Szilváspite-összeesküvés (Franz Eberhofer 6.) 0 csillagozás

Rita Falk: Szilváspite-összeesküvés

Franz Eberhofer, a testestül-lelkestül bajor rendőr legújabb ügye egy varjúval kezdődik. Pontosabban egy lakkozott körmű női kisujjal, amelyet az előbb említett varjú pottyant le Franz barátja és egykori kollégája, Rudi Birkenberger új lakásának erkélyére. Nemsokára az ujjhoz tartozó holttest is előkerül, aztán még egy, és még egy… A három áldozat mindegyike fiatal ázsiai nő, mindannyian dirndlit viseltek, s mindannyian München hatalmas népünnepélye, az Oktoberfest idején vesztették életüket. A sorozatgyilkos utáni hajsza közepette Franznak még otthon is váratlan gondokkal kell megküzdenie: Niederkaltenkirchen békés mindennapjait teljesen feldúlja, a lakosságot pedig két ellenséges táborra szakítja egy szálloda építésének nagyszabású terve…

Rita Falk nagysikerű bajor krimisorozatának hatodik részében is a jól ismert morbid-fekete humorral átszőve folytatja Franz Eberhofer nyomozásainak történetét.

Magistra, Budapest, 2020
280 oldal · ISBN: 9786156147080 · Fordította: Balla Judit
Magistra, Budapest, 2020
puhatáblás · Fordította: Balla Judit

Magistra_Könyvkiadó KU

– Hadd foglaljam össze, Birkenberger úr – hallom Steffi hangját. – Tegnap délelőtt tehát egy varjú letette az Ön erkélyére ezt a lakkozott körmű női ujjat.
– Fuksziaszín, egy árnyalatnyi burgundivörössel.

Magistra_Könyvkiadó KU

– Talán tényleg el kellene mennem egy fülorvoshoz, Franz – csóválja a fejét a Nagyi. – Úgy értettem, amit mondtál, hogy Rudinak egy varjú ül az erkélyén egy ujjal a csőrében. Még ilyet!
Ha belegondolok, lehet, hogy nekem is el kellene mennem ahhoz a fülorvoshoz. Ugyanis én is pontosan ezt hallottam az előbb.