Claudius, ​az Isten (Claudius 2.) 114 csillagozás

És felesége, Messalina
Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten

Graves, a világhírű szerző főleg Suetonius könyvére támaszkodva írta meg a Claudius, az isten c. művét, amely folytatása az Én, Claudius c. kötetnek. Előző kötetében a szerző elsőszemélyben mesélteti el Claudiusszal élete első öt évtizedének történetét. Ebben a műben császári méltóságának éveiben ábrázolja hősét.
Ebben a könyvben már császárságának történetét mondatja el az író a főhőssel. A császári udvar intrikáinak, a gaztetteknek sora tovább pereg szemünk előtt. Az izgalmakban bővelkedő könyv hű képet ad a kor eseményeiről, és érthetővé teszi számunkra, hogy a római birodalom bukása történetileg elkerülhetetlen volt.

Eredeti megjelenés éve: 1934

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Athenaeum monográfiák

Európa, Budapest, 2001
516 oldal · ISBN: 9630769476 · Fordította: Pálóczi-Horváth György
Novella, Budapest, 1993
446 oldal · ISBN: 9637953450 · Fordította: Pálóczi-Horváth György
Gondolat, Budapest, 1982
446 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632811089 · Fordította: Pálóczi-Horváth György

daney

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Ha Claudius az isten, akkor kicsoda Graves…?

Nemo00

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Eleinte kifejezetten élvezetes, de a közepe táján egyre szárazabb lesz, a vége pedig úgy el van rontva, hogy már fájt.

Mária_Pánti

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Kiváló olvasmány, amiben egy senatus által hülyének titulált történész-császár bebizonyítja népének, hogy mennyire nem az, sőt! Graves rendkívül pontosan megrajzolja a Római birodalom térképét és földrajzát a pedáns Claudius írásai alapján. Ez a könyv minden érzelmet képes kiváltani az olvasóból, amit egy jó könyvtől elvárhatunk, megismerhetjük a római polgárok által unalmasnak titulált uralkodójuk finom, és önirónikus humorát, tisztánlátását saját testi fogyatékosságával kapcsolatban, és rendkívüli hűségét hazája, és annak népe iránt. A Seneca által később írt szatíra már csak azért sem lehet objektív, mivel szemétkedéseiért száműzték az udvartól. Később Nero ki is végeztette, de ez nem tartozik ide. (hehe-megérdemelte)
Mindent összevetve zseniális könyv, kiváló olvasmány.

Arianrhod MP

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Ifjúkorom egyik kedvence volt, Graves mindig tökéletesen beszéli el a múltat, az ember úgy érzi, maga is élt az ókori Rómában, és részesévé vált a történéseknek.

norka

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Nagyapám adta a kezembe kissé fellengzősen, szinte tesztként az Én, Claudiust. Nem szerettem a történelmet és a történelmi könyveket.
Biztos volt benne, hogy nem jutok a végére. Én megvontam a vállam és elkezdtem, lesz ami lesz alapon.
A Claudius, az Isten-t már én kértem el az öregtől és utána a fél könyvtárát kiolvastam.

sanni243

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Szórakoztató olvasmány. Mai szemmel elképesztő, hogy annak idején milye babonásak voltak az emberek! A szent csirkék és a szent tészta esete különösen mély hatást tett rám. Az pedig, hogy milyen olcsó volt az emberélet, szavakkal ki sem fejezhető. De nagyon érdekes idő volt ez, fogok még olvasni ebben a témában.

Mirelle

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Közel nem olyan jó, mint az első kötet.

Orient

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Mint ez első rész…Kiváló!

Culloden

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Ezt is szívesen olvastam, és itt az idő újraolvasni.