Veszélyes ​béke (Star Wars: The Old Republic 2.) 45 csillagozás

Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

A Galaktikus Köztársaság és a Sith Birodalom évtizedek óta háborúznak…
A Sith-ek a számûzetés évszázadai után visszatértek a Galaxisba. A Külsõ Gyûrûben már õk az urak, de a Magba egyelõre nem sikerült betörniük. A köztársasági katonák és a Jedik hõsiesen küzdenek, hogy megállítsák a könyörtelen ellenséget, amikor a birodalmiak váratlan javaslattal állnak elõ: tárgyalni akarnak a békekötésrõl. A tárgyalás megkezdõdik, ám a Sith-ek árulása hátrányos és baljós helyzetbe hozza a Jediket, és az egész Köztársaságot…

Rob Chestney a LucasArts és a BioWare nagyszabású online játékának írója ebben a képregényben a Köztársaság történetének egyik legfontosabb eseményét meséli el.

Szukits, Szeged, 2013
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634972778 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Alex Sanchez

PAVideoStudio>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

Ha az arcok olyan pengék lennének, mint A Birodalom vérében, akkor – mivel a történet jobb – talán még a négy csillagot is megadnám, de így be kell érnie ennyivel.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/CvmkTmzI9LQ

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

Dominik_Blasir>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

Sok szempontból hasonlít a magyarul korábban, eredetileg később megjelent A Birodalom véréhez – annak minden előnyével és hátrányával együtt. De talán egy kicsit jobb annál.
Egyrészt negatívum, hogy a cselekmény kidolgozása meglehetősen vázlatos. Nagyon sok szereplőt mozgat (a wookie fejvadász azért kedvenc volt) de ennek megfelelően sok időt is kellene rájuk szánni, hogy a különböző szálak kellően ki legyenek dolgozva. Ez nem sikerült, s bár így is érthető volt a történet, ennél több kellett volna.
Másrészt pedig pozitívum, hogy továbbra is nagyon igényes kiadványról van szó, a rajzok szépek – bár nem lenyűgözőek (az emberalakok kidolgozásában több eredetiséget is el tudtam volna képzelni). Ráadásul Star Wars, sőt, Régi Köztársaság korszaka, ami miatt alapból plusz pontokkal indul a képregény. Továbbá sok háttérbeli egyezést mutat Paul S. Kemp: Árulásával, úgyhogy azt nem árt elolvasni, hogy némi előismerethez jussunk.
Nem lesz kedvenc, de érdemes beszerezni, aki érdekes Star Wars képregényre vágyik: én a harmadik kötetre is kíváncsi leszek.
Bővebben az ekultura.hu hasábjain.

fowler P>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

Külcsín: nemzetközi szinten is kiváló minőségű papír, gyönyörű színek – élmény kézbe venni a kötetet.

Belbecs: az első kötetnél határozottan élvezhetőbb, fordulatos történet.

Hiányosság: a háttér bemutatása mondhatni minimális, csak arra elég, hogy a kontinuitásban el tudjuk helyezni a sztorit. A kötet végén a 4 oldalnyi saját „hirdetés” helyett legalább 2 oldalt megérdemelnének a karakterek, mert egy ilyen relatív rövid történethez képest sokszereplős a cselekmény.

Összességében: csak így tovább, Szukits!

Szukits, Szeged, 2013
Kopaszkutya84 P>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

Kicsivel jobb volt, mint az előző rész és összetettebb is. A Coruscant-i Egyezmény körüli balhé engem legalábbis jobban lekötött. A rajzok viszont itt nem voltak olyan jók mint abban. Maga a kiadás teljesen rendben van szintén.

Razor P>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

No, ez már összeszedettebb mű, mint A Birodalom vére (pedig ez íródott előbb…).
A történet a Jedi-Sith háború egy fontos mozzanatát meséli, így érdemes egyszer elolvasni.
A rajzok minősége átlagos, itt-kicsit furák, de a lényeg kivehető. Amit negatívumként esetleg fel tudok hozni, hogy Satele Shan totál másképp néz ki, mint a későbbi anyagokban, de ez nem a a rajzoló hibája, még nem volt lefixálva a karaktere, mikor ez a képregény készült. (Bár ha Lucas bácsi utólag módosítgathatja a filmjeit…)

sirszalhasogato P>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

A rajzok csúnyák, de a történet izgalmas, csak az előbbi, meg a gyors váltások miatt néha nehéz követni.

Risa>!
Rob Chestney: Star Wars: The Old Republic 2. – Veszélyes béke

Most már tuti velem van a baj, hogy nem tudok képregényt olvasni. :D Nekem még mindig túl gyors volt a tempó, de ezt jobban lehetett követni, mint az első részt.
A történet tetszett, jó volt a Jedik harcosabb oldalát is látni, nemcsak a békéről „papolni”. :)
Satele Shan egy rendkívül fontos szereplője a Régi Köztársaságnak! :)
Ajánlom mindazoknak, akik szeretik ezt a témát, egyszer jó elolvasni, hogy képben legyünk. :)

Star Wars: The Old Republic sorozat · Összehasonlítás