Különös ​különcségek (Emily the Strange 2.) 77 csillagozás

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

13 éves. Képes átlátni rajtad, ha úgy tartja kedve. De valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával kóricál; vagy furcsa gyomkertjét gondozza; vagy csínytevéssel behódolásra készteti a szomszédokat; vagy régóta halott ősöket keres fel egy jégkrémpálcikából és gitárhúrból álló szerkezettel.

Olvasd el, ha mered!

Fumax, Budapest, 2014
270 oldal · ISBN: 9789639861824 · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Rob Reger, Buzz Parker

Emily

Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

IMÁDOM Emilyt! Ő a kedvenc kis 13 éves különc zsenim. Valamikor 11-12 éves koromban fedeztem fel, és mikor valakinek meséltem róla, hogy kicsoda is ő nem néztek rám túl jó szemmel. Igen, mondhatni, hogy különc voltam azzal, hogy találtam egy különc lányt, aki hasonló, mint én.
Emily még mindig különös és szuper zseni. Kicsit másképp viselkedett, mint az első részben, de ennek oka van, ami a végére teljesen összeáll. Még is így nagyon imádtam.

A történetet imádtam, pont annyira elvont és beteg volt, mint amennyire vártam. Volt benne duplikálás, városlakók dilissé tétele, gólem – bonyodalom, gyilkossági kísérlet, visszavonult kém. A csavarra most viszonylag hamar rájöttem, de mégis érdekelt annyira, hogy végigolvassam, hogy mi lesz a végkifejlett. Még szerencse, hogy költözés során betették Millie nénit is, különben ki tudja, mi lett volna a vége az egész duplázódásnak. Az illusztrációk ismét szuperül sikerültek. A kedvenceimből láthattok is egy kis válogatást.

Bővebben:

AniTiger P>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Az első rész az abszolút kedvencem, amitől egy hajszállal lemaradt ugyan, de ez a rész is nagyon pöpec volt. A kiadás gyönyörű, az illusztrációk néha kicsit morbidak, de jópofák, és még mindig imádom, hogy káromkodás helyett furcsa beszólások vannak benne. (Pl.: röfőgő ripók, rücskös rokfort)
Bár nem voltam elájulva, hogy egy ennyire szimpla nevű városba mentünk – Dinkafalva… pff… –, mégis vicces volt. X)

SurrealFlash>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Tetszett a főbb cselekményszál, miszerint Emilyből kettő lesz és imádtam amikor egymással gonoszkodnak. Nagyon jó volt olvasni a sok csapdát és szivatást, viszont teljesen átéreztem az anyukájuk helyzetét is, hiszen szörnyen nehéz lehet egy új Emilyvel. Ráadásul a lányok nem tudták, hogy melyikük az igazi, és nem is alakult jól a kapcsolatuk. Azt sajnáltam a legjobban, hogy a cicák elkerülték őket, így aztán sokkal kevesebb szerepet kaptak, pedig őőőők a kedvenceim.

schesztiஐ>!

Emily egy cukorfalat. :)
Azért asszem kicsit kiverne a víz néha, ha az én lányom lenne…

Amúgy van egy lányom, aki kicsit hasonlít Emily-re
– igaz, még csak 12 és fél éves
– Emmának hívják, és időnként E-nek vagy Emmy-nek becézem (szigorúan 2m, y-nal! :D)
– ő is imád feketében járni
– akár napokig ugyanabban
– imádja a macskákat
– retttttenetesen találékony
– bár szerencsére / sajnos (?) még nem készített gólemet
– nincs szüksége laborítóriumra egyelőre – és tudtommal nem járkál a csatornában falfestményt alkotva (vagy lehet, hogy igen???!)
– szerintem rajongana az összes rockbandáért, akik a könyvben szereplő nevekkel lépnének fel
– imádja a bizarr, morbid, gyilkos dolgokat

@emma29, kedvenc szőke lányom, szerintem szeretnéd ezt a könyvet (is)! :DD

gab001 >!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Nem volt annyira könnyen olvasható, mint vártam. Emily ugyanis egyáltalán nem hétköznapi, így a naplójában sincs hiány a különleges kifejezésekben, megnevezésekben. Viszont a kezdeti nehézségek után, már szívesen vettem kézbe. Maga a történet is lekötött. Érdekes volt, hogy Emily miként duplázódik meg és mit kezd az így kialakult helyzettel. Közben pedig újabb érdekes mellekszereplőkkel ismerkedhetünk meg. A kiadás igazán igényes, jó kézbe venni a könyvet. Különösen tetszik a kívül-belül piros borító. Az illusztrációk is fokozzák a hangulatot, ahogy a listák is. Remélem, lesz következő rész magyarul, mert angolul nem mernék belevágni. Nagyon jó a fordítás. Szívesen folytatnám.

Fumax, Budapest, 2014
Szentinel>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

1. Irigylem az ilyen beteg fantáziával világra jött írókat.
2. Meg az illusztrátorokat is.
3. Imádom Emilyt.
4. És a macskákat is.
5. Ez a sztori is nagyon tetszett. Izgalmas volt, nagyon vicces.
6. Nem tetszett, hogy ilyen hamar véget ért =(
7. A magyar fordító zseniálisan „sziporkázósgyúrós”.
8. Imádom a magyar kiadás színvonalát.
9. Meg a kiadót is.
10. Imádom a beteg rockbandaneveket.
11. Imádom a különcködést.
12. A jópofa goth csajokat is.
13. De leginkább magát a könyvet imádom.

nettikeee P>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Utáltam, rühelltem a MásikÉn-t. Gonosz volt, kegyetlen és ááááááhgrgghh…. Kiakasztott, ahogy a normális Emilyvel bánt, és úúúúúúgy eltengáltam volna a valagát…. :D
Bár a szőke Emilyre kíváncsi lettem volna. :P
Amúgy nem tetszett annyira, mint az előző kötet, nem is volt annyira vicces, hanem csak úgy volt… nyöh.

annasimple>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Imádom, annyira egyedi ez a sztori. Talán ez még jobban is tetszett, mint az előző rész. Ha lett volna időm, tuti együltömben kiolvasom az egészet.
Nagyon bírom Emily-t, igazi kis különc zseni. A MásikÉn is zseniális karakter, mégis fújtam rá, amiért folyamatosan kibabrált az igazi Emily-vel.
A könyv külleme megintcsak hihetetlenül szép, az illusztrációk pedig most is veszettül jól sikerültek! Mondjuk néha kicsit morbid, de nekem ez nem okozott problémát. :D
Még mindig imádom ezt a macskamániát a könyvben. Az egyik kedvenc találmányom ebben a részben a macskafordítógép volt.
Humoros, könnyed olvasmány ez, nagyon jól szórakoztam közben. Sokszor nevettem a szóhasználaton, beszólásokon.
A szívemhez nőtt ez a sorozat, szívesen olvasnék még Emily kalandjairól. :)

Beatrice8 >!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Hajszálra pontosan ugyanolyan, mint az előző. Ha ez a sorozat meg is jelenik tovább, én már nem fogom elolvasni.

Szimirza>!
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Különös különcségek

Véletlenül vettem észre az egyik postán, ahol unalmamban ácsingóztam, így hát lecsaptam rá. És milyen jól tettem, mert az első részt is nagyon szerettem és ez sem okozott csalódást. Ja, és a borítóját alap imádom :D

Fumax KU>!

Az elmúlt pár naphoz képest ma este jelentős növekedést tapasztaltam az utcán ténfergő gyogyósok számában. Egy gyors látogatás a dinkafalvi kórházba magyarázatot adott: egyszerűen nincs szabad hely mindenkinek. Úgy tűnik, az orvosok elkezdték kiengedni a kevésbé magatehetetleneket. Szemmel láthatóan ez főleg fiatalokat takar. Megfigyeltem egy nagyobb csoportot – egy közért mellett gyülekeztek a parkolóban. (Tipikus kamaszos viselkedés, amit soha nem értettem. Egyáltalán nem tűnik bulisnak.)
Levertnek, lehangoltnak és kissé zombiszerűnek látszottak. …Jó, igaz, hogy EZ IS eléggé jellemző rájuk. Lehet, hogy már tényleg meggyógyultak. Nehéz megállapítani.

CsakSimánDorka>!

Ha jól számoltam, 923 nehéz pakkot kellett kivinni a házból. Azt hinné az ember, hogy az állandó költözés mellett kevesebb holmim gyűlt össze.

Kapcsolódó szócikkek: költözés
CsakSimánDorka>!

Ha van, ami számomra teljesen tönkrevág (ide jöhet bármi, ami jó) az mások társasága.

Nocharity>!

Anya: Ugyan már! Ez kicsinyes bosszú. Nekünk igazi megoldás kell.
Én: Ja. Tényleg. Akkor, mondjuk, nyírjuk ki?
Anya: [Nem találja viccesnek.] Na jó, őszintén remélem, hogy ezt poénnak szántad, E. Először is – azt hittem, ennél jobban neveltelek. Ugye emlékszel? Nem ölünk a házban.

SchizoVampire P>!

NA JÓ, HOL VANNAK A MACSKÁK? Őrületes elvonási tüneteim vannak. AZONNAL meg kell simogatnom egy cicát! Bele kell bámulnom Rejtély mélységes mély szemébe, és hallanom kell Sabbat lassú szeretetmiákolását. Éreznem kell Nícse cirógató bajszát. Kell, hogy Miles kenyeret dagasszon a hasamon a karmos mancsával. CICAMICÁKAT AKAROK!

A legjobb 13 kipakolt holmi, amelyekre valamiért nem emlékeztem:
1. Négy macskapóráz – AHAHHAHHAHAHHAHHA! …Na ja.
2. Póktemető tele első osztályú, összeszáradt, 8 lábú kis tetemekkel, amit egy iskolai feladatra csináltam olyan 6 évesen.
3. Univerzális készlet szükséghelyzet esetére. Tartalma:
gemkapocs, detonátor, festékszóró flakon, egy adag medvecukor, egy adag macska-jutalomfalat, térdzokni, rágó.
4. A világ macskái című befejezetlen kéziratom, amelyben bemutatom a világ összes macskáját. Nem, nem minden FAJTÁJÁT. Minden EGYES macskát.
5. Az örökmozgógép, a sötétenergia-generátor és a hidegfúziós cella, amiket feltaláltam, de a hadiipar komplexum fizet, hogy elhallgassam őket.
[…]
8. Fel nem adott rajongói levelek dr. Frankensteinnek, Madeline Ushernek, Dorian Graynek és Audrina Adarének.
[…]
12. Zsugorított majommancs , amelyből csak úgy szivárog a gonoszság. Van annyi eszem, hogy ne használjam.
13. Antik madárkalitka, amibe egy strucc vagy egy felnőtt gólem is belefér.

Kapcsolódó szócikkek: medvecukor
SchizoVampire P>!

Nem tudni, mit tart egy rendőr „művészi”-nek. Fekete ruha, egy házilag kitömött fekete macska, meg egy színben hozzájuk illő gipsz? A meseautóba veled, kölyök!

Jesper_Olsen>!

A macskák sokban hasonlítanak a franciákra – többek között azért, mert bármit mondanak, az sokkal szuperebbül hangzik a saját nyelvükön.

Jesper_Olsen>!

Az elefántcsontszappan még mindig ott hever. Egyetlen harapásnyom látszik rajta. Felteszem, nem volt Millie néni ínyére való.