Elveszett ​emlékek (Emily the Strange 1.) 128 csillagozás

Emily, a különc:
13 éves. Képes toronyházakat átugrani, ha épp úgy tartja kedve. De sokkal valószínűbb, hogy inkább négy fekete macskájával szunyókál; vagy részecskegyorsítót eszkábál össze gézből, lencséből és biztosítótűből; vagy teljes hangerővel dobol/gitározik/szaxofonozik/citerázik; vagy egy fertelmesen drasztikus csatornafreskót fest; vagy rávesz valakit, hogy kimondja: „fertelmesen drasztikus csatornafreskó” 13-szor gyorsabban… és közben gúnyosan hahotázik.
Olvasd el, ha mered!

Eredeti mű: Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – The Lost Days

Eredeti megjelenés éve: 2009

Fumax, Budapest, 2012
266 oldal · ISBN: 9789639861404 · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Rob Reger, Buzz Parker

gab001 P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Egészen másra számítottam, de a végére nagyon megkedveltem ezt könyvet. Napló formájában mesél Bogár a kalandjairól, ami úgy kezdődik, hogy amnéziás és nem emlékszik semmire. Aztán szépen összerakosgatja a darabkákat. Vele együtt próbáltam kibogozni, hogy mi is a helyzet, de szinte mindig le voltam maradva egy lépéssel. A közepétől pedig annyira beindultak az események, hogy már inkább csak sodródtam, mert egészen beszippantott a könyv. A stílus eleinte kicsit túl egyszerűnek tűnt, de aztán valahogy azon kaptam magam, hogy már ez sem zavar. A kezdeti csalódások tehát a végére egészen megszűntek, s kifejezetten tetszett a könyv. A kivitelezés egészen egyedi a firkákkal és képekkel, a fekete-piros grafikával. Rengeteg bonyodalom, furfang, lista és macskaszőr.

Fumax, Budapest, 2012
GytAnett
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Kifejezetten érdekelt már a könyv, aztán szerencsére sikerült hozzájutnom Könyvfeszten, de valamiért eddig húztam az olvasását. Azt hiszem, lehetett valami kósza megérzésem, mert sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
Leírás alapján egy kifejezetten izgalmas könyvnek tűnt, engem mégis untatott. Kedvelem a fantasy könyveket, ha valami elrugaszkodik a valóságtól, de itt valahogy mégsem talált rám. Zavaróak voltak a kölönc elemek. Sokszor csak hitetlenkedve olvastam… spoiler
Emily karakterével sem bírtam mit kezdeni. Meg igazából senkiével, mivel senkiről sem tudtunk meg elég infót ahhoz, hogy egyáltalán ítéletet tudjak róla mondani.
Nem tetszett az írásmód sem. Valahogy túl tárgyilagos, túlzottan elnagyolt volt, nem kaptunk elég részletet semmiről igazából.
Az alapötlet nagyon jó lett volna, illetve az illusztrációk is kifejezetten feldobták az olvasásélményt, de összességében 3 csillagnál többet nem tudok rá adni. Biztos, hogy nem lesz újraolvasós, de még a folytatás beszerezésért sem fogom magam összetörni.

nettikeee
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Ötletes és cuki. És teljesen elrugaszkodott a földtől ez a történet, de olyannyira! ^^ imádtam, nagyon imádtam! ^^ kell a második rész is! Most! :D

Elhaym

Ajánlom a könyvet: :) :)

1. Minden 13 évesnek.
2. Olyan felnőtteknek, akik szeretik a furcsa meséket.
3. Macska szeretőknek.
4. Azoknak, akik szeretik a rejtélyeket, titkokat.
5. Azoknak, akik szeretnék megtudni miért rajonganak olyan sokan Emilyért.
6. Azoknak, akik szeretik az illusztrált naplóregényeket.
7. 13-as számot szeretőknek.
8. Azoknak, akik gyerekként rajongtak a Hello Kittyért és most szeretnének egy jobb sztorit megismerni.
9. Azoknak, akik szeretnék megtekinteni az 57 és 120 oldal közötti minimozit.
10. Fekete szín kedvelőknek.
11. Azoknak, akik szeretnek nevetni.
12. Fekete macska rajongóknak.
13. Azoknak, akik szereti a Fumax kiadó könyveit.

E könyv után mindenki fekete cicát akar majd. :)

Bővebben:

meseanyu MP
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Ha nem várólistacsökkentős lett volna, szerintem leteszem valahol a 20. oldal tájékán, mert untam, és nagyon nem jött be az alaphangulata. Aztán szerencsére egyre izgalmasabb, fordulatosabb lett, egyre jobban élveztem, de a folytatások egyelőre nem annyira érdekelnek, nem teljesen az én világom, annak ellenére sem, hogy egyébként szeretem az ilyen különc főszereplőnőket.

marcipáncica
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Dolgok, amiket e könyv olvasása közben tanultam:
1. Cicákkal bármit el lehet adni.
2. Attól még, hogy valami 10-15 éve menő volt, ma már nem az.
3. Attól még, hogy ezt a valamit 10-15 éve szerettem képregényként, könyvként nem tudom értékelni.
4. Rendkívül idegesít, ha egy könyvben a szereplő trendin és fiatalosan akar beszélni, akkor is, ha az a szereplő történetesen 13 éves, mert nem hiszem el, hogy valójában így beszélnek a 13 évesek, így inkább olyan középkorú férfiak írnak, akik azt hiszik, ez a fiatalok stílusa.
5. Öreg vagyok a young adult-hoz.
6. Ez a könyv nem is young adult amúgy, tény, hogy ezt én néztem be, ifjúságinak van aposztrofálva, de annak meg szerintem tanítania kéne valamit, vagy legalább megszerettetni az olvasást, vagy ilyesmi, de nem hiszem, hogy ez a könyv képes erre.
7. Humorosnak sem humoros amúgy, de ez szubjektív.
8. Attól még, hogy egy könyv szép, és igényes kiadásban van, nyugodtan lehet még egy rakás szemét.
9. Nagyon könnyű 100 oldalnyi szöveget 260 oldalra duzzasztani, ha telepakoljuk a könyvet random illusztrációkkal.
10. Akárki írta ezt a könyvet, nem tud írni. Kicsit sem.
11. Nincs világépítés, nincs koherens történet, nincs hangulatteremtés, nincsenek jó szereplők.
12. Nem vagyok tisztában vele, hogy mi volt ennek a könyvnek a célja, de nem érte el, akármi is lehetett az.
13. Cicákkal tényleg bármit el lehet adni, de ezt kár volt.

Sceurpien I
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Mostanában egyre nehezebb dolgom van, mert nem szívesen írok negatív kritikát olyan könyvről, ami nem nekem készült. Így kezdtem neki a könyvnek, ezért megpróbáltam úgy is olvasni. Ennek következtében végül nemhogy rossz, hanem talán kifejezetten pozitív végkifejlete lett az olvasás folyamatának. Értékelésemet a klasszikus egyjó-egyrossz rendszer alapján részletezem…
– Semmi értelme
+ Ennek ellenére el lehet vonatkoztatni tőle, viszont
– Semmi értelme
+ De a történet felépítése egész jó, bár
– Semmi értelme
+ De a szereplők is egészen változatosak, és ugyan
– Semmi értelme
+ De azért marhára kedvem támadt kalamajkapókert játszani, pedig
– Annak sincs semmi értelme
+ De épp ezért könnyed és szerethető

Amit mindenképpen megváltoztattam volna rajta, az egyrészt a rajzok egységesítése. Sok rajzon ugyanaz a dolog (pl az El Daráló szerepel) és jellegzetes dolgok mások rajta. A másik, ami felesleges volt, az pedig a végére betenni a kitépett lapokat. Ha az előbbi nem zavart volna végig a könyvben, az utóbbi pedig nem adott volna egy teljesen felesleges kellemetlen utóízt, akkor 3 csillag lenne, így csak közepes, de látok benne fantáziát.

schesztiஐ P
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Emily egy egészen különleges, talpraesett, bátor, okos, vagány lány, valóban igazi kis különc. :) Így aztán a története sem lehet másmilyen: bájosan sötét, rejtélyesen kalandos és macskásan bogaras.

Nagyon tetszett a könyv felépítése, ahogy együtt nyomozunk, együtt törjük a fejünket Bogárral, és előbb-utóbb mindenki gyanús lesz, mint egy Agatha Christie regényben. :D
Aztán szép lassan kigombolyítjuk a szálakat, és végre megoldódik ez a csuparejtély történet.

A rajzok édesek, a kiegészítők ötletesek, minden adott egy remek kis kikapcsolódáshoz. :)

Beatrice8
Rob Reger – Jessica Gruner: Emily the Strange – Elveszett emlékek

Tetszett. Az eleje nagyon lassan indult be, érdekes volt, tetszettek a rajzok meg minden, de elég nehezen olvastam. Aztán túllendültem a kritikus ponton, a felén és onnantól felpörögtek az események, azt már imádtam. Ötletes, vicces és könnyed. Nem értettem a fülszöveget és az amnézia miatt nagyon mást se. Többször elgondolkodtam, hogy nem a második résszel kezdtem-e, de nem.
Tetszett, jó kis könyv volt hamarosan folytatom a 2. résszel.

Fleur_Rouge_Cerise

Olykor jobb, ha az ember hagy kárba veszni pár csésze kávét, minthogy egymaga felhajtson kilencet.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Fleur_Rouge_Cerise

Először is elhatároztam, hogy megnézem, tényleg olyan különleges-e a ruhám, mint Sharon hitte. Kiderült, hogy az. Úgy tűnik, korlátlanul belefér bármi. A következőket raktam a zsebekbe, és még csak meg sem látszott:
1. 16 feketekői újság
11. 2 cipő
12. 1 maroknyi levélszemét
13. 4 fekete macska

mary_chan

– Charlene, gyere a táblához, légy szíves, és mesélj az osztálynak magadról.
(…)
– A nevem Darálósi Bogár. A kansasi Wichitából jöttem. Anyukámmal volt egy éttermünk, ahol emberhúst szolgáltunk fel. Nagyon jól ment. Milliomosok voltunk. Volt egy pónim meg egy jachtom. Most pedig menekülünk az FBI elől…

Fleur_Rouge_Cerise

Elolvastam a helyi újságot (mind a tizenhat oldalát). Ebből számomra világossá vált, hogy egy ilyen kisvárosnak NINCS szüksége napilapra.

Fleur_Rouge_Cerise

(Megjegyzés magamnak: a kávészemek kiválóan használhatók kiskaliberű lőszerként.)

brena

Fogvacogtató időben nincs egy tizenhét macskás szőrmebundához fogható.

Fleur_Rouge_Cerise

Összehaverkodtam a helyi macskákkal; ínyencfalatokat adtam nekik a szemétből. Remélem, ma este viszonozzák a szívességet, főleg ha fogvacogtató hideg lesz. Fogvacogtató időben nincs egy tizenhét macskás szőrmebundához fogható.

Kapcsolódó szócikkek: macska

Emily the Strange sorozat · Összehasonlítás