Forgass ​filmet 10 lépésben 3 csillagozás

Robert Blofield: Forgass filmet 10 lépésben

Leforgatnád végre a saját filmedet, de éppen nincs néhány millió spórolt pénzed? Nehogy ez visszatartson! Ebből a könyvből megtanulhatod, hogyan írj forgatókönyvet, hogyan tervezz storyboardot, hogyan forgass akár egy mobiltelefonnal, és sok mást is. Kövesd a könyv útmutatásait lépésről lépésre, és készítsd el életed első saját filmjét!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szuperprofi

Tessloff és Babilon, Budapest, 2016
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632943459 · Fordította: Lichter Péter

KönyvParfé>!
Robert Blofield: Forgass filmet 10 lépésben

Oké, engem ez megvett, mert az egész úgy szuperprofi, ahogy van. Olvashatsz a fényekről, a kamerabeállításról, a forgatókönyvírásról, képkivágásokról és arról, mennyire fontos a tervezés. Motiválja és kreativitásra biztatja a gyerekeket, többször elmondja, hogy a jó ötlet csak a kezdet, a valódi munka még ezután következik. Ugyanis egy film előállítása roppant összetett. Nem elég a forgatókönyv és a szereplők kiválasztása, de figyelni kell a világításra és a hangra is, mikor felvesszük az adott epizódot. És ha elégedettek is vagyunk az anyaggal, az utómunkák még mindig hátravannak, ehhez pedig nem árt egy kis számítástechnikai ismeret.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/06/10/robert_blofield_fo…

KNW I>!
Robert Blofield: Forgass filmet 10 lépésben

A könyv pontosan azt adja, amit ígér: vázlatpontokban, azaz egyszerűen, mégis lényegre törően elmagyarázza, hogyan tud akár egy gyerek akár az okostelefonjával filmet készíteni.
Üdvös, hogy nemcsak az elkészült filmet tekinti végeredménynek, nem itt áll meg a tippözön, hanem azt is elmondja, mit lehet most kezdeni a kész anyaggal.
Külön örültem, hogy nem szó szerinti fordításról beszélünk, hanem a magyar viszonyok között ad tippeket, milyen pályázatok vannak pl.
Nagyon hasznos minden kezdő filmrendezőnek!