Különös ​különcségek (Emily the Strange 2.) 38 csillagozás

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

13 éves. Képes átlátni rajtad, ha úgy tartja kedve. De valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával kóricál; vagy furcsa gyomkertjét gondozza; vagy csínytevéssel behódolásra készteti a szomszédokat; vagy régóta halott ősöket keres fel egy jégkrémpálcikából és gitárhúrból álló szerkezettel.

Olvasd el, ha mered!

Eredeti mű: Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Stranger And Stranger

Fumax, Budapest, 2014
270 oldal · ISBN: 9789639861824 · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Rob Reger, Buzz Parker

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

IMÁDOM Emilyt! Ő a kedvenc kis 13 éves különc zsenim. Valamikor 11-12 éves koromban fedeztem fel, és mikor valakinek meséltem róla, hogy kicsoda is ő nem néztek rám túl jó szemmel. Igen, mondhatni, hogy különc voltam azzal, hogy találtam egy különc lányt, aki hasonló, mint én.
Emily még mindig különös és szuper zseni. Kicsit másképp viselkedett, mint az első részben, de ennek oka van, ami a végére teljesen összeáll. Még is így nagyon imádtam.

A történetet imádtam, pont annyira elvont és beteg volt, mint amennyire vártam. Volt benne duplikálás, városlakók dilissé tétele, gólem – bonyodalom, gyilkossági kísérlet, visszavonult kém. A csavarra most viszonylag hamar rájöttem, de mégis érdekelt annyira, hogy végigolvassam, hogy mi lesz a végkifejlett. Még szerencse, hogy költözés során betették Millie nénit is, különben ki tudja, mi lett volna a vége az egész duplázódásnak. Az illusztrációk ismét szuperül sikerültek. A kedvenceimből láthattok is egy kis válogatást.

Bővebben:

Szentinel
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

1. Irigylem az ilyen beteg fantáziával világra jött írókat.
2. Meg az illusztrátorokat is.
3. Imádom Emilyt.
4. És a macskákat is.
5. Ez a sztori is nagyon tetszett. Izgalmas volt, nagyon vicces.
6. Nem tetszett, hogy ilyen hamar véget ért =(
7. A magyar fordító zseniálisan „sziporkázósgyúrós”.
8. Imádom a magyar kiadás színvonalát.
9. Meg a kiadót is.
10. Imádom a beteg rockbandaneveket.
11. Imádom a különcködést.
12. A jópofa goth csajokat is.
13. De leginkább magát a könyvet imádom.

Beatrice8
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Hajszálra pontosan ugyanolyan, mint az előző. Ha ez a sorozat meg is jelenik tovább, én már nem fogom elolvasni.

mrsp
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Emily még mindig nagyon különc, nagyon egyedi és izgalmas személyiség, és néhány részletben magamra ismerek, főleg ami a macskákhoz fűződő viszonyát illeti. Nem mondok újat azzal, hogy még mindig imádom az illusztrációkat, életszerű hatásokat, amik nagyon is valósághűvé teszik ezt az egész napló-dolgot.

Számomra egy kicsit nehezen indult be a történet, mert mivel már rég olvastam az előző részt, nem nagyon emlékeztem, mi történt a könyv utolsó lapjain, így például a költözésre sem. No de mindegy, mert egy idő után felvettem a fonalat és a lapok csak úgy repültek. :)

Külön szeretném kiemelni a fordító munkáját, hiszen a fordítás nagyon jó lett. Ritkán találkozok olyan igényes könyvvel, ahol még az író által kitalált szavak is úgy vannak lefordítva, hogy azok a magyar olvasóközönségnek is élvezetesek.

Rob és Jessica még mindig nagyon beteg fantáziával rendelkeznek, Emily fekete humora miatt annyira letehetetlen és élvezhető ez a regény. Várom a folytatást. *-*

Fleur_Rouge_Cerise

Emily, imádlak.

Legtömörebb értékelés valaha. Ha nem tudod ki ő, muszáj elolvasnod a könyvet. A humorforrás kiapadhatatlan, a történet izgalmas. És őszintén vallom be, hogy mindig is olyan akartam lenni, amilyen ez a lány. Imádom. 5******

Izolda +SP
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Mehehehe. Akkor is, ha picit sem vagyok 13 éves, és a macskákat is utálom. De ez most pont jó volt, pont annyira fáradt voltam, hogy ez kellett az agyam- helyén lévő lyuknak.
Az első 30 oldalban vitt az előző rész lendülete és Emily hülyesége. Jó: különcsége. Aztán volt vagy öt oldal mileszmár? De aztán elkezdődött az akció, mint a borítón is látszik, egyszerre KÉT Emily-vel, meg néhány fura karakterrel. És aztán hammbekaplak, már el is fogyott. Továbbra is odavagyok az illusztrációk szerves voltáért, így kell ezt, ennyi.
Ha 13 éves, lázadó tinilány lennék, ez lenne az egyik kedvenc könyvem, az tuti.

Chris P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Emily, ha jól informáltam magam, először 2001-ben tűnt fel, képregényhősként, majd 2006-ig további három kötetben jelent meg. De úgy látszik, ennyi is elég volt, hogy igazi kultusz alakuljon ki körülötte: ma már számos országban lehet kapni Emily, the Strange emblémával ellátott táskát, tolltartót, ruhát és egyéb hasznos (?) kiegészítőket. Az eddig szintén négy kötetből álló könyvsorozat első része 2009-ben jelent meg (hazánkban 2012 elején), ezt követte 2010-ben a Különös különcségek.

Igazság szerint az első ötven oldal olvasásakor végig azon gondolkodtam, hogy hova is tegyem Emilyt. Értem, hogy nagy sikere van a tinédzser lányok körében, ugyanakkor eleinte kissé becsapva éreztem magam, hogy sok minden nincsen megmagyarázva. Persze, jó két éve olvastam az első kötetet, ahol Emily az emlékeit hajkurászta nagy lázasan, de ott sem derült ki számomra sok a karakteréből, a múltjából, a személyes történetéből. Ez most nálam sokkal inkább kiütközött, zavart, hogy tulajdonképpen azt sem tudom, hogy ő most egy tini-feltaláló, vagy egy igazi lázadó, hogy miért is kell tényleg minden alkalommal pár hónap után elköltözniük minden városból.

Aztán belendült a sztori, és már nem igazán törődtem ilyenekkel (habár számomra a végére sem lett sokkal minden tisztább a fenti kérdések közül). Maga a történet jónak mondható, a tinédzserek, főleg a lányok, biztosan odáig meg vissza lesznek (vannak) tőle, de én huszonéves, férfifejjel csak egy kellemes olvasmánynak tekintem. Akadnak a sztoriban meglepetések, apróbb fordulatok, amik színesebbé teszik az egészet, bár néhol számomra már sok volt mindez. Ami viszont tetszett, az hogy Emily rájött, hogy hogyan is működik ténylegesen a Duplázó, milyen elven működik, és ennek fényében próbált megoldást találni a problémára. Nem is maradhatott el a végén az utalás a Jekyll és Hyde-ra, amire tulajdonképpen az alapjául szolgált a történetnek.

A naplóformátum, a tizenhármas felsorolások és a szövegkönyvszerű párbeszédek természeten maradtak, most még majd' minden fejezetben kapunk egy jó zenekarnév-tippet is. Kíváncsi vagyok, hogy itthon mennyire talál rá a közönségére a könyv, hiszen a két rész megjelenése között eltelt két és fél év sem tesz túl jót a sorozatnak, másrészt hazánkban – ahogy én látom – nem sikerült teljesen mély gyökeret eresztenie az Emily-kultusznak. Én azért a legjobbakat kívánom!

Vladi
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Emily nem csak Strange, de weird is. :) Volt néhány gyerekkönyvhöz képest beteg rész is benne. Minőségben hozza az első rész szintjét.
Tényleg miért nincs weird címke a molyon?

Elhaym
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Nem voltam mindennel megelégedve, de a történet annyira vicces, elborult, morbid, hátborzongató, meglepetésekkel és furábbnál-furább karakterekkel teli, hogy egy idő után már nem törődtem az apró hibákkal.
Bővebben:

Petrás_Anna
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Én nagyon nem bírom GÉt!De Et bírom mert tök jó fej és ravasz :-)
Én nem olvastam az első részt de így is értettem.

Fumax KU

Az elmúlt pár naphoz képest ma este jelentős növekedést tapasztaltam az utcán ténfergő gyogyósok számában. Egy gyors látogatás a dinkafalvi kórházba magyarázatot adott: egyszerűen nincs szabad hely mindenkinek. Úgy tűnik, az orvosok elkezdték kiengedni a kevésbé magatehetetleneket. Szemmel láthatóan ez főleg fiatalokat takar. Megfigyeltem egy nagyobb csoportot – egy közért mellett gyülekeztek a parkolóban. (Tipikus kamaszos viselkedés, amit soha nem értettem. Egyáltalán nem tűnik bulisnak.)
Levertnek, lehangoltnak és kissé zombiszerűnek látszottak. …Jó, igaz, hogy EZ IS eléggé jellemző rájuk. Lehet, hogy már tényleg meggyógyultak. Nehéz megállapítani.

CsakSimánDorka P

Ha jól számoltam, 923 nehéz pakkot kellett kivinni a házból. Azt hinné az ember, hogy az állandó költözés mellett kevesebb holmim gyűlt össze.

A legjobb 13 kipakolt holmi, amelyekre valamiért nem emlékeztem:
1. Négy macskapóráz – AHAHHAHHAHAHHAHHA! …Na ja.
2. Póktemető tele első osztályú, összeszáradt, 8 lábú kis tetemekkel, amit egy iskolai feladatra csináltam olyan 6 évesen.
3. Univerzális készlet szükséghelyzet esetére. Tartalma:
gemkapocs, detonátor, festékszóró flakon, egy adag medvecukor, egy adag macska-jutalomfalat, térdzokni, rágó.
4. A világ macskái című befejezetlen kéziratom, amelyben bemutatom a világ összes macskáját. Nem, nem minden FAJTÁJÁT. Minden EGYES macskát.
5. Az örökmozgógép, a sötétenergia-generátor és a hidegfúziós cella, amiket feltaláltam, de a hadiipar komplexum fizet, hogy elhallgassam őket.
(…)
8. Fel nem adott rajongói levelek dr. Frankensteinnek, Madeline Ushernek, Dorian Graynek és Audrina Adarének.
(…)
12. Zsugorított majommancs , amelyből csak úgy szivárog a gonoszság. Van annyi eszem, hogy ne használjam.
13. Antik madárkalitka, amibe egy strucc vagy egy felnőtt gólem is belefér.

CsakSimánDorka P

Ha van, ami számomra teljesen tönkrevág (ide jöhet bármi, ami jó) az mások társasága.

CsakSimánDorka P

Srác: Larry vagyok, Bináris Larrynek hívnak, kódokat írok falakra, nagy falakra, bináris számrendszerben.
Én: Az eléggé kontraproduktív.
BL: Hát ja, mind ezt mondják, szerintem meg ők nem vágják, nem látják benne a szépséget, a rideg, káprázatos széps…
Én: A kontraproduktív nem negatívum.
BL: Azta! Te ÉRTED! Te kened-vágod, öcsém. Hé, szal, izé, hogy hívnak?
Én: [Elfordulva. Amennyire lehet, motyogva.] Mmmli.