Claudius, ​az Isten (Claudius 2.) 104 csillagozás

És felesége, Messalina
Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten Robert Graves: Claudius, az Isten

Graves, a világhírű szerző főleg Suetonius könyvére támaszkodva írta meg a Claudius, az isten c. művét, amely folytatása az Én, Claudius c. kötetnek. Előző kötetében a szerző elsőszemélyben mesélteti el Claudiusszal élete első öt évtizedének történetét. Ebben a műben császári méltóságának éveiben ábrázolja hősét.
Ebben a könyvben már császárságának történetét mondatja el az író a főhőssel. A császári udvar intrikáinak, a gaztetteknek sora tovább pereg szemünk előtt. Az izgalmakban bővelkedő könyv hű képet ad a kor eseményeiről, és érthetővé teszi számunkra, hogy a római birodalom bukása történetileg elkerülhetetlen volt.

Eredeti mű: Robert Graves: Claudius the God

Eredeti megjelenés éve: 1934

Európa, Budapest, 2001
516 oldal · ISBN: 9630769476 · Fordította: Pálóczi-Horváth György
Novella, Budapest, 1993
446 oldal · ISBN: 9637953450 · Fordította: Pálóczi-Horváth György
Gondolat, Budapest, 1982
446 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632811089 · Fordította: Pálóczi-Horváth György

daney

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Ha Claudius az isten, akkor kicsoda Graves…?

Nemo00

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Eleinte kifejezetten élvezetes, de a közepe táján egyre szárazabb lesz, a vége pedig úgy el van rontva, hogy már fájt.

Mária_Pánti

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Kiváló olvasmány, amiben egy senatus által hülyének titulált történész-császár bebizonyítja népének, hogy mennyire nem az, sőt! Graves rendkívül pontosan megrajzolja a Római birodalom térképét és földrajzát a pedáns Claudius írásai alapján. Ez a könyv minden érzelmet képes kiváltani az olvasóból, amit egy jó könyvtől elvárhatunk, megismerhetjük a római polgárok által unalmasnak titulált uralkodójuk finom, és önirónikus humorát, tisztánlátását saját testi fogyatékosságával kapcsolatban, és rendkívüli hűségét hazája, és annak népe iránt. A Seneca által később írt szatíra már csak azért sem lehet objektív, mivel szemétkedéseiért száműzték az udvartól. Később Nero ki is végeztette, de ez nem tartozik ide. (hehe-megérdemelte)
Mindent összevetve zseniális könyv, kiváló olvasmány.

Arianrhod MP

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Ifjúkorom egyik kedvence volt, Graves mindig tökéletesen beszéli el a múltat, az ember úgy érzi, maga is élt az ókori Rómában, és részesévé vált a történéseknek.

sanni243

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Szórakoztató olvasmány. Mai szemmel elképesztő, hogy annak idején milye babonásak voltak az emberek! A szent csirkék és a szent tészta esete különösen mély hatást tett rám. Az pedig, hogy milyen olcsó volt az emberélet, szavakkal ki sem fejezhető. De nagyon érdekes idő volt ez, fogok még olvasni ebben a témában.

Kilgor_Trout

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Igazi Graves kötet. Az első amit olvastam tőle az Az aranygyapjú volt, az Argo és utasainak történetével. Azonnal beleszerettem.
Kevés olyan eset fordult elő velem, hogy adott író könyvei sorozatban, letehetetlen olvasmányt jelentettek. Graves ilyen!
A téma kedvelőinek kötelező.
Claudiust barátként ismerhetjük meg vagy inkább a szomszéd öregúrként, aki mesél arról hogy volt régen.
A könyv olvasása közben azon töprengtem el, hogy az ember embertelensége valószínűleg egyidős lehet magával az emberiséggel. Továbbá, hogy minden korszak azt tartja magáról, hogy az ő kora a csúcs. Utána már csak hanyatlás jön és gyengébb generációk…
Graves könyvei nemcsak történelmi tények ismeretében nyújt segítséget, illetve olvasmányos formában szélesíti az olvasó ismereteit. Gyakran filozófikus kérdések fogalmazódnak meg könyvei kapcsán amiken elgondolkodva kicsit talán az egyén önértékelése is moccan picit….

Mizu

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Èrdekes és egyben ijesztõ, hogy ma is ugyanígy mūködik a társadalmunk.

Orient

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Mint ez első rész…Kiváló!

kaporszakall

Robert Graves: Claudius, az Isten És felesége, Messalina

Értékelésem az 'Én, Claudius'-nál…