Az ​Orion-rejtély 4 csillagozás

Robert Bauval – Adrian Gilbert: Az Orion-rejtély

Évezredek óta állnak a tiszteletet parancsoló és rejtélyes piramisok anélkül, hogy eddig elárulták volna titkukat. Valójában miért építettek az egyiptomiak ilyen írdatlan kőgúlákat? Mi az a félelmetes titok, ami többezer éve láthatatlan a világ számára? A szerző több, mint tíz évet töltött a piramisok rejtélyeinek kutatásával, és következtetései alaposan megosztották a tudományos közvéleményt. A könyvet a tekintélyes Observer című lap meggyőzőnek és tudományos ígényűnek tartja. Az Evening Standard szerint „Ez a piramisokkal kapcsolatos felfedezés megváltoztathatja az emberiség történetéről alkotott egész eddigi szemléletünket”.

Alexandra, Pécs, 1996
358 oldal · ISBN: 963367588x · Fordította: Greguss Ferenc
Alexandra, Pécs, 1995
358 oldal · ISBN: 963367588x · Fordította: Greguss Ferenc

Delia_04>!
Robert Bauval – Adrian Gilbert: Az Orion-rejtély

Érdekes, könyv volt. Néhol kicsit sok volt a tudományos rész, ahol olyan dolgokat fejtegetett amihez nem sokat értek (csillagászati és matematikai számítások), viszont ez inkább az én hiányosságom, mint a könyv hibája. Illetve kicsit lehetett volna több rész, ami konkrétan idézet a korábbi hieroglif szövegekből. Azt még nagyon tudtam volna olvasgatni. Azoknak ajánlom akik szeretik a dokumentum filmeket is, ez hasonló élményt ad.

kucséber>!
Robert Bauval – Adrian Gilbert: Az Orion-rejtély

Nem tudom hogy tudományosan szakmailag mennyire helyt álló. Minden esetre az egész piramiskutatást, egy egészen új szemszögre helyezi figyelembe véve a csillagos eget. Nagyon érdekes, és akit izgat a régészkedés , régi piramisok , Egyiptom kultúrájában való kutakodás – érdekelni fogja.