Genetika 3 csillagozás

Robert F. Weaver – P. W. Hedrick: Genetika

A szerzők egyetemi tanárok, akik hosszú évek óta tartanak előadásokat és vezetnek szemináriumokat. A genetika oktatásában szerzett tapasztalataiknak köszönhetően olyan tankönyvet sikerült alkotniuk, amely lehetővé teszi a tárgy alapjainak és magasabb szintű ismereteinek elsajátítását is. Éppen ezért jól használhatják azok is, akik először tanulják a tárgyat, és azok is, akik már részt vettek valamilyen alapképzésben. A tankönyv első része a ma már klasszikusnak számító örökléstani kérdésekkel foglalkozik, nevezetesen a mendeli genetikával és az öröklődés kromoszomális alapjaival. A második nagy rész korunk forradalmi változásokat élő tudományterületét, a molekuláris biológiát mutatja be a genetika nézőpontjából. A harmadik rész pedig a populációgenetikai ismereteket foglalja össze. Figyelemreméltó a könyv színes ábra- és képanyaga, amely egyértelműen megkönnyíti a jelenségek, kísérletek, fogalmak megértését és tanulását.

Panem, Budapest, 2000
618 oldal · ISBN: 9635452551 · Fordította: Hajósné Novák Márta, Holczinger András, Kropog Erzsébet

Dark>!
Robert F. Weaver – P. W. Hedrick: Genetika

Bár genetikából van, de le a kalappal! Nagyon jó könyv! Világos magyarázatok, használható felépítés. Tökéletes :)

lilijan>!
Robert F. Weaver – P. W. Hedrick: Genetika

a legjobb összefoglaló genetika könyv, ami eddig a kezembe került, és szerencsére magyar nyelven is elérhető. eléggé up-to-date, de én azért szeretem, mert tele van érdekességekkel különlegességekkel, történeti dolgokkal, amiket ki lehet hagyni, ha valaki nem szereti az ilyesmit, de ha valaki szeret csak úgy szemezgetni az érdekességek közt a szakszöveg pragmatikus megértése mellett, ezek az apróságok igen élvezetessé teszik a könyv lapozgatását. azért nem 5.0 mert néhol már nagyon szájbarágós, néhol pedig kicsit nehéz, de nem jellemző.