Lépj ​ki a régi cipődből! 7 csillagozás

Adj új irányt az életednek!
Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből!

Az ​ismert pszichológus és életvezetési tanácsadó, Robert Betz segítségével radikálisan őszinte leltárt készíthetünk az életünkről. Megszabadulhatunk a régi mintáktól, berögződésektől és szokásoktól.

„Oroszlánként születünk, de bárányok között növünk fel, ezért elfelejtjük, hogy oroszlánok vagyunk, tele végtelen erővel, végtelen kreativitással, végtelen szeretettel és végtelen életigenléssel.”

A hozott szokások, tulajdonságok, az otthon látottak hihetetlen módon meghatározzák mindennapjainkat. Ugyanabban a cipőben járunk, mint felmenőink. A „régi cipő” az a régi megszokás, gondolkodás-, érzés- és viselkedésminta, amelyet az egyik generáció továbbadott a következőnek, napjainkban pedig a legtöbb ember ezt tartja normálisnak, és olyan mércévé vált, amelyhez a többség tartja magát. A hétköznapi embernek egy szekrényre való régi cipője van, amelyek közül minden reggel kiválaszt néhányat, felhúzza, és megkezdi a napját. Már észre sem veszi, hogy fáj a lába, és ezáltal a… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2010

clarisssa P

Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből! Adj új irányt az életednek!

Nyilván nem véletlenül vesz az ember a kezébe egy ilyen könyvet; valószínűleg épp válaszokat keres, sok nagy felismerésen már talán túl is van, változtatni akar, de még keresgéli a megfelelő utat, módot… Ebben az állapotban nagyon jól jön ez a kötet – az életedet nyilván nem változtatja meg és a problémáidat sem oldja meg helyetted, de beszél egy csomó olyan dologról, amire már te is gondoltál, csak épp még megfogalmazni nem sikerült. Pedig nem is kell ám hozzá nagy szakértelem, csak bátorság és a józan paraszti ész. ;)
Lényeg a lényeg: nekem jól esett az elmúlt hónapokban néha-néha beleolvasni ebbe a könyvbe. Így utólag belegondolva: tehettem volna gyakrabban is… Néha ugyan számomra kicsit sok volt a misztikum és a valóságtól való elrugaszkodás, de általában ezektől el tudok vonatkoztatni és leredukálom a saját tűréshatáromra.
Amik viszont zavartak:
– az egészségügy és az orvosok támadása. Nem rajongok sem az összeesküvés-elméletekért, sem azért, hogy bántsuk azokat, akik x év tanulás és napi y óra kemény munka után még mindig felkelnek reggelente és azzal töltik napjaikat, hogy másokon segítsenek.
– az időről-időre felbukkanó önreklámok: „Erről bővebben ebben meg ebben a könyvemben olvashatsz.”, „Ha el szeretnéd sajátítani ezt a technikát, hallgasd meg ezt meg ezt az előadásomat, vedd meg a CD-met, stb…”Ha valakit érdekel, úgyis megtalálja ezeket. Nem szeretem, ha úgy érzem, rám akarnak tukmálni valamit.
Mindezek mellett viszont találtam nagyon hasznos és segítő gondolatokat a könyvben, szóval a negatív és a pozitív dolgok kiegyenlítették egymást.

Édesvíz, Budapest, 2010

Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből! Adj új irányt az életednek!

Ez most nagyon sok erőt adott nekem. Úgy érzem, meg tudom változtatni az életemet. Ha elakadnék, majd előveszem ezt a könyvet. :) Nagyon jó, hasznos olvasmány!

Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből! Adj új irányt az életednek!

Igazából gondban vagyok a csillagozással, ezért ez az óvatoskodó három és feles értékelés.
Nem tudtam szabadulni az érzéstől, holott 1995-ben írta a szerző, hogy a titok-láz egy alig-alig néhány dologban eltérő ezoterikus vadhajtásával találkoztam. Alkalmanként megcsillantak benne klassz mondatok-gondolatok, néhány olyannal karöltve, amelytől viszont szájhúzva ciccegtem.

sassenach

A fiataloktól legfeljebb annyit kérdeznek meg otthon, hogy „Mi akarsz lenni, ha nagy leszel?”. A szülők tulajdonképpen arra kíváncsiak, hogy mivel akarja megkeresni a kenyerét, és miből akarja kifizetni az albérletet. Alig akad olyan szülő, amelyik a következőket mondja a gyerekének: „Jól gondold meg, milyen életet akarsz élni! Még időben kezdj el ezen gondolkodni. Nézz körül, milyen életet élnek mások! Nézz meg bennünket, a szüleidet! Ne kövesd vakon a mi példánkat, hozd meg saját döntéseidet. Hiszen az élet rövid, még akkor is, ha nyolcvan évig fogsz élni. Éppen ezért jól gondold meg, mit akarsz kezdeni az életeddel!”

Pos. 202-6

sassenach

Számomra semmi értelmetlen dolog nem létezik ezen a világon, csakis olyan események, amelyeket mi, emberek, egyelőre nem vagyunk képesek felfogni.

Pos. 2516-17

sassenach

Létezik egy gondolatmenet, amellyel kideríthetjük a személyre szóló életcélunkat, és hogy mi a legfontosabb az életünkben. Ez pedig a következő: Képzeld el, hogy a temetőben lévő sírkövekre azt is felírnánk, hogy a sírban fekvő ember hogyan élte az életét. Egyetlen rövid mondat visszatükrözné, milyen ember volt. Milyen mondatot szeretnél látni a saját sírodon? Ha megfigyeljük, hogyan élnek az emberek napjainkban, a legtöbb mondat valahogy így hangzana:

• Nagyon igyekezett.
• Sohasem tűnt ki.
• Mindig segített másokon, de magán alig.
• Folyton sietett – egészen a haláláig.
• Sohasem hitt önmagában.
• Másoknál kereste a szeretetet.
• Mindig kedves volt, de ritkán volt boldog.

Pos. 3038-47

sassenach

Ne ítéld el, és utasítsd el azt, ami már ott van. Ítélkezni, és nemet mondani arra, ami már létezik, minden szenvedés forrása. Minden elfogadásra és szeretetre vágyik, pontosan úgy, mint te: az érzéseid, a betegséged, az embertársaid, minden teremtményed. IGEN-t mondani arra, ami létezik, azt jelenti, hogy békét kötsz az élettel.

Pos. 1643-46

sassenach

Minden megoldás egy lGEN-nel kezdődik!

Pos. 1737-38

Sansa I

Az életed értelme elsősorban az, amit te adsz neki.

102

sassenach

Az ember egyedinek születik, de kópiaként hal meg.

Pos. 261-62

sassenach

Azért látod rossznak az életedet, mert rosszat gondolsz róla, nem pedig azért, mert valójában rossz.

Pos. 356-57

sassenach

…úgy sejtem, hogy csakis az élvezheti a mennyországot, aki megjárta a poklot.

Pos. 2724

Sansa I

Az van, ami van, és kész. Hiába kiabálsz, dühöngsz, mortyogsz, fortyogsz, vagy ölsz meg valakit. Semmit sem használ.