A ​lázadás színháza I-II. 3 csillagozás

A modern dráma útja Ibsentől Genet-ig
Robert Brustein: A lázadás színháza I-II.

„Ennek a könyvnek hármas célja van: egy uralkodó eszme, illetve magatartás fejlődését vizsgálja meg nyolc drámaírónál; munkásságukat részletesen elemzi, végül javaslatot tesz arra, hogy egészében véve miként közelíthető meg a modern dráma. Nagyra törő és, semmi kétség, borzasztóan önhitt, hiú vállalkozás ez. Hogyan képviselhet nyolc ember megfelelően egy olyan nagy és bonyolult jelenséget, mint a modern drámairodalom? Egyfajta magatartás vagy eszme miként foghatja át ennek változatosságát, s miért épp e nyolc író munkássága lenne a mérce? Munkám alapgondolata és célja bebizonyítani, hogy a lázadás témája kellően általános és átfogó ahhoz, hogy szokatlan hangsúlyt megérdemelje: valóságos vezérfonalként köti össze a modern darabok többségét. Remélem, sikerül azt is megmutatnom, hogy ez a téma az egyes drámaírók kezében egyszersmind meghatározza majd a jellemhez, a cselekményhez, a dikcióhoz és a stílushoz való közeledésüket is.”

Robert Brustein

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európa Modern Könyvtár Európa

Európa, Budapest, 1982
554 oldal · puhatáblás · ISBN: 963072782X · Fordította: Földényi F. László

tgorsy>!
Robert Brustein: A lázadás színháza I-II.

Robert Brustein: A lázadás színháza I-II. A modern dráma útja Ibsentől Genet-ig

Nem tudom jogosan jelölöm-e be olvasottként, mivel két kötet van meg nekem, igaz, hogy mindkettő a második. De csak egyszer olvastam el.
Nekem tetszett, mert egyetértünk. Én is így tudom, így tanultam, így gondolom.