Az ​ezer dolláros bikinivonal (Veronica Mars 1.) 77 csillagozás

Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Tíz évvel a középiskola elvégzése után Veronica Mars visszatér a kaliforniai Neptune-ba, a napsütötte, homokos tengerpartra, a bűnügyek és a korrupció városába. Jogi végzettsége dacára folytatja korábbi magánnyomozói munkáját, és küzd, hogy a Mars Nyomozóiroda fenn tudja tartani magát abból a kevéske pénzből, amit a házasságtörések felderítéséért kap. Ekkor talál rá az első komoly ügye.

Tavaszi szünet van. Az egyetemisták elözönlik Neptune-t, a part és a sétány fékevesztett bulik helyszínévé változik. Amikor az egyik partiról eltűnik egy lány, Veronicát kérik fel a nyomozásra.

Csakhogy az eset nem egyszerű. A ház, ahol a lányt utoljára látták, egy alvilági kapcsolatokkal rendelkező férfié, így Veronica beleártja magát a drogkereskedelem és a szervezett bűnözés veszélyes ügyeibe. Amikor a nyomozás gyökeres fordulatot vesz, kiderül, hogy az ügy döbbenetesen szoros összefüggésben van Veronica múltjával, és sokkal közelebbről érinti, mint gondolta volna.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete macska regénytár Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633734353 · Fordította: Fazekasné Hajdú Beáta

Veronica Mars · Wallace Fennel

GytAnett>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Engem igazából már azzal a ténnyel megnyert magának ez a könyv, hogy Veronica Mars. Nem tudom, hányszor végignéztem már a sorozatot és most kedvet kaptam egy újabb maratonhoz, ez volt az egyik, amin felnőttem. Imádtam Veronicát, a stílusát, a többi szereplőt, a fordulatos történeteket.
Úgy gondolom, hogy ezt nagyjából meg is kaptuk. Nem mondom, hogy maradéktalanul, mert azt kifejezetten sajnáltam, hogy Veronicán kívül nem nagyon szerepelt más. Alig kaptunk valamit Weevilből, Macből, Wallaceból, vagy éppen Loganből. Utóbbi miatt voltam a legszomorúbb. Mindig is ő volt nálam az abszolút favorit, spoiler
Fordulatosnak találtam a cselekményt. Eszembe sem jutott az elején, hogy az lesz a vége, ami lett. :D Mindig azt hittem, hogy már megoldódott a történet, de Veronica csak ment tovább és kutatott, és az utolsó 30 oldal Veronica Mars szintűen izgalmassá vált.
Annak ellenére, hogy krimi, könnyed történet, engem nem nyomasztott sehol. Egy esős, borongós napra ugyanúgy el tudom képzelni, mint egy napsütötte, meleg délutánra.
Azoknak nem ajánlom a könyvet, akik nem látták sem a sorozatot, sem a filmet. Valamelyiket mindenképpen meg kell hozzá nézni, mert nem fordít hangsúlyt a szereplők bemutatására a könyv, alapnak veszi, hogy mindenki ismeri az adott karaktereket. Bevallom, nagyon furcsa volt, hogy egy régi nagy kedvenc sorozatom szereplőivel egy könyvet olvastam, de tetszett. Kettő király dolog lett ötvözve. :)
Nagyon remélem, hogy a KMK ki fogja adni a következő részt is, mert nagy élmény olvasni. :)

nettikeee P>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Nagyon vártam a könyvet. Mert imádtam a sorozatot. Mert imádtam a filmet.
Egyszerűen lehetetlen nem szeretni Veronicát. Egy nagyon vagány csaj, aki megy és megcsinálja a dolgokat, semmi sem állíthatja meg.
Első, és talán legfontosabb megfigyelés:
Hiányoltam a Logan-es részeket. Jaj, hát hogy imádtam a kölyköt! :3
Aztán:
~ Weevil is épphogy szerepelt
~ nagyon cuki volt Keith
~ szerintem Lianne még mindig egy számító k-va
~ Neptune még mindig katasztrofális
~ miért nem tudnak egy normális seriffet találni?
Egyébként:
Tetszett a vége, fordulatos volt, bár a fülszöveg elköpi a lényeget. Gyorsan haladt a történet, kezdetben Veronica csak sodródott az árral, aztán az utolsó harminc oldalon történik minden izgi dolog.
Nem volt tökéletes, viszont nagyszerű pótléka volt a sorozatnak és a filmnek. Önmagában nem tetszett volna annyira szerintem, de így imádtam.

Ananiila>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Nagy rajongója vagyok a tv-sorozatnak (folytatásainak már nem annyira), így egyértelmű, hogy lecsaptam a könyvre mikor szembejött velem.
Valahogy a filmbeli Veronica annyira energikus, vicces, ez nekem a könyvből nem jött át.
Hiányoztak a dinamikus, szellemes párbeszédek és Logan is.
Kicsit csalódás volt, de azért egy olvasásnak megfelelt.

Veronika_Szakács>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

A sorozat a mai napig a top3-ban van nálam, az intelligens, szarkasztikus, cinikus Veronica beégett az agyamba, és néha még most is elkap a nosztalgia, ha eszembe jutnak a Neptune városi – iszonyatosan mesterségesnek ható – napfényben (meleg szűrő rulez) megcsillanó szőke copfok, vagy épp Lilly Kane. Elviseltem Duncan-t, imádtam Logan-t, Weevil-t, sosem értettem miért került a képbe Piz, és életem egyik legnagyobb csalódása volt, hogy a sorozatot a legérdekesebb rész után kaszálták el. Bevallom, dobtam be a közösbe a kickstarteren, hogy Ms. Mars újjászülethessen, hogy megkaphassuk a filmet, ami talán minden kérdésre választ ad. Megérkezett a film, választ ugyan nem kaptunk semmire, de legalább Veronica és Logan újra egymás mellé sodródtak. Ezek után nem volt kérdés, hogy megveszem ezt a könyvet (már angolul is nézegettem, de mire rászántam volna magam, hogy megvegyem, már előjegyezhető volt magyarul is, így inkább vártam még egy kicsit.) Ma reggel aztán bele is kezdtem, és – jó függőhöz méltóan – addig nem is hagytam abba, amíg el nem fogytak az oldalak. Pedig nem volt ez olyan jó. Nem volt annyira veronikás, mint a sorozat. (Ahogy a film sem volt az, sajnos.) A filmhez abszolút illeszkedett, és úgy folytatta a történetet, ahogy egy történetet érdemes folytatni, de a felnőtté válással együtt a popkult utalások, a könnyedség, és a szerethető báj kiveszett az egészből. Most szerethető profizmus van. Egy felnőtt, érett Veronica, akinek egyetlen gyengesége továbbra is Logan, minden másban – mint mindig – a maximumot hozza.
A történet, különösen a lezárás miatt, folytatásért kiált, de csak rajongóknak és függőknek ajánlanám. Bár a nyomozás valamelyest érthető az előzmények ismerete nélkül is, de a karakterábrázolással a könyv nem sokat törődik, alapnak veszi, hogy minden olvasó tudja, kik a szereplők. Nem csalódtam, csak újra meg kellett állapítanom, hogy felnőttünk, és a könnyedségnek bizony vége. Most számlák vannak, befizetésre váró csekkek, küzdelem, hogy a jövedelmünk ezekkel arányos legyen. Életre szóló döntések születnek – menni vagy maradni, elkezdeni élni (lásd Róbert Katalin könyve)… Érdekes, hogy teljesen véletlenül kerülnek ilyen dilemmákkal teli regények a kezembe az utóbbi időben (az egyetlen szándékos a Kezdjetek el élni volt), mintha az irodalom is azt jelezné, hogy valamivel nem vagyok maradéktalanul elégedett, és talán nekem is meg kéne hoznom egy merész döntést, és váltani. Veronica New York-i ügyvédkarrierjét adja fel, hogy kisegítse apját, és talán ő maga sem tudja, helyesen döntött-e. A szereplők fele lebeszélné, másik fele megerősíteni igyekszik, ő pedig őrlődik, melyik lenne a helyes út.
A nyomozás szokás szerint brilliáns, a családi dráma (főleg a Mars család belső drámája) szokás szerint hiteles, és fájdalmas. A mellékszereplők még mindig 10 pontosak (bár kevesebbet kapunk belőlük, mint a sorozatban). Tényleg csak a kamaszkort hiányoltam.

smetalin>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Ez egy olyan igazi strandolás melletti könyv!! ( na, nem mintha ott olvastam volna!)
Rengeteg bulizós fiatal, bikiniben, hawaii mintás cuccokban, folyik a sör-bor, rövid ital………..medencés partik!!! (ezért strandon olvasós)
Majd ebben a nagy forgatagban eltűnik két lány, és itt lép be Veronica!!!!! Szép lassan kibogozza a szálakat, megoldja az eseteket!
Mindenképp ajánlott olvasás előtt, ha mást nem is, de a filmet megnézni(tapasztalat), mert így sokkal jobban lehet érteni a könyvet!
Nem kell semmi véresen komoly krimit elképzelni, ez egy olyan lazulós, agyat kikapcsoló könnyed olvasmány!!!

xoxo_ivett>!

Imadom Veronica Marst!
Emlekszem annak idejen mikor megneztem a sorozat elso reszet szerelem volt elso latasra. Ez a konyv pedig melto utodja lett a sorozatnak (es annak a bizonyos filmnek) es igy nagyon elveztem.

Sylvie23 P>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

5 csillagot adok neki, azért mert én nem csak ezt a könyvet olvastam, hanem anno a sorozatért is oda voltam és a könyv nagyon visszahozta a sorozatról az emlékeimet ami miatt megadom neki az 5 csillagot. De ha ez nem lenne akkor is 4.5et kapna. Én a Jo Nesbo féle vérfagyasztó, csavaros krimikért vagyok oda ez ahhoz képest a light kategória de abban szerintem hibátlan volt. :) Egyszer talán a sorozatot is újra nézem. :)

Viszont egy dolgot még ide írnék azért, nem tudom a többi krimimre mennyire igaz, hogy a véletlen oldotta meg őket, de erre aztán nagyon és ez most kifejezetten szembetűnő volt. Ha Veronica nem olvashatta volna el Willie vallomását semmire se jutott volna és a másik szálat is gyakorlatilag egy megérzésnek köszönhette. De a következő krimimnél komolyan figyelni fogok erre. :)

Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Tavaly nyáron egy véletlen folytán jött szembe velem ez a könyv, addig a létezéséről sem tudtam. Akkor viszont azonnal megszereztem, hiszen Veronica Mars-könyv, az kell, de az elolvasás váratott magára.
A Veronica Mars az egyik első olyan sorozat volt, amit angolul néztem, és nagyon rá is voltam kattanva, úgyhogy azóta is előkelő helyet foglal el a szívemben. Nekem tetszett a film is, így a könyvvel sem számoltam azzal, hogy mellé fogok lőni.
És tényleg nem. Abszolúte visszarepített a sorozat és a film világába, persze egy idősebb Veronicával, akinek már más jellegű problémái vannak, de az alapszemélyisége fikarcnyit sem változott. A könyv a film után játszódik, Veronica visszatért Neptune-ba, ahol apja magánnyomozó irodájában dolgozik, és még Logannel is együtt van. Csak sajnos Logan a haditengerészetnél szolgál, és 1-2 félresikerült skype beszélgetést leszámítva nem szerepelt, de hátha majd a következő részben. A többi fontos szereplő viszont fel lett vonultatva: Keith, Mac, Wallace, Weevil, Dick, stb. Mindenkinél azt éreztem, hogy pont olyan, mint a régi önmaga, a párbeszédeik teljesen beleillettek az anno megismert VM-világba, bizonyos jeleneteknél konkrétan láttam magam előtt a szereplőket és 1-2 jól ismert reakciójukat.
Az ügy is nagy jól volt felépítve, pont az ilyen krimik a kedvemre valók, ahol végigkísérjük a főhőst, vele együtt fedezzük fel a nyomokat, és vele együtt tudunk levonni következtetéseket. Nem kap fű alatt nyomokat, amiket a végén bombaként bedob, hogy jó meglepő legyen a megoldás, hanem lépésről lépésre halad együtt az olvasóval. Így is volt azért csavar több is a történetben. Egy elég komplex kis ügy lett a végére, de mindenre megkaptuk a válaszokat. spoiler
Tetszett az is, ahogy Keith folyamatosan dolgozta fel, hogy a lánya a nyomdokaiba lép.
Jó élmény volt ez a könyv, egyáltalán nem volt olyan érzésem, hogy csak le akartak húzni még egy bőrt a sorozatról. Inkább örültem, hogy kaptam még egy darabot Veronicáékból. Nem kérdés, hogy valahogyan beszerzem a következő részt is.

MoMe>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Mindenki azt írja mennyire jó a sorozat. Én nem láttam,talán ezért volt is hiányérzetem a folyamatos utalgatások miatt,amik gondolom a sorozatban voltak.Állítólag a filmben poénos Veronica,na itt ez nem jött át,mert egy vicces mondat sem hangzott el.
Amúgy egy laza krimi,olyan megoldással amire nem számítottam,mégsem dobtam hanyatt magam. Egyszer jó volt.

kte P>!
Rob Thomas – Jennifer Graham: Az ezer dolláros bikinivonal

Nem láttam a tévésorozatot, csak megtetszett a címe, amikor valami nem túl gyomorforgató krimit kerestem. Alapvetően azt kaptam, amit szerettem volna. Az elejét lassúnak találtam, a második fele már jobban lekötött. Kedvelhetőek a szereplők, sajnálom, hogy a folytatásokat nem adják ki magyarul, szívesen olvastam volna még róluk.
Nem olvasok sok krimit, azonban kicsit a Cormoran Strike sorozathoz hasonlít a stílusa, csak ott jobban leköt a történet.

Könyvmolyképző KU>!

Nehéz szembenézni azzal, akit szeretsz, amikor látja, hogy bármibe is fogsz, mindent csak elrontasz. Néha egyszerűbb újjáépíteni az életed valaki olyannal, aki ugyanolyan mélyen van, mint te.

veronica_mars>!

Veronicában ekkor felötlött egy gondolat. Lassú, tűnődő mosoly ömlött el az arcán. Wallace szeme kerekre nyílt és kicsit hátradőlt.
– Megijedek, amikor így mosolyogsz.
– Megijedsz? Wallace, hagyjál már! Nem bízol bennem?
– Őszinte választ akarsz, vagy inkább maradjunk beszélőviszonyban?

Kapcsolódó szócikkek: Veronica Mars · Wallace Fennel
veronica_mars>!

– Mi az ott? – kérdezte óvatosan
– Hoztam neked valamit – felelte az apja.
Felvette az ajándékot és két kézbe fogta, hogy közelebbről megvizsgálja. Egy fegyvert pillantott meg benne, olyan fekete akár az árnyék, a piros habszivacs bélésen. Veronica gondosan, határozottan lecsukta a tetőt, visszareteszelte és eltolta magától. A szíve vadul kalapált.
– Én pónit kértem. És évről évre csalódnom kell.

Veronica gyorsan végigmérte, és az agyának egy külön a számolásra szakosodott kamrájában gyorsan kalkulálni kezdett. Kosztüm: Armani. Cipő: Jimmy Choo. Fülbevaló: gyémánt. Gyűrű: gyémánt. Tetten érhető kis szarkalábak a szemzugban. A teste viszont egyértelműen fekete mágia, pilates vagy komoly alakformáló alsóneműk eredménye lehet.

Könyvmolyképző KU>!

Egyetlenegy dolog miatt akart mégis hinni Murphynek: a sztorija teljesen légből kapott volt, túlságosan valószínűtlen ahhoz, hogy hazugság legyen. Ha a bőrét akarta volna menteni vele, biztos jobb dumával állt volna elő.

nettikeee P>!

– Üdv Macnek. Remélem sikerül jól meghackelnie valamit. Vagy… mi a fenével szórakoznak ezek a kockák…
– Például szarrá lőnek mindenkit a Counter Strike-ban.

Könyvmolyképző KU>!

Van pár dolog a városban, amitől még én is távol tartom magam. (Nekem elhiheted, V! ) Mondanám, hogy kövesd te is a példámat, de sose voltál elég okos ahhoz, hogy hallgass a jó tanácsra.

Csancs >!

Veronica és Mac barátsága harmadikos korukban kezdődött a Neptune gimiben. Mac hackertudása hozta össze őket, de kapcsolatukat közös embergyűlöletük pecsételte meg végérvényesen.

Zyta88 >!

Ezennel elnyerted a kakukktojásdíjat. A nyeremény: teljes körű átvilágítás és mellé az én osztatlan figyelmem.

Zyta88 >!

– Nézd, Veronica, nem vagyok én mérges. Csak aggódom, hogy a megállíthatatlan erő egyszer találkozik a mozdíthatatlan tárggyal.
– Pillanat! Most akkor melyik vagyok én? – poénkodott Veronica.