Russell, ​a bárány 44 csillagozás

Rob Scotton: Russell, a bárány

Ez itt Russell. Néha nem egészen úgy viselkedik, mint a többi bárány. Mindegyik bárány szépen elalszik, kivéve Russellt…

Három éves kortól ajánlott!

Eredeti mű: Rob Scotton: Russell the Sheep

Eredeti megjelenés éve: 2005

General Press, Budapest, 2011
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432133 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Rob Scotton

KönyvParfé
Rob Scotton: Russell, a bárány

Könyvtárba mentem és amikor megláttam Russellt, muszáj volt hazahoznom. A rajzok irtó cukik, és a nyúlfarknyi történet is aranyos. Olvasás közben végig a fülemig ért a szám, bár az utolsó oldalaknál ásítottam egy hatalmasat. Hiába, aki bárányokat számol, hamar elalszik…

brena

FERGETEGES!
Ajándéknak szántam,de nekem ez KELL és KÉSZ!:)))))
jáááj,olyan cuki,úgy megborzolnám Russell-t:))
Imádtam a rajzokat,a békák csúcsok,és a válfára akasztott ruha is:)
Hatalmas egy könyv:)Megérte!

Jeffi SP
Rob Scotton: Russell, a bárány

Be kell ismernem, hogy kicsit féltem is a könyvtől. Mármint, annyira régóta vártam arra, hogy megkaparintsam, ha csak egy olvasás erejéig is, hogy megnőttek az elvárásaim vele szemben. És általában ebből nem nagyon szoktak jól kijönni a könyvek. De Russell roppant mód megérdemli azt a rajongást, amit kap molyon, és feltehetően a báránykedvelő kisgyerekek körében :D
Russell egy kifejezetten kedves, és fura bárány, megjegyezném a furaság, itt inkább csak az átlag báránytól eltérést jelenti. A könyvet nem is maga Russell különcsége, ami viszi, hanem az illusztrációk. Első olvasásra is rá kell jönnöm, hogy borzalmasan szépen rajzolták, és részlet gazdag, tehát újra-újra átolvasva, lapozgatva az ember találhat újdonságokat. Mint a protkós bárány, meg hasonlók. Ezek azok ami miatt más mint egy átlag mesekönyv. Tekintve, maga a történet, nem szól túlzottan sokról :D Csak egy különc bárányról.
Én mindenkinek ajánlom, akik szeretik a szépet, meg az aranyos dolgokat. A bárányok cukik, Russell meg főleg.

Bővebben a blogomban: http://jeffi-olvas.blogspot.hu/2016/05/rob-scotton-russ…

gab001 P
Rob Scotton: Russell, a bárány

Annyira édesek a rajzok, hogy legszívesebben meggyöntölném ezeket a bárányokat. Maga a történet igazán egyszerű, mégis kedves. Nagyon jól kiegészíti a kettő egymást. Igazi meglátni és megszeretni típusú könyv, aminek a polcon a helye! Szemet gyönyörködtető.

Coffee I

Gyönyörű illusztráció, cuki mese. :) Nagyon-nagyon-nagyon cuki! ^^
Gondoltam, elolvasom, mielőtt majd beteszem a fa alá kislányomnak. Megérte megvenni, még akkor is, ha alig néhány mondatból áll. :)

sztimi53 P
Rob Scotton: Russell, a bárány

Ezt a könyvet a pécsi Tudásközpont könyvtárának gyermekrészlegén olvastam el, barna puffon ülve, molyok társaságában, egészen gyorsan. A sztori nem nagy vasziszdasz, viszont a rajzokért rajongok. A béka és denevérszerűségek nagyon ott vannak. Azért nem bánnám, ha Russell a polcomon csücsülne, és ott próbálna álomba szenderülni.

zsofigirl
Rob Scotton: Russell, a bárány

Az első veszprémi estémen vártunk a hamburgerünkre, amikor felfedeztem a könyvespolcon ezt a kis lapos könyvet. Erre aztán lehet mondani, hogy 'olyan cuki, hogy belehalok!' Annyira aranyosak és ötletesek a rajzok, nem lehet nem imádni ezt a könyvet. :)

Juci P
Rob Scotton: Russell, a bárány

Azért olyan kevés a szöveg, hogy jól nézd meg a képeket :) Nekem a Glennkill birkái jutottak eszembe ezekről, itt is csupa egyéniség van. Még fringe event is történik (van egy birka, amelyiknek mindig csak a fele látszik ki a fatörzs mögül). És van, aki éjszakára kiveszi a fogsorát. És a béka… Jaj, hát jó ez nagyon.

dianna76 P
Rob Scotton: Russell, a bárány

Szeretni való. Cuki. Bájos. Megmosolyogtató. Újraolvasós.
Máris megvan az ötmondatos értékelés! De most komolyan: ez nagyon aranyos. Egy nehezen lefekvő és -elalvó gyerkőcnek pedig igazán ideális esti mese lehet. Némi tanúság is rejlik benne, mert ugye, aki éjjel nem alszik, az vagy álmos lesz nappal, vagy lemarad a jó dolgokról. A bárányszámolós elalvás pedig tényleg működik! Már én is próbáltam.
Az illusztrációkra nagyjából az első soromat tudnám idézni. Annyi változtatással, hogy nem Újraolvasós, hanem Szemet újra gyönyörködtetős, és újra rajta legeltetős.
Ezek a General Press képeskönyvek mindig nagyot ütnek!