A ​szerelem illata 40 csillagozás

Mesék szerelemről, házasságról
Roald Dahl: A szerelem illata

Két jó barát – az asszonyok tudta nélkül – egy éjszakára feleséget cserél.
Halálos kórral fertőződött-e a szerelemre éhes utazó a titokzatos oázisban?
Fel lehet-e kelteni a szexuális vágyat az Egyesült Államok elnökében oly módon, hogy ez a bukásához vezessen?
A meghitt családi vacsora drámai fordulatot vesz: – Mi a titka a fagyasztott báránycombnak?
Hogyan élvezzük a szeretőnktől kapott ajándékot férjünk gyanújának felkeltése nélkül?
Roald Dahl meghökkentő meséiben a férfi és nő kapcsolatának örök konfliktusairól, a szerelemről, a hűtlenségről, a szexualitásról és a féltékenységről beszél. Mindezt finom iróniával és a rá jellemző, sajátos angol humorral fűszerezi.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Meglepetés könyvek Szukits

Szukits, Szeged, 2000
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 963927822X · Fordította: Árokszállásy Zoltán, Moharos Éva, Tézsla Ervin, Tolnai László, Török Attila · Illusztrálta: Kelemen István

Chivas >!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Nagy-nagy meglepetés volt, rosszabbra számítottam a százaléka alapján, de nekem nagyon tetszett! :) Humoros volt, néha egy kicsit morbid, de pont annyira amennyire én szeretem. :) Megérte elolvasni, szuper kikapcsolódás volt. Nem tudok a történetek közül kiemelni kedvencet, mert szerintem mind jó volt. :) Megérdemli az öt csillagot, élveztem. :)

ppeva P>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Egy fél délután alatt kiolvasható. Jól szórakoztam rajta, bár már régebben olvastam valamennyi történetet itt. Sőt, a báránybordásat láttam valamikor az ősidőkben a „Meghökkentő mesék” sorozatban a tévében is. Ezek után már nem igazán hökkentem meg, de az biztos, hogy még az ismétlés se árt ezeknek a meséknek. Rövidek, jópofák, csattanósak.

FreeAngel P>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Kihívás miatt vettem kézbe ezt a könyvet, de úgy voltam vele, hogy Dahllal csak jól szórakozhatok. Nos, ez egy cseppet más, mint a Meghökkentő mesék, amiket ismerhetünk tőle, viszont ez sem volt túl komoly olvasmány. Öt bájos kis történet, ahol a szereplők házaspárok, szeretők, a téma pedig a szerelem (vagy annak hiánya) és a szex (vagy annak hiánya). A sztorik végén megkapjuk a szerzőtől már jogosan elvárt fricskákat, csattanókat, noha nálam ezek most nem csattantak olyan nagyot.

bozs>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

De jó, hogy vannak ezek a kihívások és de jó, hogy tetszenek a plecsnik, mert azt hiszem ettől az írótól nem olvastam volna semmit, ha valaki/valami fel nem hívja rá a figyelmemet.
Az első novella nagyon kitalált. Jókat kacagtam a tervezgetési időszak alatt. Ez egy olyan „egy ültő helyben” olvasd el történet.
A következő kettő Oswald bácsiról szólt. Nem volt unalmas élete. A másodiknál gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz a vége, de azért jót kuncogtam. Oswlad bácsiról még jó volna olvasni.
A negyedik ötletes és tudom hogy nem kéne viccesnek találnom, de mégis az volt.
Az ötödik, hát tömör volt és velős.
Igazi nevettetős könyv!

and_rea P>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Felnőtt novellák, a házasság zegzugos útjairól.

A nagy cserebere – azért ez olyan szomorkás volt.
Oswald bácsi.. hát nem sajnáltam..
Bárány hentesné módra – ilyenek a leleményes nők.
Mrs. Bixby és a bunda – ilyenek a nem túl leleményes nők, akik azt hiszik magukról, hogy leleményesek. :)

Zsoofia>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Nagyon szórakoztatóak voltak a novellák. Az első üt mindent toronymagasan, kellemes, bár elég keserédes olvasmány, továbbá kedvemre való volt az okos asszony a báránycombbal is. Oswald bácsi féle hímegyedektől viszont hidegrázást kapok, az ő két történetét eléggé nehezen gyűrtem le. Az oázisosban is csak azért szimpatizáltam vele, mert engem is vágott már át autószerelő.

Szeszti>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Vicces kis hétvégi olvasmány. Nekem az első történet tetszett a legjobban. Vicces és szomorú is egyben…

Emerson>!

Roald Dahl: A szerelem illata Mesék szerelemről, házasságról

Nos kérem, tuti tippeket kaptunk, hogy kell feldobni unalmassá vált házas életünket, vagy ha esetleg már végképp nincs mit tenni, hogyan iktassuk ki a másik felet úgy, hogy büntetlenül megússzuk a dolgot.

Az első novellával kapcsolatban egyébként szent meggyőződésem volt arról, hogy a Spacey-Kline féle Consenting Adults ebből készült, de kicsit utána nézve még csak utalás sincs rá. Hm… mindenesetre gyanúsan hasonló volt a szituáció.

Ui.: Oswald Hendryks Cornelius-nak pedig szívből kívánok szifiliszt.

B_Tünde P>!

A hátsó ülésen tartott könyvesdobozomból kivettem az első kötetet, amelyik a kezem ügyébe esett. Mindig harminc-negyven könyv volt nálam, a világ legjobb könyvei – mind olyan, hogy az ember akár százszor is újraolvashatja, és minden alkalommal egyre jobbnak tűnik. Tökéletesen mindegy volt, melyik akad a kezembe. Ezúttal a Twist Olivért sikerült kiemelnem.

64. oldal, A látogatás (Szukits, 2000)

ppeva P>!

És a méz is ízlett. Suzie Jolibois-nak sok más egyéb mellett volt egy kis gazdasága Casablancától délre, ott élte ki méhészkedő szenvedélyét. A kaptárak egy cannabis indica ültetvény kellős közepén álltak, a méhek kizárólag annak virágairól hordták a nektárt. A különleges legelőnek köszönhetően a méhek valamiféle állandó eufóriában éltek, ami alaposan lerontotta közmondásos szorgalmukat. Így mézük is meglehetősen kevés volt, mondhatni ritka ínyencségnek számított.

92. oldal, A szerelem illata

SErzsó>!

Csöngött a telefon. Fülemhez emeltem a kagylót, és vártam. Soha nem szólok bele elsőként, ha engem hívnak. Végül is nem én akarok telefonálni, mások szeretnének beszélni velem.