Spirituális ​választerápia 4 csillagozás

A szabadság ösvénye
Robert E. Detzler: Spirituális választerápia

Az ​elme tisztításának és újraprogramozásának folyamata lehetővé teszi az élet sokkal pozitívabb megélését. Segítségével mélyebben és teljesebben tapasztalhatod meg mindazt, ami jó. Ezt az elme tisztítására szolgáló eljárást, a szabadság ösvényét spirituális választerápiának (SVT) nevezik. Az SVT által nemcsak a tudatalatti elmét vagyunk képesek megvizsgálni és tisztítani, hanem magát az egész lélekkrónikát is.
A lélek feljegyzéseit rendszerint Akása-krónikaként említik. Ez tartalmazza a lélek összes tapasztalatát az isteni terv kialakulásának pillanatától egészen a jelen pillanatig, és azon túl. A jelenlegi és az összes többi élet valamennyi programozása feljegyeztetett az Akása-krónikában.
Ez a könyv lépésről lépésre mutatja be a folyamatot. Tartalmazza az alapvető fogalmakat és eljárásokat, az esettanulmányokat és a bibliai, pszichológiai és tudományos alaptételeket, amelyekre az SVT támaszkodik. Fontos része az SVT tanfolyamainak, amelyeket az Egyesült Államokban és… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2007

Lione IP>!
Robert E. Detzler: Spirituális választerápia

Mivel sok-sok évvel ezelőtt már vettem részt ilyen tisztításon, számomra nem teljesen újdonság ez a technika. Ez a könyv egy nagyon alap kivonat, amivel el lehet kezdeni gyakorolni, ha valaki szeretné kideríteni, hogy tényleg működik-e. Emellett leginkább eseteket mutat be, hogy ötleteket adjon, milyen kérdéseket lehet feltenni bizonyos szituációkban. Összességében meghozta a kedvemet a technikában való komolyabb elmélyüléshez. off

Rengeteg bibliai idézet van benne, és emleget többféle – hát, hogyan is nevezzem – entitásokat. A testetlenek résznél belebújt a zabszem a fenekembe, nem véletlenül nem olvasok/nézek horrorot se. :D Viszont a keresztény szűrő ellenére nagyon hasonlítanak a nézetei a keleti filozófiákhoz. off

Robert E. Detzler: Spirituális választerápia

„Az SVT a tudat alatti elme és a lélekkrónika vizsgálatának rendszere, amelynek célja, hogy gyorsan megtaláljuk és elengedjük a diszharmonikus, korlátozó elképzeléseket, majd szerető, támogató eszmékkel és elképzelésekkel helyettesítsük azokat.”

Akit érdekel a Spirituális Választerápia, annak mindenképp kötelező olvasmány. Elsőre nagyon töménynek tűnhet, ezért érdemes betartani Detzler jótanácsát: először olvasd el elejétől végéig, aztán fuss neki újra s közben gyakorolj.

Pár hónapja kezdtem ingázni, s ez a módszer egészen új alapokra helyezte eddigi tudásom és élményem ezzel kapcsolatban. Hatalmas dilemmák folytak az agyamban az anyag befogadásáról, mérföldkövét képezi önismereti utamnak.

Tele van esettanulmánnyal, amit sokszor eltúlzottnak, emiatt hasznavehetetlennek éreztem. Jobb lett volna legalább csak egy esetet elejétől végéig bemutatni, hogy a kezdő is lássa, értse milyen ez. Picit összezavaró, hogy példáként már a konkrét kérdést látjuk, de azt hogy hogy jutottunk el oda, nincs benne.
Aztán persze biztos értelmet nyernek majd kellő gyakorlás után. :)

Amit sajnálok viszont, hogy a többi könyve fellelhetetlen. Ez a kötet tényleg csak bevezető, 4 táblázatot ismerhetünk meg belőle, holott ennél jóval többet használnak.
Többször is leírja, hogy a második könyvében erről-arról több információt tudhatunk meg, de ez így tárgytalan… ami viszont csalódás számomra.

Összességében nagyon hasznos könyvnek tartom!

Joeymano>!
Robert E. Detzler: Spirituális választerápia

Az 5 csillagot Detzler kapja. A könyv egy kicsit egyszerűbb módját fogja meg az SVT-nek, a tananyag ennél sokkal részletesebb és pontosabb. Újat nem tudtam meg belőle, de azért mégis alapmű az SVT-zőknek.

Read4Change>!

Az SVT mint rendszer egy inga, egy táblázatkészlet és egy egyedi kérdéssorozat használatát foglalja magában a tudat alatti elme és a lélekkrónika összes diszharmonikus programozásának vizsgálatához és tisztításához.