Értékelések 2

Nevox>!
Robert E. Howard: Almúria

Az ilyen kiadások után értékeli az ember igazán a Delta Vision Mesterművek sorozatát, ahol az egyes novellák születéséről, az életműben elfoglalt helyéről lehet olvasni, és bár nem szükségesek az adott mű megértéséhez, de mindenképpen érdekes adalékok. Itt szerintem random módon van összepárosítva egy Conan sztori, és egy igazi planetáris románc.
Howard nem hazudtolja meg önmgaát, hard fantasy a javából, ahol az erős, kötélizmú, párducmozgású főhős legyűri a természetet és az elfajzott, dekadenciába fulladt múltat. A Conan történetet személy szerint nem ismertem, de remekül megírt, több szereplők mozgató kisregény Conan kalózkodással töltött éveiből. A másik meg olyan, mintha megírta volna a saját kis Mars történetét Burroghs után. Semmi extra nincs a történetben, de jó a stílusa, és aki szereti a mester többi művét, semmiképpen se hagyja ki. Annyit még érdemes kiemelni, hogy az elbeszélés stílusa -nyilván az E/1 miatt- rendkívüli módon emlékeztet Jack London Kóbor Csillagára, nem véletlenül emlegeti Howard is ihletforrásai között.