A ​fékezhetetlen gyilkos 2 csillagozás

Jenny avagy Katharina
Robbie Black: A fékezhetetlen gyilkos

A novella Jenny körüli gyilkosságokkal foglalkozik. A mű sok fordulatot hordoz, de izgalmakból sincs hiány. Sok személyt megismerhetünk, köztük az El cajoni ételbár vezetőt Jessicát, valamint a főszereplőt Jennyt vagy Katharinát?

Publio, 2016
puhatáblás · ISBN: 9789634244936
Publio, 2016

ap358 P>!
Robbie Black: A fékezhetetlen gyilkos

A történet számomra zavaros volt. Elbeszélésből ismerhetünk meg minden karaktert, ahogy narrátorunk kutat, ellenben a mozgatórugók homályosak. A sok fordulat részben elmaradt, a rövidsége ellenére a végére kissé untam magam.
Az írásmód érzelemmentes, és a sok szóismétlés is nehezíti az olvasást, ellenben az eleje elég jól indul, felkelti az érdeklődést, valahol a novella közepe táján kezd leülepedni, egysíkúvá válni.

Molymacska P>!
Robbie Black: A fékezhetetlen gyilkos

A történet klisés, de élvezhető is lehetett volna… ha a narrációval nem lettek volna gondok. Kicsit az élőbeszédes történetmesélést próbálta az író átadni, de ez kevéssé sikerült jól, így inkább egy tömör szöveg lett, sok információval, érzelem nélkül. Emiatt a hatást se éri el, hogy megijedjek a történettől, vagy egyszerűen kíváncsi legyek, mi is lesz a vége.