Holdvilág (Cal Leandros 2.) 86 csillagozás

Rob Thurman: Holdvilág

Az ​Amerikai Egyesült Államokban best-seller ÉJVILÁG című regény szerzőjének új könyve.

Szörnyetegnek születtem. Bár az igazat megvallva csak félig vagyok az. Anyám ember volt, apám valami… más. Persze most már semmit sem számít. Nekem is megvannak a magam gyengéi, mint bárki másnak.

ÉS ÉPPEN MOST NÉZEK SZEMBE AZ EGYIKKEL.

Miután megmentette a világot családja pokoli ágától, Cal Leandros és rettenthetetlen bátyja Niko New Yorkban telepedtek le és még új munkát is találtak. Nyomoznak, és testőrködnek, ha kell. És a Nagy Almában, ahol hemzsegnek a természetfölötti figurák, jól megy az üzlet.
Legújabb megbízásuk miatt be kell épülniük a Falkába, a vérfarkas maffiába. Egy kispályás Falka főnök attól tart, hogy egyik riválisa el akarja tenni láb alól, és bizonyítékot akar szerezni erről. Az ügy a Holdvilág bár hátsó, nem emberek számára fenntartott pókerbarlangjában veszi kezdetét. Cal szerint ez is csak egy lesz a temérdek sok munkájuk… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Tuan, Budapest, 2011
320 oldal · ISBN: 9789639940079 · Fordította: Takács Gergely

Cal Leandros

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Cal Leandros 2

Ez a rész sem tetszett jobban, mint az első, nem is csodálom, hogy kaszálták ezt a sorozatot.
Igaz voltak izgalmak benne és a természetfeletti világ egyedi és érdekes volt, mentes minden stereotípiától. Ebben a könyvben minden faj születéssél szaporodott, nem lehetett embert átváltoztatni semmilyen lénnyé, vámpírrá, vérfarkassá, stb. Azért voltak halhatatlan, illetve hosszú életű lények, de nem sokban különböztek az emberektől.
A főszereplők is eléggé szimpatikusak voltak, de nem igazán fogott meg a történet.

Árnyék82 P>!
Rob Thurman: Holdvilág

„Azt kapod, amit a gép dob neked és vagy megszeretted azt, amit kaptál, vagy tanultál belőle. A kis dolgokat talán megkerülhetted, vagy megváltoztathattad; de az igazán nagy horderejűeket soha.”

Ahogy az első résznél, itt is kellett egy kis idő amíg belelendültem az olvasásba, de aztán már sodort is magával. Máshogy ír mint amit megszoktam a többi könyvnél/írónál de pont ez a másság a plusz. Nagyon sűrű nagyon leíró de nagyon jól megmutat mindent. :)
Nekem tetszik ez az írásmód. Jó folytatás volt.
Bár Caliban kicsit sokat önsanyargat és elmélkedik de azért nem vészesen, a sztori elviszi magával ezt a kis lelki töprengést.
A két testvér közti mély, eltéphetetlen kapocs az ami a könyv szíve…meg a barátaik odaadó szeretete. Ez kifejezetten jóvá teszi az egész történetet.
A sztori egyszerű munkával indul, de nagyon jól bonyolódik és jó a csavar benne, kifejezetten ötletes volt.
Robin ismét egy csillogó színfoltja a könyvnek, nagyon szeretem a karakterét, ahogy a Látnokunkat is. Mégis, ami igazán megragad az Niko és Cal kapcsolata. Nagyon jó testvérek és összeillő páros. :)
A könyv vége pedig…szerintem úgy jó ahogy van (és abszolúte érthető hogy miért teszi ezt Cal).
Nagyon sajnálom, hogy nem adtak ki több részt belőle magyarul, mert szerintem ez egy nagyon jó régi vágású, hangulatos fantasy. Jó lett volna ha folytatják.
Nekem nagyon tetszett!

Wee IP>!
Rob Thurman: Holdvilág

Hat csillag nincs? Tényleg? Biztos? Na jó, akkor csak ötöt kap…
Komolyra fordítva: Akarok egy Calt és egy Nikót. Most! AZONNAL! Hahó!
Imádtam! Ugyanúgy, mint az előzőt! Azok a párbeszédek a srácok között… Biztosan nem néztek nagyon hülyének, mikor úgy vigyorogtam a buszon, mint a tejbetök, áh, dehogy! De nem baj! Megérte! Minden egyes betűje megérte!
Nem nagyon tudnék spoiler-mentesen áradozni róla, úgyhogy inkább meg sem próbálom, mert a végén még meg találnak lincselni azok, akik még csak tervezik az olvasását :))
@FFG, drága, nem tudom eléggé megköszönni, hogy @Timus_ -szárnysegéddel minden követ megmozgattatok, hogy kiadásra kerülhessen! Istennők vagytok, csajok ;)))

kellyolvas P>!
Rob Thurman: Holdvilág

Nagy kedvenceim a sorozat első része, az Éjvilág. Emlékszem, amikor először olvastam, teljesen lehengerelt, imádtam minden sorát. Az urban fantasy egyik gyöngyszeme ez a könyv, és hosszú küzdelem árán végre megjelenhetett a második rész is.
A Holdvilág alapvetően hozza az első rész színvonalát, embertelenül pörgős, fordulatos, igazi szórakozást nyújtó folytatás. Az írónőnek mégis sikerült megfejelnie az első részt azzal, hogy a szereplőket jobban kinyitotta, Cal-t sikerül egész jól megismerni, mondjuk az is tény, hogy ő meséli el a sztorit, belelátunk a félelmei legmélyére. Niko-val félelmetesen jó testvérpárt alkotnak, ez is kiugróan jó eleme a könyvnek.
A történeten végig izgultam-paráztam. És amikor végre az ember lánya megkönnyebbülhetne a végén, ott az utolsó mondat. Amit nem tudok felfogni. Kész. Muszáj elolvasni a folytatást, valószínűleg angolul.

Err>!
Rob Thurman: Holdvilág

Hát, akkor jöttem panaszkodni, hogy nem adták ki a sorozat további részeit! :( Pedig én olvasni akarom őket!! Tudni akarom, hogy mi lesz Cal-al és Georgie-val. Tudni akarom, hogy hogy alakul a testvérek sorsa! Olvasni akarom a szereplők civódásait, beszólásait..
Nagyon sajnálom, hogy nincs tovább. :(

Kedvenc szereplő: Goodfellow, Cal, Nik
Kedvenc jelenet: Goodfellow és Cal szócsatái

Csöre>!
Rob Thurman: Holdvilág

Szeretem ezt a sorozatot. Kikapcsol. Kár, hogy a többi rész nem jelenik meg magyarul, hát, majd olvasom angolul.
Niko és Cal, bár nyugalmat remélnek az előző rész után, ez nem igazán jön össze. Az első részből megszokottan csavaros, izgalmas, fordulatokban gazdag a történet, ahogy a könyv hátulján a 16-os karika alá van biggyesztve, tele véres jelenetekkel (és durva beszéddel, amit közben azért megszoktam, és beláttam, hogy igazából ez illik a helyzethez és a szereplőkhöz).
A szereplőkről többet megtudunk, mint az előző részben, Cal szövege, gondolatai feldobják a történetet. Nekem Robin nem kedvenc, de most mutatott némi jellemfejlődést Promise-szal együtt. Nikot nem akarom kihagyni :) azt hiszem, talán az előző részhez képest kicsit rugalmasabb lett, a javára vált.

BBetti86>!
Rob Thurman: Holdvilág

Magyarul két kötete jött ki a sorozatnak, és nagyon nem tartom valószínűnek, hogy jönne még ki rész. Így ez szól azoknak is, akik nem szeretik a befejezetlen dolgokat, hogy ebbe nem érdemes belekezdniük.

Ugyan ez a történet, a nyomozás és az eset megoldásra kerül, de bőven maradt benne olyan szál, amivel menne tovább a történet. A szerelmi szálak, Cal viaskodása a maga fél-szörny létével. off

Az előzőekhez képest kisebb jelentűségű a mostani ügyük. Korábban a világ sorsa múlott rajtuk, most George élete. Különben, még mindig nem tetszik, hogy a lány beceneve egy fiúnév, de még ez a kisebb gond. Már tudom, hogy lány.
A történet nyomozás és akció elemeket kever, miközben a természetfeletti világában játszódik. Annyira izgalmas, hogy a cselekmény vigyen előre, de azért nem az a körömrágóan izgalmas, amit letenni sem tudok.

Talán azért is, mert bőven van benne lelki szemetelés. Kiemelt témaként hozza, hogy Cal mennyire meghasonlott magával szemben. Itt már kezdi felfedezni, hogy mi mindenre képes a természetfeletti öröksége miatt, de gyűlöli is ezt a felét. Túl sokszor kerül elő a történetben, hogy mindenki annak drukkol, hogy spoiler Értem, miért került bele és ilyen súllyal, de nekem ez sok volt és túl gyakran ismételt. Pláne, hogy megoldás sem születik. Ahogy már írtam, hosszabb sorozat, és lenne még része. Így ilyen nyitott dolgok akadnak benne.

Ebben már játszott a szerző a humorral is, és igyekezett könnyedebb jeleneteket írni. Legyen az a póker, vagy a fiúk tündérféle barátja, aki Nikóra van ráindulva. Szerintem ezért van erőltetve, hogy Cal humoros bemondásokat kapjon és kissé az osztály bohóca szerepe neki jusson. Nekem nem működött, erőltetettnek éreztem, de olyasminek, ami javítható lenne.

A világát nem sokban építi, de sokféle lényt mozgat, így ez is az a kategória, amiben még fejlődhetett a sorozat. Nem igazán tér el a megszokott formáktól, és már az sem hat újnak, hogy Cal milyen kapukat nyitogat.

Ennél sokkal jobb urban fantasy történetek kaphatók, ez a nagy középmezőnybe illik. Én is utálom a befejezetlenséget, így zavar a félbehagyás – de ha csak a sztorit és a minőséget nézem, akkor tényleg nem az a sorozat, amit lelkesen olvasnék mág pár köteten át.

Mes>!
Rob Thurman: Holdvilág

IMÁDTAM! Na ez az a könyv, amit ha kezedbe veszel kikapcsolja a külvilágot, jöhetnek zombik, vagy a világvége, te akkor is csak lapozol egyet, mert tudni akarod, hogy mi lesz. Cal, és Niko megint elrabolta a szívemet, természetesen Robinnal a faunnal együtt. Ja és ne feledkezzünk meg Nyúzóról sem. Unatkozol, nem köt le egyik könyv sem, hát olvasd ezt!!!! :)

ValerinLanz P>!
Rob Thurman: Holdvilág

Sajnos több olyan pont is volt a második részben, ami nem tetszett. Kezdve a borítóval, ami valami borzalom. Messziről nézve mindig azt hittem, a rózsaszín toppos illető egy . Ja, hát, bocs, Niko! Mert valószínűleg ő akarna lenni, csakhogy szerintem a srác egyrészt sosem venne fel ilyen feszülős, pink felsőt, másrészt meg nem tudja összefogni a haját ugye. Cal még csak-csak elmegy, de az összhatás nagyon riasztó.
A másik, ami bökte a csőröm, azt igazából már meg kellene szoknom. Tényleg nincs könyv, nincs történés enélkül. Valerin, fogadd el! spoiler De sajna, soha nem fogok ezzel teljes mértékben kibékülni.
Cal és Niko együttműködése továbbra is tetszik, viszont aki a kedvencem lett ebben a kötetben, az Robin. Haláli fazon! Szeretnék a barátja lenni, komolyan. Sok mindent megtett a srácokért szó nélkül. Persze talán valóban csak magányos spoiler, de jelenléte frissítően hatott, pláne a szócsatái Callal.
Promise sem volt rossz spoiler
Akcióból most sem volt hiány, talán kicsit túl sokat is kaptunk belőle. spoiler
Annyira sok izgalmat nem találtam most benne. A tesók párosa még mindig ütős, Robin beszólásait szerettem. És csak az utolsó mondat miatt kapja meg ezt a csillagot, egyébként lejjebb vittem volna. spoiler Haha Ja, egyébként nem vagyok gonosz, dehogy.
Megelégszem a lezárással. Kicsit hiányozni fognak a srácok, de tátongó űr nem marad bennem utánuk.

Marée_Noire>!
Rob Thurman: Holdvilág

A hangulat perfekt, nagyon nekem való ám ez a jól felépített világ. A szereplők jól elkülöníthetőek: akit bírtam, azt minden hibájával együtt nagyon, akit meg nem, azt tiszta szívemből tudtam utálni. :D
Szerettem, hogy kellő arányban adagolták az érzelmeket, mégsem lett csöpögős! :O Esküszöm, összeszorított s*ggel szorítottam mindkét párnak, hogy rendesen összejöjjenek, én, kis romantikus! :D Eközben szerencsére nem lassultak le, a történet pörgött a maga útján, és egy dolog volt csak kissé átlátszó: már az elején tudtam, hogy nincs olyan szerencséjük, hogy ilyen könnyen szabaduljanak főellenségüktől (hú, ezt most milyen szépen körülírtam :D)!
A történet az elsőhöz hasonlóan 5 csillagos, a fél csillag levonás szintén a helyesírási hibákért, elütésekért van; bár nem volt belőle annyi, mint az első részben, de azért pont elég, hogy zavarjon. :) Könyörgöm, ha valami csoda folytán mégis kiadnák a 3. részt (aminek ugrálva örülnék!) : legalább 1-2 bloggernek küldjék el előolvasásra, szerintem boldogan javítanák cserébe, és mindenki jól jár, ha már korrektorra nem futja. ;)
Mostani állás szerint nem sok esély van a következő rész kiadására, amit végtelenül sajnálok, mert ez egy sokkal érdemesebb sorozat annál, hogy egy poros raktárban, félredobva, elfeledve végezze… :/ Ha a kiadónak van egy kis esze, a maradék 1-2. részeket összecsomagolná kombóba egy áráért, így legalább visszajönne a belefektetett pénz – ha nyereség túl sok nem is lenne –, és plusz olvasókat is nyernének (nagyobb csábítás, ha féláron jutsz könyvhöz, saját tapasztalat, hogy olyat is megveszel, amit amúgy nem akartál); így sokkal jobban járnának, és a könyvek is jobban terjednének, ergo folytathatnák a kiadást… Én most, itt ígéretet teszek: ha mégis kiadnák a 3. részt, az elsők között venném meg, nem várnék eddig, mint a másodikkal. ;)
Ja, és a borítókat is imádtam!! :) Gyönyörű, hangulatos, és ami fő: teljesen passzolnak – manapság ez ugye sajnos már nem alapvető a kiadóknál. :P

FFG>!

Tiéd az elbűvölő társaságom. Mit akarsz még?

AryGi>!

– Tütü-tütü – mondta Niko a lehető legkomorabban. Képzeljétek csak el. Itt áll a három állam leghalálosabb harcosa, egy ember, aki a gyilkolj-vagy-dögölj-meg játék előbbi kategóriájának koronázatlan királya, és mit csinál? Tütűl. Az isten szerelmére, tütűl!

1. fejezet 8. oldal.

Timus>!

– Te megláttál a raktárnál?
– Nem – ismertem be komoran. – Meglepő módon.
– Akkor honnan tudod, hogy ott voltam?
– Ugyanonnan, ahonnan azt is, hogy Goodfellow a seggedet bámulja. A természet törvénye. Nem lehet megváltoztatni.

Wee IP>!

– Hogy te milyen házias vagy.
– Ha a lakótársad egyetlen hobbija, hogy azt nézi, miként tenyésznek a gombák a fürdőszobában, akkor hamar beletanulsz a dologba.

Greylupus>!

– Most is biztos a reggeli rutin megy nála, vagyis csak ül az ágy szélén, és a falat bámulja, mintha most operálták volna ki az agyát.
– Meditációnak hívják, Cal – szólalt meg Niko mögöttem.

Kapcsolódó szócikkek: Cal Leandros
FFG>!

Mindenkinek van valami az életében, a maga kis világában, ami képes megtörni.

AryGi>!

Elmosogattam, kirámoltam a szennyest, még a kádat is kitisztítottam… lustaságom általában bojkottálja az ilyen munkákat. Mire Niko hazajött, már annyira szükségem volt valami újabb figyelemelterelőre, hogy olyat mondtam, amitől lépés közben állt meg.
– Hahó! – mondtam rögtön, amint belépett az ajtón. – Jó napod volt? Sokat tanultál? Akarsz bunyózni?
Még mindig ott állt az ajtóban, a kulcscsomója ott fityegett a kezében, miközben meglepetten bámult rám.
– Rossz lakásba jöttem be. Vagy rossz házba. Fogalmam sincs, melyikre tippeljek.

3. fejezet 44. oldal

Greylupus>!

Annyi vért vesztettünk, hogy még a legjámborabb vámpír is könnyeket hullatott volna a pazarlás láttán. Kivéve, ha az a vámpír Promise volt. Úgy hajolt Niko fölé, mint az éjszaka holdvilágfényű őrző angyala. Glóriája a ködös hold lett volna, hárfák helyett pedig basszuscsemballókon játszanának alá.
Holdvilágfényű? Hú, tényleg ki voltam ütve. Basszuscsemballók… Jézusom, mi van velem?

Greylupus>!

Becsaptam a sütő ajtaját, és eltekertem a gombot, a jó öreg rákkeltő sugarakra bízva a vacsorám penészmentesítését.
…….
A penész még mindig ott volt, csupán megbarnult és összetöppedt. Hurrá.

Greylupus>!

A vámpír és a csináld-magad-nindzsa románcát ismét sikerül az én életnek csúfolt tragikomédiámnak hátráltatnia.