Paleolit ​megoldás 7 csillagozás

Az ősi emberi étrend
Robb Wolf: Paleolit megoldás

A paleolit életmód Bibliája millióknak segít az egészséges életmód kialakításában és megőrzésében. A New York Times bestsellere 30 nap alatt változást ígér, ha követjük az utasításait. Az amerikai Amazonon évek óta a legsikeresebb életmódkönyv. Korszerű tudományos tényeken alapuló könyv szórakoztatóan magyarázza el, hogy miért érdemes visszatérnünk őseink táplálkozási szokásaihoz.

Eredeti cím: The Paleo Solution

Eredeti megjelenés éve: 2010

Scolar, Budapest, 2014
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632443539 · Fordította: Nyuli Kinga
Scolar, Budapest, 2012
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632443539 · Fordította: Nyuli Kinga

viharmacska>!

Robb Wolf: Paleolit megoldás Az ősi emberi étrend

A félcsillagot a borzalmas amerikai stílusa miatt veszítette. Elhiszem, hogyne hinném, hogy sok hülyével van dolga a munkája során, de így akkor sem írunk, cicafiam!

sassenach>!

Robb Wolf: Paleolit megoldás Az ősi emberi étrend

Meggyőzött. Főleg azért, mert amit saját magáról leírt (hogyan tette tönkre a saját egészségét), az teljesen ugyanaz, mint az én történetem. Ő meggyógyult, nekem is menni fog!

Robb Wolf: Paleolit megoldás Az ősi emberi étrend

Fúúú, imádom ezt a könyvet. Táplálkozás, alvás, testedzés, táplálékkiegészítők, főzés. Minden témára kitér, ami csak felvetődhet benned a paleoval, és a csökkentett szénhidrát tartalmú étkezéssel kapcsolatban. Vannak kifejezetten tudományos ismeretterjesztő részletességű fejezetek. Például az emésztésről, a különböző hormonok szerepéről, amikből sokat lehet tanulni. Ezeket szerintem nem elég egyszer elolvasni, ha valaki tényleg meg akarja érteni a dolgot. Érdemes a könyvespolcon elérhető helyen tartani, és közben visszatérni átolvasni őket. Engem nem zavart a mű laza stílusa, sőt kifejezetten szórakoztatónak találtam. Azért meglátszik, hogy amerikai írta, mert értem én, hogy fűvön legeltetett marha, és vadvízi halak, de hát egy átlag magyarnak ezek nem elérhető kategória. Még ha nyílván egészségesebb is, mint egy gabonán tartott állat húsa. Szerencsére a szerző sem erre húzza fel a dolgot. Mint írja: ha nincs tyúkudvarban kapirgáló csirke, akkor sem a tésztát pakoljuk be a kosárba :)
Ha érdekel a paleo, és könnyed hangnemben olvasnál róla, ez a te könyved. Én csak ajánlani tudom. Azoknak is, akik nem paleoznak, de érdekli őket mi is ez az egész, miről szól, és miért érdemes kevesebb szénhidrátot fogyasztani, többet aludni, és mozogni.

sassenach>!

Van egy kis mese a környezeti változásról, ami így szól: Egy béka szobahőmérsékletű vízben éldegéli átlagos kis életét. Egy napon a víz hőmérséklete emelkedni kezd, de olyan lassan, hogy a béka észre sem veszi. Így amíg boldogan elvan a békalétben, szó szerint megfő. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a jelenet a valóságban is így zajlana-e le- teljes szívből remélem, hogy Breki barátunk észrevenné, hogy a helyzet kezd tragikussá válni-, de ez a mese hatásosan és egyben rendkívül hátborzongatóan mutatja be jelenkori világunkat.

Magdala IP>!

Van egy könyvkiadási szabály, hogy az olvasók száma a könyvben található minden egyes egyenlet után feleződni fog. Nos lássuk: fogd a derékbőséged és oszd el a csípőbőségeddel.

gaboca1200 >!

Most tedd le a könyvet, és barátkozz, jó?

130. oldal - 8. fejezet - Család és társasági élet

gaboca1200 >!

Anélkül, hogy cinikussággal vádolnál, az életet három egyszerű fogalomra tudnám leegyszerűsíteni: étel, alvás, szex.

131. oldal, 8. fejezet - Kortizol

gaboca1200 >!

Nem akarom elbagatelizálni az üzenetet, és nem akarok a rémisztgetés taktikájához folyamodni, ugyanis egy a lényeg: ha nem mozogsz, tönkremész.
Tönkremegyek? Mármint hogy nem leszek jól? Nem leszek egészben? Nem leszek teljes?
Nem, egyik sem leszel.
Most az emberi értékeid próbálom felmérni? Gonoszkodni próbálok? Nem, nem az értékeid mérem fel, és nem is próbálok gonoszkodni.
Csak megosztok veled egy fontos dolgot. A testmozgás elválaszthatatlan attól, amilyennek lenned kellene.

153. oldal, 9. fejezet - Kőkorszaki fitnesz

gaboca1200 >!

Ha valakit a csillogó csecsebecsék motiválnak, annak eszébe juttatnám, hogy „ha edzel, meztelenül is jól fogsz kinézni”.

155. oldal, 9. fejezet - Kőkorszaki fitnesz

gaboca1200 >!

Ez a könyv lehetőséget biztosít a tanulásra. Talán meglepő, de egy kis tanulástól még nem fog tönkremenni a társasági életed.

34. oldal, 1. fejezet - A tudás hatalom

gaboca1200 >!

Kicsit megterhelőnek érezted az előző fejezetet? Jól jönne egy erős kávé? Esetleg egy ölelés?

61. oldal, 4. fejezet - Emésztés: ahol a szervezet akcióba lendül

gaboca1200 >!

Bárcsak lefoghatnám az embereket, és addig adhatnék kokikat a fejükre, amíg bele nem egyeznek, hogy kipróbálják a módszert, amelyet ez a könyv javasol, de a felügyelőtisztem és az ügyvédem elmagyarázták, hogy ez kimeríti a „fizikai bántalmazás” fogalmát. Úgyhogy maradjunk a tudományos magyarázatnál.

107. oldal, 7. fejezet - A zsírok: ülj le, ez eltart egy darabig

gaboca1200 >!

Sokszor hallom a következő kérdést: „Ez a módszer nekem is beválik majd?”, amire egy zen jellegű választ szoktam adni: „Csak akkor, ha teszel érte.” Bárcsak javasolhatnék egy olyan programot, amelyben az ember silány ételeket fogyasztva, testmozgás nélkül és kevés alvással is egészséges lesz, és szuperül néz ki. De ilyen program nem létezik. Erre nincs pirula. Ehhez mindenkinek változtatnia kell néhány dolgon.

33. oldal, 1. fejezet - Az én történetem, a te történeted, a mi történetünk...