Intrika (Imprimatur 4,5) 17 csillagozás

Rita Monaldi – Francesco Sorti: Intrika

1647, Párizs. A Királyi Színház színpadán Itália leghíresebb kasztrált énekese sziporkázik, mikor egy robaj kíséretében a színpadra zuhan Torelli díszlettervező fortélyos kristálygépezete. Ki állhat a merénylet hátterében? Kinek áll érdekében az olasz opera feltörekvő, húszéves csillagára, a Királynő kedvencére terelni a gyanút? Mit keres egy zenebolond fiúcska Mazarin bíboros könyvtárosának hálójában? Mióta kötnek ki a kikapós velencei énekesnők jámbor szerzetesek ágyában, és miért vonzódnak annyira a kasztráltakhoz? Az intrika, cselszövés és képmutatás könnyed eleganciája és elbűvölő bája itatja át a Monaldi&Sorti házaspár legújabb történetet, amelynek csattanója ezúttal is meglepő történelmi tanulságot hordoz. A háttérben végig ott rejtőzik a misztérium, melyet az Imprimatur sorozat következő része leplez majd le

Libri, Budapest, 2011
164 oldal · ISBN: 9789633100592 · Fordította: Bíró Júlia

MonokuRoBoo>!
Rita Monaldi – Francesco Sorti: Intrika

Egyedül az a bajom vele, hogy véééékony, mindössze 163 oldal…De kit érdekel mikor Atto benne még csak 20 énes <3

Nienna001 P>!
Rita Monaldi – Francesco Sorti: Intrika

Először is, ha már egy sorozat része, igazán fel lehetne tüntetni a könyvön mondjuk egy számot. A borító egyébként tetszetős, de a történet egyrészről szájba rágós, főleg a vége, de igazából csak amiatt nem hagytam abba, mert ajándékba kaptam, szóval legalább egy olvasást megér, hogy el tudjam mondani az ajándékozómnak, hogy milyen is volt. Micsoda motívációk! Lehet, ha olvasom az első részt, akkor jobbra értékelhettem volna, de nem hiszem, hogy bele vágok.

Őri_András>!
Rita Monaldi – Francesco Sorti: Intrika

Jóindulattal 3 csillag. Érdemes lett volna előre tisztázni a szerzőpárosnak a stílust és a történetet.