Különös ​különcségek (Emily the Strange 2.) 50 csillagozás

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

13 éves. Képes átlátni rajtad, ha úgy tartja kedve. De valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával kóricál; vagy furcsa gyomkertjét gondozza; vagy csínytevéssel behódolásra készteti a szomszédokat; vagy régóta halott ősöket keres fel egy jégkrémpálcikából és gitárhúrból álló szerkezettel.

Olvasd el, ha mered!

Eredeti mű: Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Stranger And Stranger

Fumax, Budapest, 2014
270 oldal · ISBN: 9789639861824 · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Rob Reger, Buzz Parker

Emily

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

IMÁDOM Emilyt! Ő a kedvenc kis 13 éves különc zsenim. Valamikor 11-12 éves koromban fedeztem fel, és mikor valakinek meséltem róla, hogy kicsoda is ő nem néztek rám túl jó szemmel. Igen, mondhatni, hogy különc voltam azzal, hogy találtam egy különc lányt, aki hasonló, mint én.
Emily még mindig különös és szuper zseni. Kicsit másképp viselkedett, mint az első részben, de ennek oka van, ami a végére teljesen összeáll. Még is így nagyon imádtam.

A történetet imádtam, pont annyira elvont és beteg volt, mint amennyire vártam. Volt benne duplikálás, városlakók dilissé tétele, gólem – bonyodalom, gyilkossági kísérlet, visszavonult kém. A csavarra most viszonylag hamar rájöttem, de mégis érdekelt annyira, hogy végigolvassam, hogy mi lesz a végkifejlett. Még szerencse, hogy költözés során betették Millie nénit is, különben ki tudja, mi lett volna a vége az egész duplázódásnak. Az illusztrációk ismét szuperül sikerültek. A kedvenceimből láthattok is egy kis válogatást.

Bővebben:

AniTiger MP
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Az első rész az abszolút kedvencem, amitől egy hajszállal lemaradt ugyan, de ez a rész is nagyon pöpec volt. A kiadás gyönyörű, az illusztrációk néha kicsit morbidak, de jópofák, és még mindig imádom, hogy káromkodás helyett furcsa beszólások vannak benne. (Pl.: röfőgő ripók, rücskös rokfort)
Bár nem voltam elájulva, hogy egy ennyire szimpla nevű városba mentünk – Dinkafalva… pff… –, mégis vicces volt. X)

schesztiஐ P

Emily egy cukorfalat. :)
Azért asszem kicsit kiverne a víz néha, ha az én lányom lenne…

Amúgy van egy lányom, aki kicsit hasonlít Emily-re
– igaz, még csak 12 és fél éves
– Emmának hívják, és időnként E-nek vagy Emmy-nek becézem (szigorúan 2m, y-nal! :D)
– ő is imád feketében járni
– akár napokig ugyanabban
– imádja a macskákat
– retttttenetesen találékony
– bár szerencsére / sajnos (?) még nem készített gólemet
– nincs szüksége laborítóriumra egyelőre
– és tudtommal nem járkál a csatornában falfestményt alkotva (vagy lehet, hogy igen???!)
– szerintem rajongana az összes rockbandáért, akik a könyvben szereplő nevekkel lépnének fel
– imádja a bizarr, morbid, gyilkos dolgokat

@emma29, kedvenc szőke lányom, szerintem szeretnéd ezt a könyvet (is)! :DD

nettikeee P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Utáltam, rühelltem a MásikÉn-t. Gonosz volt, kegyetlen és ááááááhgrgghh…. Kiakasztott, ahogy a normális Emilyvel bánt, és úúúúúúgy eltengáltam volna a valagát…. :D
Bár a szőke Emilyre kíváncsi lettem volna. :P
Amúgy nem tetszett annyira, mint az előző kötet, nem is volt annyira vicces, hanem csak úgy volt… nyöh.

gab001 P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Nem volt annyira könnyen olvasható, mint vártam. Emily ugyanis egyáltalán nem hétköznapi, így a naplójában sincs hiány a különleges kifejezésekben, megnevezésekben. Viszont a kezdeti nehézségek után, már szívesen vettem kézbe. Maga a történet is lekötött. Érdekes volt, hogy Emily miként duplázódik meg és mit kezd az így kialakult helyzettel. Közben pedig újabb érdekes mellekszereplőkkel ismerkedhetünk meg. A kiadás igazán igényes, jó kézbe venni a könyvet. Különösen tetszik a kívül-belül piros borító. Az illusztrációk is fokozzák a hangulatot, ahogy a listák is. Remélem, lesz következő rész magyarul, mert angolul nem mernék belevágni. Nagyon jó a fordítás. Szívesen folytatnám.

Fumax, Budapest, 2014
Szentinel
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

1. Irigylem az ilyen beteg fantáziával világra jött írókat.
2. Meg az illusztrátorokat is.
3. Imádom Emilyt.
4. És a macskákat is.
5. Ez a sztori is nagyon tetszett. Izgalmas volt, nagyon vicces.
6. Nem tetszett, hogy ilyen hamar véget ért =(
7. A magyar fordító zseniálisan „sziporkázósgyúrós”.
8. Imádom a magyar kiadás színvonalát.
9. Meg a kiadót is.
10. Imádom a beteg rockbandaneveket.
11. Imádom a különcködést.
12. A jópofa goth csajokat is.
13. De leginkább magát a könyvet imádom.

Beatrice8
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Hajszálra pontosan ugyanolyan, mint az előző. Ha ez a sorozat meg is jelenik tovább, én már nem fogom elolvasni.

mrsp
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Emily még mindig nagyon különc, nagyon egyedi és izgalmas személyiség, és néhány részletben magamra ismerek, főleg ami a macskákhoz fűződő viszonyát illeti. Nem mondok újat azzal, hogy még mindig imádom az illusztrációkat, életszerű hatásokat, amik nagyon is valósághűvé teszik ezt az egész napló-dolgot.

Számomra egy kicsit nehezen indult be a történet, mert mivel már rég olvastam az előző részt, nem nagyon emlékeztem, mi történt a könyv utolsó lapjain, így például a költözésre sem. No de mindegy, mert egy idő után felvettem a fonalat és a lapok csak úgy repültek. :)

Külön szeretném kiemelni a fordító munkáját, hiszen a fordítás nagyon jó lett. Ritkán találkozok olyan igényes könyvvel, ahol még az író által kitalált szavak is úgy vannak lefordítva, hogy azok a magyar olvasóközönségnek is élvezetesek.

Rob és Jessica még mindig nagyon beteg fantáziával rendelkeznek, Emily fekete humora miatt annyira letehetetlen és élvezhető ez a regény. Várom a folytatást. *-*

Szimirza P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Véletlenül vettem észre az egyik postán, ahol unalmamban ácsingóztam, így hát lecsaptam rá. És milyen jól tettem, mert az első részt is nagyon szerettem és ez sem okozott csalódást. Ja, és a borítóját alap imádom :D

Oláh_Zita P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Imádom Emilyt, és azö különleges világát. A sok érdekes kütyü és történés között mégis az tetszett a legjobban, hogy spoiler. Mikor megláttam, hogy vannak még angolul részek, mondtam is Imrének, hogy megvan a Karácsonyi meglepetés számomra :)))

Fumax KU

Az elmúlt pár naphoz képest ma este jelentős növekedést tapasztaltam az utcán ténfergő gyogyósok számában. Egy gyors látogatás a dinkafalvi kórházba magyarázatot adott: egyszerűen nincs szabad hely mindenkinek. Úgy tűnik, az orvosok elkezdték kiengedni a kevésbé magatehetetleneket. Szemmel láthatóan ez főleg fiatalokat takar. Megfigyeltem egy nagyobb csoportot – egy közért mellett gyülekeztek a parkolóban. (Tipikus kamaszos viselkedés, amit soha nem értettem. Egyáltalán nem tűnik bulisnak.)
Levertnek, lehangoltnak és kissé zombiszerűnek látszottak. …Jó, igaz, hogy EZ IS eléggé jellemző rájuk. Lehet, hogy már tényleg meggyógyultak. Nehéz megállapítani.

CsakSimánDorka P

Ha jól számoltam, 923 nehéz pakkot kellett kivinni a házból. Azt hinné az ember, hogy az állandó költözés mellett kevesebb holmim gyűlt össze.

A legjobb 13 kipakolt holmi, amelyekre valamiért nem emlékeztem:
1. Négy macskapóráz – AHAHHAHHAHAHHAHHA! …Na ja.
2. Póktemető tele első osztályú, összeszáradt, 8 lábú kis tetemekkel, amit egy iskolai feladatra csináltam olyan 6 évesen.
3. Univerzális készlet szükséghelyzet esetére. Tartalma:
gemkapocs, detonátor, festékszóró flakon, egy adag medvecukor, egy adag macska-jutalomfalat, térdzokni, rágó.
4. A világ macskái című befejezetlen kéziratom, amelyben bemutatom a világ összes macskáját. Nem, nem minden FAJTÁJÁT. Minden EGYES macskát.
5. Az örökmozgógép, a sötétenergia-generátor és a hidegfúziós cella, amiket feltaláltam, de a hadiipar komplexum fizet, hogy elhallgassam őket.
(…)
8. Fel nem adott rajongói levelek dr. Frankensteinnek, Madeline Ushernek, Dorian Graynek és Audrina Adarének.
(…)
12. Zsugorított majommancs , amelyből csak úgy szivárog a gonoszság. Van annyi eszem, hogy ne használjam.
13. Antik madárkalitka, amibe egy strucc vagy egy felnőtt gólem is belefér.

Kapcsolódó szócikkek: medvecukor
CsakSimánDorka P

Ha van, ami számomra teljesen tönkrevág (ide jöhet bármi, ami jó) az mások társasága.

BlueDeath IP

13. &*%^$$%&$ (gyakran – apám, ki hitte volna, hogy a macskáknak ilyen mocskos a szája?)

BlueDeath IP

…hát, mondjuk úgy, jobban élvezem a lidércnyomásaimat, amikor nem kell azon izgulnom, hogy véletlenül TÉNYLEG meggyilkolnak álmomban, vili?

Nocharity

Nincs erőm ehhez. Mindig is jó kapcsolatom volt a halállal, de ezzel most nagyon elhidegültünk egymástól.

Nocharity

Anya: Ugyan már! Ez kicsinyes bosszú. Nekünk igazi megoldás kell.
Én: Ja. Tényleg. Akkor, mondjuk, nyírjuk ki?
Anya: [Nem találja viccesnek.] Na jó, őszintén remélem, hogy ezt poénnak szántad, E. Először is – azt hittem, ennél jobban neveltelek. Ugye emlékszel? Nem ölünk a házban.

CsakSimánDorka P

Srác: Larry vagyok, Bináris Larrynek hívnak, kódokat írok falakra, nagy falakra, bináris számrendszerben.
Én: Az eléggé kontraproduktív.
BL: Hát ja, mind ezt mondják, szerintem meg ők nem vágják, nem látják benne a szépséget, a rideg, káprázatos széps…
Én: A kontraproduktív nem negatívum.
BL: Azta! Te ÉRTED! Te kened-vágod, öcsém. Hé, szal, izé, hogy hívnak?
Én: [Elfordulva. Amennyire lehet, motyogva.] Mmmli.

Kapcsolódó szócikkek: Emily