Fantastic ​Mr Fox 41 csillagozás

Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Fantastic Mr. Fox is on the run! The three meanest farmers around are out to get him. Fat Boggis, squat Bunce, and skinny Bean have joined forces, and they have Mr. Fox and his family surrounded. What they don’t know is that they’re not dealing with just any fox–Mr. Fox would never surrender. But only the most fantastic plan ever can save him now.

Eredeti megjelenés éve: 1970

Puffin, London, 2013
82 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780141346441 · Illusztrálta: Quentin Blake

brigi11 P>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Az angol Vuk és a 3 Simabőrű kalandjai. Humoros, szerethető, tipikus Dahl történet. Nekem helyenként sok volt az almabor (szerintem nem igazán gyerekkönyvbe való, de hát Roald Dahl könyvről beszélünk), viszont nagyon tetszett, ahogy az állatok összefognak Simabőrűék ellen.

felícia97>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Azt hiszem itt volt az ideje hogy könyvben is elolvassam a Fantasztikus Róka Úr történetét,hiszem a belőle készített animációs kis mesét évek óta nagy kedvencemként tartom számon. :) Nekem kimondottan tetszett a könyvecske is még ha el is tért a filmtől.Vagyis hát ha pontosítok akkor a film tért el a a könyvtől,mert sokkal bővebb volt minden szempontból és ráadásként meglehetősen fárasztó humorú,de mivel én odavagyok az ilyesmiért nekem ez inkább pozitívumként hatott. :D A könyv cselekménye tulajdonképpen csak egy része a filmnek de így is élveztem az olvasást,az aranyos rajzok pedig mosolyt csaltak az arcomra. :) Fárasztó napok után jó kis kikapcsolódás főleg ha valaki szereti a meséket.
Ui: De azért maradok a filmes verziónál,az nagyobbat üt. :D

Lahara IP>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Rövid, vicces és róka van benne. Kell ennél több? Persze, előbb olvastam már magyarul, és még előbb láttam animálva, de akkor is remek.

Emerson>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Nem számítottam esti mesére, sőt felkészültem valami pikáns, perverz rókakomédiára, de a farokkilövés utáni sebhelynyalogatáson kívül nem volt itt semmi látnivaló, kérem szépen. Közönséges megélhetési bűnöző ez a „fantasztikus” róka uraság. Kész csoda, hogy nem ásott el Kanadáig, hogy menedékjogot kérjen…

negoti P>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Nézegettem @KönyvParfé blogját, olvasgattam a karcait, amikor észrevettem azokat a nagyon szép róka sütiket amiket hónapokkal ezelőtt készített. Szeretek sütni, de ilyen ügyes még sosem voltam! Gondoltam, hogy ha már süti nincs, akkor legyen a könyv és szerencsére nálunk a könyvtárban meg is találtam angolul.
Szóval, ha nincsenek a sütik, sokkal később ismerem meg ezt a kedves történetet a (tényleg) fantasztikus Róka úrról és családjáról…a rosszak pedig csak várjanak, amíg bele nem őszülnek :-))

Hollóhát>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Kedves kis esti mese, de én valahogy többet vártam volna tőle. Róka úr igazán nem erőltette meg magát, hogy hangzatos címét kiérdemelje. Hiányzott belőle a csalafintaság, legalábbis az a fajta, amire én vágytam.
A filmadaptáció viszont valóban fantasztikus, ebben semmi átverés nincs.

Banditaa P>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

A filmet imádom, de a könyvet eddig nem olvastam. Mit mondjak, nagyon nyomasztó kis mese. Sokat elárul az angol néplélekről, hogy pont egy olyan fickó lett a 20. század legkedvesebb mesemondója náluk, aki ennyire beteg meséket írt…
Nehéz elvonatkoztatni a filmtől – az alaptörténet ugyanaz, csak sokkal sötétebb, komorabb és egyben egyszerűbb is. A film nélkül talán még ennyi csillagot se adnék neki. Ugyanakkor nagyon hálás vagyok Wes Andersonnak, hogy ennyi réteget ásott ki, illetve pakolt erre a kellemetlen mesére.

Berike>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Második mesekönyvem Roald Dahl tollából. Kedves, jópofa történet, aranyos rajzokkal. Minden sorát élveztem. Nagyon drukkoltam a kedves Róka úrnak – szinte mint egy kisgyerek :) Persze a végén a gonosz elnyeri méltó büntetését, de hát éppen ezért szeretjük a meséket – ott még vannak csodák!

Luca87 I>!
Roald Dahl: Fantastic Mr Fox

Ez a szokásosnál sokkal kevésbé volt beteg. Meg is lepődtem egy kicsit. (Most igazságtalan vagyok, Dahlnak nem is beteg minden műve. De szerintem nem haragszik, tudja, hogy imádom.)

Röfipingvin P>!

'And carrots, Dad!' said the smallest of the three Small Foxes. 'We must take of those carrots.'
'Don't be a twerp,' said Mr Fox. 'You know we never eat things like that.'
'It's not for us, Dad. It's for the Rabbits. They only eat vegetables.'
'My goodness me, you're right! cried Mr Fox. 'What a thoughtful little fellow you are! Take ten bunches of carrots!'