Glory ​Road 1 csillagozás

Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road Robert A. Heinlein: Glory Road

E.C. „Scar” Gordon, a Vietnam veteran, answers an ad promising adventure and meets a mysterious beauty who transports him to another world.

Eredeti megjelenés éve: 1963

Orb Books, 2006
Baen, 1996
294 oldal · puhatáblás
Baen, 1993
puhatáblás · ISBN: 0671721674

Szentinel>!
Robert A. Heinlein: Glory Road

Nagyon jó kis könyv volt. Heinlein humora itt nagyon élesen kijött, és az is, hogy miért szeret E/1.-ben írni. A főszereplők narrációjába gyakran belecsempészi saját elmélkedéseit, és ez az esetek többségében jól sül el. Amikor meg nem, akkor unalmassá válik. A Glory Road nem csak egy klasszikus fantasy, hanem görbe tükre is a heroikus fantasynek. Sok utalás van benne más, klasszikus regényekre, mint pl. a Barsoom ciklusra és Conan kalandjaira is. A cselekmény jól megírt, de ahogy azt írtam, Heinlein néha túlfilózta a dolgokat. Akit érdekelnek a kalandos, humoros fantasyk, annak célszerű kipróbálnia.

Ezt a könyvet itt említik