Házasság ​céljából 41 csillagozás

Robert Goolrick: Házasság céljából

Wisconsin, 1907. Ralph Truitt, a város leggazdagabb embere és egyetlen munkaadója saját forró leheletébe burkolózva áll a vasútállomáson, miközben a város lakói szánakozó figyelemmel követik minden rezdülését.
A nap minden percében kísérti a szenvedély, az őrület és az elmaradt érintések forrósága. Minden éjjel saját magányában fuldoklik, és minden nap felelőssége teljes tudatában tesz eleget örökölt feladatainak. 20 éve él egyedül.
Házassági hirdetésére Catherine Land jelentkezett. Vajon a nő is egyszerű vidéki életre vágyik, egy tisztességes férfi oldalán, hogy aztán majd együtt öregedjenek meg? Ha igen, akkor miért van a zsebében egy arzénes fiola?
Sötét és borzongató, kés élén táncoló és felkavaró regény. A könyv lapjain tomboló, ám finoman adagolt szenvedély nem szűnik az utolsó oldalig. Életük váratlan fordulataira egyikük sem számított. Az olvasó a legkevésbé.

Athenaeum, Budapest, 2010
362 oldal · ISBN: 9789632930817 · Fordította: Mallász Rita
Athenaeum, Budapest, 2010
368 oldal · ISBN: 9789632931098 · Fordította: Mallász Rita

papeerzsepi>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Nagyon érdekes és izgalmas történet. Tetszettek a főszereplők. Truitt és Cathrine jellemfejlődése kifejezetten. Antonio meg egy éretlen és értetlen bugris volt, ez is lett a veszte.
Igazán szép történet volt az elfogadásról.

ZsúésKrisz_Olvas>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Két ember, akik elégedetlenek magányos sorsukkal. A könyv fanyarú ízt hagy az ember szájában, mégis érzéki és búskomor, nyomasztó és szenvedélyes, feszült és végletes is egyben.

Farby>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Van stílusa a pasinak! Az egy dolog, hogy ezt a sablont már ezerszer láttuk/olvastuk, hiába csavar rajta kétszer is. A borítón olvasható izgalmakat ígérő ajánlás mindenesetre meglehetősen túloz…
Nem untam, kb. második negyede nem tetszett, és a szereplők sem nőttek a szívemhez.
Mégis olyan képek, leírások voltak benne, ami átélhetővé tette a szereplők érzéseit – és a többiekkel ellentétben engem ezek lekötöttek.
(Egy dolog viszont kizökkentett, egy csúnya elírás: elmezavar helyett elemzavar… ejnye.)

EgyKönyvmoly>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Azt hittem valami átlagos romantikus fogok olvasni de tévedtem

ritazsofia>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

A könyv legelejétől jelen lévő sejtelmes, borongós hangulat és a szereplők gonoszságra való hajlama miatt engem ez a történet leginkább az Üvöltő szelekre emlékeztetett.

Összességében tetszett, fenntartotta az érdeklődésem végig, kíváncsi voltam mi lesz a végkifejlet és jó párszor meg is lepődtem. Rosszabbra számítottam az értékelések alapján, de kellemesen csalódtam.

Evelin_Orbán >!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Először kicsit félve kezdtem neki, nem ismertem a szerzőt, nem tudtam mit várjak. Kellemes csalódás volt. Van benne szerelem, rejtélyek, ármánykodás. Többször is olvastam, és szerintem még fogom is.

Vojvi>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Nekem tetszett ez a könyv!
Azt mondjuk elismerem, hogy kell hozzá „egy hangulat”.
Kicsit borongós, melankolikus az egész.
Néha rám telepedett egy kis gondolkodós-komorság…

RaeNa>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Tetszett is meg nem is. Még magam sem tudom, hogy mit érzek. Mindenesetre érdekes volt elolvasni annak ellenére, hogy lassan ment.

Póklány>!
Robert Goolrick: Házasság céljából

Érdekes könyv. A végén jössz rá, és akkor tutira leesik az állad. Minden apró kis részletre figyelni kell. És ez a befejezés! Brutál!

Amadea>!

A tél hosszú, a téboly és a rettenet örökké ott leselkedik a csípősen tiszta levegőben.

Kapcsolódó szócikkek: tél
BrigiHudacsko I>!

Hisz a szerelem nem egyéb, mint örökké tartó, egyenletes szívdobogás.

krisztina131>!

A nap minden áldott este lenyugszik. Képtelenség, hogy egy egész életre mindössze egyetlen boldog naplemente jusson.

30. oldal, 2. fejezet (Athenaeum, 2010)

varadiera>!

Se múltjuk, se jövőjük, jelenüket pedig csupán túlélni képesek, élvezni semmiképp.

varadiera>!

Bizonyos mélységekben az ember már a nevét is elveszti. Nincs többé története, nincsenek tulajdonságai vagy barátai.

ZsúésKrisz_Olvas>!

Párás meleg délutánokon, rügyező rózsái közt, az üvegház napsütötte fűzfa kanapéján heverve végre megsiratta önmagát, megsiratta anyját, apját és húgát is, megsiratta azokat az elvesztegetett, elfeledett, darabokra tört pillanatokat, amik életének hosszú útja során örökre elmaradtak mögötte.