Vespasianus, ​Róma katonája 12 csillagozás

A birodalom egyik legnagyobb császárának felemelkedése
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

„Minden ​oldalról barbárok vesznek körül bennünket, és nem hagyhatjuk, hogy akár csak megforduljon a fejükben, hogy legyőzhetik Rómát. Meg kell mutatnunk nekik, ha Rómával húznak ujjat, a küzdelemnek csak egyetlen, elkerülhetetlen kimenetele lehetséges: halál a férfiakra és rabszolgasors a családtagjaik számára.”

Kr. u. 26. – Az ifjú Vespasianus elhagyja a családi birtokot, hogy Rómában patrónusokra leljen, majd csatlakozik a hadsereghez. Amit talál: zűrzavarba fulladt város és egy birodalom a széthullás szélén.
Tiberius, az idősödő császár Capri szigetére vonult vissza, s Róma a praetoriánus gárda parancsnokának, a vasmarkú Seianusnak a kezébe került. Seianus kémei mindenütt jelen vannak – egy vacsoraasztalnál elejtett óvatlan megjegyzés ugyanolyan halálos veszedelmet jelenthet, mint egy barbár nyílvessző.
A városban, ahol az árulás és a cselszövés a mindennapok része, Vespasianus teljesen elveszettnek érzi magát. A lázadás a levegőben van, neki pedig kellő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Alexandra, Pécs, 2012

mate55>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája A birodalom egyik legnagyobb császárának felemelkedése

Manapság fontos küldetést teljesítenek azok az írók, akik az általuk írt regények lapjain, életre kívánják kelteni a hajdanvolt nagy birodalmat, Rómát, ezen belül is Vespasianus életét. Én úgy vélem, éppolyan jogosultsága van a létre, mint minden más irodalmi műnek, mivel érdekesebb nem is lehetne a fikciós történetektől, hisz számtalan világba nyitnak kaput. Egy történet, melyet olvasva nyakig elmerülhetünk az ókor és talán az emberi civilizáció valaha látott legnagyobb birodalmának ravasz, korrupt, betegesen züllött, ugyanakkor csodálatra méltóan sikeres gazdag világába. A valóság persze sosem fekete-fehér, ám egy történelmi regénynek nem róhatjuk fel, hogy igyekszik a lehető legkönnyebben fogyasztható formában prezentálni az eseményeket. Hőseink egyszerű és esendő emberek, akik mindent megtesznek azért, hogy keresztülverekedjék magukat a vérzivataros éveken. Az erőszak szerves részét képezi a könyvnek, ám ennél sokkal fontosabb, hogy az elképesztően gyors tempójú fejezetek között játszódó események alatt sokkal több mindent megtanulhatunk az ókori Róma mindennapjairól, mint bármelyik történelemórán. Aztán, hogy jó dolog-e a valós történelmi személlyel kapcsolatos írások, ki-ki döntse el maga! Vagy egyszerűen csak élvezze a regényt, mint ahogy én is tettem!
Folytatás??

jehuka P>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Vespasianus Scarrow sorozata óta nagy „szerelmem”, úgyhogy nagyon örültem, amikor láttam, hogy Fabbri egy egész sorozatot szentelt neki. Sajnos a folytatások nem jelentek meg magyarul, pedig szívesen olvasnám őket.
Megvolt benne minden, amit egy ilyen típusú könyvtől elvár az ember: szemléletes, kellőképpen részletezett korábrázolás, izgalmas, mozgalmas cselekmény, sok-sok ármánykodás és szerethető karakterek. Fabbri ügyesen eltalálta a történelmi tények és a fikció arányait, ami által egy kimondottan élvezetes történelmi regény kerekedett ki belőle. A kor iránt érdeklődőknek mindenképpen ajánlom :))

Porcicca>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Remek regény, jó főhős, kidolgozott szereplők. Sajnálom, hogy nem nagyon fordítják a többi részét, ha jól tudom, az Egyesült Királyságban a sorozatnak(mert egyébként ez az lenne, A Róma katonája az 1. rész) már az 5. vagy 6. része került a könyvesboltokba.

Maximus>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Nagyon izgalmas regény, nem értem, hogy a többi részt mért nem fordítják le.

coleman>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Scarrow,Riches nyomdokaiban.Bizony jöhetne már a többi rész is.Hiszen Vespasianus Róma egyik legnagyobb és a katonák körében legkedveltebb császára volt.

Dzsodzsó>!
Robert Fabbri: Vespasianus, Róma katonája

Nagyon jó könyv, már nagyon várom a folytatásokat magyarul

mate55>!

Az istenek segedelmével munkánkat talán siker koronázza.

Ody>!

…mert ha túl szegény vagy ahhoz, hogy fizess, elég szegény vagy ahhoz is, hogy ne legyen mit elrabolni tőled…