Mysterium (Imprimatur 4.) 24 csillagozás

Rita Monaldi – Francesco Sorti: Mysterium

Az ​Imprimatur-sorozat harmadik kötetében Atto Melani halálával bizonyos értelemben lezárult a regényfolyam első szakasza. A folytatásban visszaugrunk az időben, és megismerhetjük a történet előzményeit. A Mysterium egyaránt letehetetlen azok számára, akik az első három könyvet ismerik, és azoknak az új olvasóknak, akik csak most csöppennek a Monaldi&Sorti házaspár lenyűgöző világába. 1644, Párizs. Az Imprimatur-sorozat kasztrált énekes hőse, a húszéves Atto Melani Mazarin bíboros meghívására egy francia gálya fedélzetén Párizsba indul, hogy színpadra lépjen a királyi udvarban, és így közelebb kerülhessen az áhított hírnévhez és dicsőséghez. Az utazás során berber kalózok fogságába kerül, megismerkedik Európa legzseniálisabb tudósaival, veszélyes sziklazátonyok közt rejtőző utópisztikus világokat fedez fel, és egy dalmát szerzetes leveléből vészterhes titkokról szerez tudomást. Lehetséges, hogy Cicero nem is létezett? Ki találta fel az ógörög, héber és latin szavakból alkotott… (tovább)

Libri, Budapest, 2011
700 oldal · ISBN: 9789633100684 · Fordította: Bíró Júlia

bszasz>!
Rita Monaldi – Francesco Sorti: Mysterium

Amellett, hogy néhol túl dagályosnak tartottam (az orvosi, ill. asztrológiai leírások összesen több oldalon keresztül) tetszett a könyv, a végére kifejezetten izgalmas lett. Régebben beletört a fogam a Rózsa nevébe (ami sokkal nehezebb olvasmány, mint a Mysterium), de ez a könyv újra meghozta hozzá a kedvem.

nikolett_z>!
Rita Monaldi – Francesco Sorti: Mysterium

Nekem az előző részekhez képest kevesebb volt ez a kötet. Döcögősen indult be, viszont később tartogatott érdekes részeket és izgalmas fordulatokat.

cassiesdream>!

– A boldogság viszonylagos fogalom – intelmezett Guyet.
– Na persze, mint a szépség, a rondaságról már nem is beszélve – nevetett Malagigi tele szájjal.

Imprimatur sorozat · Összehasonlítás