A ​pluralista demokrácia dilemmái 0 csillagozás

Robert A. Dahl: A pluralista demokrácia dilemmái

Robert A. Dahl a politikatudomány élő klasszikusa. A modern demokrácia szerkezetét kutató, szintézisteremtő munkáiban (Ki irányítja az államot?, Forradalom után, Poliarchia, A demokrácia és válsága) hidat épített a politikai szociológia és a politikaelmélet, a társadalmi intézmények empirikus kutatása és a tocqueville-i, Max Weber-i nagy intézményszociológiai hagyomány közt korábban tátongó szakadék fölé. Mint a Yale Egyetem politikatudományi professzora, vitathatatlanul tekintélynek számít nemcsak a tudományos életben, hanem a politika világában is. Az 1982-ben írt A pluralista demokrácia dilemmái arra a kérdésre keresi a választ, hogy mi a helyük a demokratikus államban a független szervezeteknek, szövetségeseknek, érdekcsoportoknak. Ehhez sorra elemzi az európai demokrácia fejleményét a görög polisztól és középkori itáliai városállamtól az európai demokráciáig. Könyörtelenül szembenéz a pluarlista demokrácia lényegéből fakadó hibákkal.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris könyvtár - Politológia Osiris

Osiris, Budapest, 1996