvasót.

Norbert_Híres>!

Robert Greene: A kiválóság hatalma Mindenkiben ott a lehetőség

A kiválóság hatalma a képességek fejlesztéséről, a gyakorlásról és a kiválóvá válásról szól. Előző könyvén dolgozva figyelt fel Robert Green a kiváló szakemberek élettörténetei közötti párhuzamokra. Legtöbbjük nem zseninek született, hanem hosszú évekig keresték hivatásukat, majd még több időt töltöttek tanulással.

A kötetben a történelmet formáló zsenik (Henry Ford, Einstein, Leonardo da Vinci, Goethe, Benjamin Franklin) és napjaink kiválóságainak (Paul Graham, Freddie Roach) történeteiben keresett párhuzamokat és gyúrta össze gyakorlati tanácsokká a szerző.

Összefoglaló: https://norberthires.com/a-kivalosag-hatalma-robert-greene/

invincible>!

Robert Greene: A kiválóság hatalma Mindenkiben ott a lehetőség

Kifejezetten tetszik, amikor egy könyvet nem a „könnyen olvasható, közhelyes sikerkönyv” stílusban írnak, hanem érezhetően egy igényesebb olvasóközönségnek szánnak. Ez egy ilyen könyv: hosszú, nehéz, de kétségkívül időtálló és értékes.

A szerző a történelem legkiválóbb személyiségeinek életútját példának állítva tanít nekünk fontos leckéket arról, hogy hogyan hozhatjuk ki magunkból a legtöbbet.