Dr. ​Atkins forradalmian új útmutatásai 1 csillagozás

Robert C. Atkins: Dr. Atkins forradalmian új útmutatásai

A ​Dr. Atkins forradalmian új útmutatásai című könyvet sikerrel forgathatja mindenki, aki egészséges életmódra vágyik és szeretne csinos, fiatalos maradni. Sok hasznos tanácsot és tippet talál benne az, aki alacsony szénhidrátbevitellel akar élni. Az itt bemutatott súlytartó étrend világos, áttekinthető. Ez az a könyv, amelynek segítségével bárki a lehető legkönnyebben, legkényelmesebben érheti el és tarthatja meg ideális testsúlyát. Még sosem volt ilyen könnyű dolga!
A könyv tartalmából: 200 menüterv – több mint hat hónapra szóló étrend – szénhidrátszámlálóval kiegészítve. Ezzel a programmal mindenki sikeresen lefogyhat; 125 recept, amelyek között szerepel laktató reggeli, királyi ebéd, finom vacsora és ravasz nassolnivaló is; Ünnepi fogások és rafinált specialitások – alacsony szénhidráttartalmú változatban; Hasznos tanácsok olyanoktól, akik már étrendet váltottak és győztesen kerültek ki a fölös kilókkal vívott csatából; Öntesztelő kérdések segítenek a cél elérésében.
(tovább)

HL Stúdió, 2004
464 oldal · ISBN: 9632164598 · Fordította: Fehér Fatime, Pétersz Tamás

Paulinusz_Tünde P>!
Robert C. Atkins: Dr. Atkins forradalmian új útmutatásai

Számomra egyáltalán nem volt érdektelen ez a könyv. Sőt.
Régóta keresem a saját utamat az étkezések terén, és annyi biztosan elmondható, hogy Atkins is a kevés szénhidrátra és több zsírra esküszik, mint a Keto.
Teljesen logikusan elmagyaráz mindent, hogy mi miért működik vagy nem működik a szervezetünkben. Részéről ő pontokban határozza meg a szénhidrát miben létét és ez nem feltétlenül felel meg más irányzatnak, leghasonlatosabb hozzá a glikémiás index. De nem ennyire egyszerű.
Örülök, hogy hozzám került ez a könyv, mert ez is átlendített egy szakaszon és megerősített abban, hogy azért van ennyi beteg ember Magyarországon, mert egyrészt túl eszik magukat, másrészt még mindig tartja magát a hiedelem, hogy a szénhidrát kell! Itt teszem hozzá, hogy vannak szerencsés alkatúak, és anyagcseréjűek, akiknek szinte nem számít hány fánkot, túróstáskát, kenyeret és palacsintát esznek meg. Nos ez nem én vagyok sajnos.
Egy biztos, hogy Atkinsnak igaza van. Nem kell annyi szénhidrát, mint azt az étkezési tanácsadók, dietetikusok, kutatók állítják.