Létezem (Duxorg 2.) 3 csillagozás

Robert b Bednar: Létezem

DUXORG és Michael programja hatalmas siker lehet.

A szupertitkos Zónában napról napra újraírják a modern tudomány törvényeit.
A versenyfutás az idővel azonban nem áll meg, sőt a napok, órák, percek vészesen fogynak. Az Új Világ megteremtése karnyújtásnyira, ahogy az ellenség is. Vajon ki kerül közelebb a céljához – ki a pusztításhoz, ki a teremtéshez?

A Zóna lépéselőnyben, ám a döntő pillanatban megoldhatatlan akadályba ütköznek.

Eviana kifut(?) az időből, mialatt a projekt lelkéért egy speciális ügynökökből álló csapat érkezik. A program megmentése érdekében DUXORG és Michael elkeseredett lépésre szánja el magát, mely a szuperintelligencia feláldozásával járhat.

DUXORG, és az emberiség jövőjenek sorsa tényleg egy zenemű felkutatásán múlik?

Senki nincs felkészülve arra, ami történni fog…

Mogul, Budapest, 2022

Deborah · Eviana Gonzales · Thomas Redford Junior

SzemreValó_könyvek>!
Robert b Bednar: Létezem

Összességében nagyon megszerettem ezt a világot és benne rejlő a szereplőket. Pozitívumként azt tudnám megemlíteni, hogy még zenét is csempészett a szerző a könyvbe. Megannyi érzelmet átélhettem a könyv olvasása során. Teljesen beszippantott a történet, szinte alig tudtam letenni, csak úgy pörgettem az oldalakat. Ugyan bele tudtam képzelni magam a könyvbe, mégsem annyira mintha én is ott lettem volna a szereplőkkel. Sajnálom, hogy olyan gyorsan a kötet végére értem, mivel a folytatásra sajnos várni kell még. Olvasás közben nem lehetett unatkozni, hiszen mindig történt valami, ami nem hagyta, hogy a figyelmem elkalandozzon. Emiatt egy napba telt, mire kiolvastam.

A szerző ezzel a sorozatával magasra tette a mércét. Alaposan kidolgozott, felépített, megteremtett világot kaptam, kidolgozott karakterekkel. Ezenkívül érződik még a háttérben zajló sok-sok kutatómunka is.

Ha röviden és tömören kellene kifejteni a véleményemet: egy az egyben IMÁDOM az egész sorozatot! ♥

Bátran ajánlani mindenkinek! Igen, még azoknak is akik nem szeretik ezt a zsánert, vagy éppen csak kacérkodnak a gondolattal, hogy effajta könyveket is olvassanak.

Olvassatok Robert B. Bednar könyveket, mert megéri!

olvasólámpás>!
Robert b Bednar: Létezem

Ami a csillagozás illeti, csak azért adok négyet a három helyett, mert a zene erejét remekül fonta bele az író. Ezen kívül még a fordulatok miatt magába szippantott a történet, és a karakterek is kezdtek letisztulni, emiatt megtetszett, azonban nem annyira, hogy kedvenc sorozattá avanzsáljam. Természetesen ez a véleményem változhat, ha majd a harmadik részt is a kezembe foghatom. Kíváncsian várom, hogy milyen befejezést szán ennek a történetnek és milyen küzdelmekkel kell majd szembesülniük a szereplőknek.

Bővebb kritikámat itt olvashatjátok:

Smurfettereads>!

– Látom, már rád is akadt Mr. Szoknyapecér!

Kapcsolódó szócikkek: Deborah
Smurfettereads>!

Ok. Csak óvatosan Tom barátom! Egy rossz mozdulat, és ez a gyönyör összeaprít fogpiszkálónak.

Smurfettereads>!

Ha még egyszer a ballal lép a jobb lába helyett, én esküszöm, hogy nem csak ordítani fogok, hanem eltöröm mindkét lábát, és a karját, aztán megnyúzom elevenen az összes pincsijét, majd utána nyársra tűzve megpirítom őket ebédre!
De előtte még kilógatom őket a stúdió ablakából egy jó félórára, hogy a galambok meg a sirályok csipkedjék meg őket egy csöppet!
[…]
Ám táncot tanítani neki eddigi tánctanári karrierem legkeményebb kihívásává vált. A törékeny idős hölgynek annyi, de annyi ritmusérzéke sem volt, mint egy sziklának.
Igaz, ha egy sziklát kimozdítottunk nyugvó helyzetéből, az legalább egy darabig egyenes vonalban is képes gurulni, mozogni.

Kapcsolódó szócikkek: galamb · ritmusérzék · sirály · szikla · tánc · Thomas Redford Junior
Smurfettereads>!

Ah, a női lélek ismerete! Maestro Tom!

Smurfettereads>!

De, hogy tudott az az ember reszelni meg fúrni!

Smurfettereads>!

Na szép! Így adjon a jó modorra az emberfia?!

Smurfettereads>!

– Jó. Akkor én is veled megyek. Gondolom a női WC a férfi mellett, van valahol.
?!!?? Honnan tudta, hogy WC-re kell mennem? Így meglátszott rajtam?
Lelkem és egóm, romokban hevert. Még, hogy a női lélek ismerete?! Oké. Szerintem hagyjuk az egészet. Csak kezdjük már el valahogy, azt az órát.
– Aha. Gyere utánam – és nem adva esélyt neki bármi más kérdésre, kiléptem a folyosóra.

Kapcsolódó szócikkek: Eviana Gonzales · Thomas Redford Junior
SzemreValó_könyvek>!

De legfőképpen a tudást becsülte, értékelte. Az intellektualitást.