Madarak ​a kertben 6 csillagozás

Robert Burton: Madarak a kertben

Közelről élvezhetjük a madarak elbűvölő világát ennek a csodálatosan illusztrált könyvnek a segítségével, amelyből megtudhatjuk, hogyan lehet a kertbe csalogatni és megfigyelni a madarakat egész éven át. E könyvből ihletet és gyakorlati útmutatást szerezhetünk, hogy miként alakítsuk kertünket madárbarát környezetté, a stílusunktól, a helytől és a terület nagyságától függően. Megismerhetjük a madárbarát kert építésének alapelemeit lépésről lépésre, a tervezéstől kezdve a növények kiválasztásáig és telepítéséig, a madáretetők, -itatók és fészekodúk legjobb elhelyezéséig. Akár kertünk van, akár csak egy ablakpárkánnyal rendelkezünk, a Madarak a kertben című könyv tökéletes társa minden lelkes otthoni madármegfigyelőnek.

Grafo / Panemex, Budapest, 2005
224 oldal · ISBN: 9639491403 · Fordította: Ács Eszter

berg>!
Robert Burton: Madarak a kertben

Szuper jó. Nemcsak szép, de tartalmas, sok információval. Kert tervek, könnyen beszerezhető, jól szaporítható növényekkel, nálunk is (hidegben, melegben) leutánozható. Még az is benne van, hogyan kell madarat rajzolni (78. oldal).

Trudiz >!
Robert Burton: Madarak a kertben

Ezt a könyvet kollégáimtól kaptam egy jeles eseményre, mivel tudták, hogy madárimádó vagyok. Gyönyörű fotókkal teli. Bemutatja a madárbarát kertet, s ennek kialakításában ad tanácsokat, továbbá különböző etetőkről, azok elkészítéséről is olvashatunk.
Ismertetőt kapunk a madarak viselkedéséről is. Hasznos olvasmány :)
Újra olvasva ismét elkápráztatott. Nagyon alapos, rengeteg információt oszt meg.

Virágszépe>!
Robert Burton: Madarak a kertben

Nagyon szép könyv. Csodaszép fotók, ellesett pillanatok az életükből, közelről rácsodálkozhatunk, milyen sokfélék, különlegesek. Valóban használható ötletek, mit, hogyan, miért csináljunk, hogy a közelünkbe jöjjenek és még a rossz megoldásokat is részletezi.Arról is olvashatunk, hogy az adott lehetőségeinkhez mérten, milyen madarakra számíthatunk, amennyiben jól készítjük el az etető-, fészkelőhelyeket. Igazán értékes könyv, különösen télen tartom kezem ügyében, izgalmas azonosítani, vajon kik is a vendégeink?

AuSS>!
Robert Burton: Madarak a kertben

Mennyit szoktam lapozgatni ezt telente az ablak előtt ülve :)
A legtöbb madarat be lehet vele azonosítani (kivéve a meggyvágót, az pont nincs benne).

Trudiz >!

Mikor etessünk?
A madarak számára leghasznosabban két időszakban lehet kiegészítő táplálékot adni – tél vége és a fészkelés alatt.