Halálos ​titkok (Erika Foster nyomoz 6.) 107 csillagozás

Robert Bryndza: Halálos titkok

Egy anya egy fagyos reggelen lánya vérben úszó holttestére bukkan a házuk küszöbén. Ugyan ki képes egy ilyen gyilkosságot elkövetni az áldozat lakása előtt?
Erika Foster, aki nemrég oldott meg egy felkavaró ügyet, érzelmileg megviselten, de elszántan veti bele magát az újabb nyomozásba. Hamarosan hírt kap arról, hogy a gyilkosság helyszínéül szolgáló, csendes dél-londoni kertvárosban másokat is támadás ért. Egy vérfagyasztó szál köti össze ezeket a támadásokat a meggyilkolt lánnyal – mindnyájukat egy gázálarcos, feketébe öltözött alak bántalmazta.
Erika a rémisztő ismertetőjegyű gyilkos nyomába ered. Az ügy egyre bonyolultabbá válik, amikor felfedezi a fiatal és szép lány halálát övező titkok kusza hálóját.
Ám alig kezdi összerakni a kirakós darabjait, amikor kénytelen szembenézni múltja fájdalmas emlékeivel. Erikának mélyre kell ásnia, és koncentrálnia kell, hogy megtalálja a gyilkost. Csakhogy ezúttal az egyik szerette is szörnyű veszélybe kerül…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Libri, Budapest, 2021
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634335733 · Fordította: Sziklai István
Libri, Budapest, 2021
400 oldal · ISBN: 9789634335795 · Fordította: Sziklai István

Erika Foster · Kate Moss · John McGorry · Melanie Hudson

mate55>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

A tökéletes gyilkosság elkövetéséhez tökéletes fedezékre van szükség. Nem titok, hogy a rendőrségi eljárások áporodottá és egyhangúvá válhatnak, de Bryndza az előző öt regényhez hasonlóan, ebben a krimijében is lehetővé teszi az olvasó számára, hogy magánéletén keresztül közelebbi kapcsolatot alakítson ki Erika Fosterrel, miközben bűnüldözői (humoros) csapata rendelkezik azzal a különlegességgel, hogy az olvasó (többszörösen), ugyanabban a légkörben is szórakoztatóan töltse az idejét. Igyekszik személyre szabni Erika küzdelmét, hogy továbblépjen férje elvesztése után, valamint, hogy a munka és a magánélet közötti egyensúlynak a buktatóit megtalálja. A maroknyi másodlagos karakter is tovább fejlődik, mivel információfoszlányokat kínál munkájuk és személyes életük teljessé tételéhez. A cselekmények most is több rétegből állnak, és az altételek végül hihetően és időszerű módon kapcsolódnak egymáshoz. Egy olyan szabálytalan sorozat-gyilkosságokat kapunk, amelyben egyrészről izgulhatunk azon, hogy ki áll a bűntettek hátterében, másrészt úgy válik szórakoztatóvá, hogy közben nem tűnnek bagatellnek azok a témák, amelyeket Bryndza feszeget. Elegánsan zárja le a történetet, minden klappol tehát, mégis maradt bennem egy szemernyi hiányérzet.

Kókuszka>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Egy brutális gyilkossággal kezdődik, gyönyörű fiatal lányt gyilkolnak meg a háza küszöbén. Megkezdődik a rendőrségi eljárás, Erika és csapata elkezdi összerakni a nyomokat, több lehetséges gyilkos is van. Egyre bonyolultabbá válik, ráadásul a szövevényes ügy látókörébe kerül egy gázálarcos férfi. Mindeközben látjuk a sorozat szereplőinek háttértörténetét, életük alakulását. Erika Foster továbbra is kedvenc karakterem. Izgalmas olvasmány, megmutatja, milyen messzire mennek az emberek titkaik megőrzéséért. A fejezetek rövidek, gyorsan olvashatók, teljesen váratlan fordulattal fejeződik be.

Niki_Salamon>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Talán a legjobb rész volt. Nagyon beteg elkövető, jó kis csavar és egy kis magánéleti szál ismételt csavarral. Erica karakterét nagyon szeretem. Az író újfent egy izgalmas krimit írt, nagyon gyorsan olvasható, gördülékeny írás. Remélem még lesz 1-2 könyv ebből a sorozatból.

smetalin>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Egy fokkal jobb volt mint az előző könyve, de annyival nem hogy adjak több csillagot.
Nem leszünk nagy barátnők Erikával, nem tud hozzám közel kerülni a lelki nyavalyáival, nem fejlődik, bár mintha most csillant volna valami lezárás a múltjára.
A mostani ügyet meg, halandó nem tudta volna megoldani, keverték a szálakat de semmi titokzatosság nem volt, na mindegy én bajom. Az utolsó 5 oldal ami ér valamit, de kicsit lerágott csont érzetű.
Nem veszem észre, hogy az író fejlődne, pedig már egy pár könyvet megírt, beállt egy szintre és ott mocorog, nekem ez a szint kicsit alacsony.

Bla IP>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Egy brutális gyilkosság a felütés, s aztán az ügy nyomozása egyre bonyolultabbá teszi a helyzetet. Erika Foster magánéleti problémái is bekeverednek, de váratlanul parádés megoldás születik az apósa helyzetét megoldani kényszerülő nyomozó visszatérése után.
A múlt még mindig kisért!

purplecloudlady>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Örömmel kopogtatom a billentyűket, hogy leírjam – az előző kötetre kissé elvesztett lelksedésem visszatért a hatodik kötetre! Erika csapatának újabb fordulatos történetébe nagy lelkesedéssel ugrottam bele, és le se tettem, amíg a végére nem értem. Izgalmas karakterek követték végig a csavaros történetet, megint egy olyan sztori bontakozott ki előttem, amit magamtól biztosan nem találtam volna ki. Szinte sose találom el, ki a gyilkos! :D Külön pont a Moss-szálért, róla is élveztem olvasni. Mikor jön a kövi? :)

Bagneso>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Erika Foster újabb ügybe csöppent bele ebben a részben, a szó szoros értelmében, és ez a hirtelen jött ügye elég hátborzongató is volt ezzel a „rémmel” a negatív főszerepben. Az első pillanattól vitt magával a történt, a nyomozás, és bár néha kicsit eluralkodott a zűrzavar közben, azért érdekfeszítő és elég feszkós volt bizonyos részleteiben a történet, ráadásul meglepetéssel is szolgált a végkifejlet, több szempontból is. A csattanót ugyan hamar megsejtettem, eléggé adta magát, de így is élveztem a nyomozókkal együtt kibogozni az összefüggéseket, rájönni a válaszokra, okokra, és a végső megoldásokra. Igaz ugyan, hogy nem a legcsavarosabb, legfantáziadúsabb, legletaglózóbb könyv, vagy épp sorozat, de élvezhető, gyorsan olvasható, ami nem pörget fel túlságosan, de kellemesen elszórakoztat, és néha ennyi pont elég.

Books_of_Peter P>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Látom moly-on, hogy rengetegen olvasnak pár nappal szenteste előtt karácsonyi könyveket. Nem volt tudatos a részemről, de a hatodik Erika Foster regény is az ünnepek alatt játszódik, így részemről is pipa a karácsonyi hangulatfokozás :)
Adott egy brutális gyilkosság, a táncos Marissát meggyilkolja egy gázálarcos férfi. A lány körül mindenki gyanús és mindenkinek van indítéka, de most nem Erika játssza a főszerepet, hanem Moss nyomozó kap nagyobb hangsúlyt a kötet harmadik harmadában, ő helyettesíti Foster főfelügyelőt. Így az olvasó több információt kap Erika személyiségéről, ami már a korábbi regények tekintetében igencsak váratott magára.
Megbízható krimi, nagy csattanó sajnos ebben a részben sincs, jobban szerettem azokat a Bryndza regényeket, ahol a végén áll össze a sok puzzledarab, de itt ilyenről szó sincs.

eSsZ>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

egy nagy baja volt, hogy rövid volt… olvastam volna még…
remélem az éven kapunk még egy részt Erika és társai nyomozásából..

Csobanka_Magdika>!
Robert Bryndza: Halálos titkok

Tudtam, hogy jó könyv lesz, hisz az Erika Foster sorozatot idáig mind elolvastam. Talán ez tetszett az egész közül a legjobban, Erika mindenképp szimpatikusabb lett ennek a résznek köszönhetően. Ami a magánéletét illeti, a történet lezárása miatt én várnék egy újabb részt, és főleg azért mert még nem nézett szembe a férje gyilkosával.
A történet egy brutális gyilkossággal indul, jól félre lettem vezetve, amikor a gázálarcos alak felbukkant.

Kókuszka>!

A törvény… Csak egy hatalmas sakkjátszma.

mate55>!

SZENTESTE VOLT, ÉS MÁR későre járt, amikor Marissa Lewis leszállt a vonatról
a Brockley állomáson.

nypiro P>!

– Bájos. Megbízott főfelügyelő lesz, én meg azonnal cseléd. Ráadásul se puszi, se pá.
– Én adok neked puszit, anyu – szólalt meg Jacob, aki megjelent az ajtóban, még mindig a kezében tartva a kis gitárját.

agi452 P>!

A főfelügyelő arra gondolt, mennyivel vonzóbb egy brutális gyilkosság helyszíne, mint egy ebéd Marshékkal.

Vivinniec>!

A radiátoron egy irdatlan nagy, szürke bugyi.
– Jesszuskám – szörnyedt el McGorry, ahogy feltartotta. Erika megrovó pillantást vetett rá, de inkább nem mondott semmit.

59. oldal, 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Erika Foster · John McGorry · vicces
Vivinniec>!

Amikor én veszek össze emberekkel, azok általában soha többé nem állnak szóba velem!

327. oldal, 56. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Erika Foster
Vivinniec>!

– Mossnak szólnia kellett volna róla, hova megy; veszélybe sodorta magát – jegyezte meg Erika.
– Most viccelsz? Te hányszor sodortad magad veszélybe? Többször vertek meg, mint Jackie Chant. Olyan vagy, mint a bionikus nő!
– Nagyon humoros.
– Bocs.

356. oldal, 63. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Erika Foster · Kate Moss · Melanie Hudson
Vivinniec>!

– Hátrapillantott, és látta, hogy Erika a mellette lévő falnak támaszkodva araszol előre óvatosan.
– Mi van? – kérdezte a nő, amikor utolérte McGorryt, és észrevette, hogy őt bamulja.
– Semmi. Magas sarkú van rajtad – mondta a férfi.
– Remek megfigyelés, nyomozó.
– Nem, úgy értem, jól nézel ki. Mármint elegáns vagy, nagyon fess…
Erika morcos képet vágott, és elindult, de megcsúszott. McGorry elkapta, mielőtt elvágódhatott volna.

23. oldal, 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Erika Foster · John McGorry